Latvijas dāmu basketbola neapšaubāmā favorīte "TTT Rīga" otrdien Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas trešajā spēlē savā laukumā ar 104:59 (29:15, 19:9, 27:21, 29:14) sagrāva "Vega 1"/"Liepāja" komandu, piekto gadu pēc kārtas izcīnot valsts čempionu titulu.

Finālsērijā līdz vienas komandas trīs uzvarām "TTT Rīga" triumfēja ar 3-0, par Latvijas čempionēm, kopš tiek izspēlētas valsts čempionāta medaļas, kļūstot 16.reizi kluba vēsturē.

Otrdien aizvadītajā cīņā uzvarētājām rezultatīvākā ar 24 punktiem bija Aiša Sazerlenda, kura izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, kamēr Ieva Krastiņa pievienoja 15, Gunta Baško-Melnbārde 14, bet Sidnija Kārtere 13 punktus. Krastiņa šajā mačā iemeta piecus no astoņiem tālmetieniem, bet Baško-Melnbārde atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Tieši pieredzējusī Baško-Melnbārde tika atzīta par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.

Tikmēr "Vega 1"/"Liepāja" rindās 20 punktus guva Kriste Druskīte, izcīnot arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Laura Audere sameta 11, kamēr Ieva Vītola deviņus punktus.

Jau pirmās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieces ieguva desmit punktu pārsvaru 17:7, bet pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 48:24, otrajā ceturtdaļā pretiniecēm ļaujot gūt vien deviņus punktus. Trešajā ceturtdaļā cīņas gaita bija nedaudz līdzvērtīgāka, tomēr "TTT Rīga" pārsvaru ne tikai saglabāja, bet vēl vairāk palielināja, četras minūtes pirms beigām panākot arī +40 (93:53), beigās izcīnot pārliecinošāko uzvaru šajā finālsērijā.

LETA jau ziņoja, ka pirmajā mačā pagājušajā trešdienā rīdzinieces savā laukumā izcīnīja grūtu uzvaru ar 66:62, bet otrajā mačā Liepājā jau bija krietni pārākas, svinot panākumu ar 84:62.

Abas komandas regulārajā sezonā šosezon savā starpā tikās piecas reizes un visās uzvarēja rīdzinieces - vismazāk pārliecinošā uzvara bija ar rezultātu 76:57, bet trīs no dueļiem noslēdzās ar vairāk nekā 40 punktu pārsvaru.

Pirms nedēļas tika nosauktas Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes pirms Eiropas čempionāta un arī šeit pārliecinošā vadībā bija Latvijas čempiones, jo sastāvā tika iekļautas septiņas "TTT Rīga" spēlētājas (Gunta Baško-Melnbārde, Baiba Eglīte, Ieva Krastiņa, Ieva Kūlīte, Liene Priede, Digna Strautmane, Rūta Veidere), bet no "Vega 1"/"Liepāja" vienīgi Ilze Jākobsone.

Arī pērn finālsērijā "TTT Rīga" uzvarēja "Vega 1"/"Liepāja" komandu ar rezultātu 3-0. Pērn par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīta "TTT Rīga" centra basketboliste Zenta Meļņika, kura šosezon spēlē Zviedrijā.

Šomēnes rīdzinieces ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja arī Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, bet vēl pirms tam neizdevās aizstāvēt Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas čempionu titulu.

Kā zināms, pusfinālos "Vega 1"/"Liepāja" divreiz uzvarēja RSU komandu, bet "TTT Rīga" droši tika galā ar "TTT-Rīga Juniores" spēlētājām. Bronzas sērija noslēdzās pirmdien, panākumu svinot RSU komandai, kas trešo reizi četru gadu laikā tika pie trešās vietas. "Studentes" sēriju uzvarēja ar 2-1.

LSBL čempionāta pusfināla dalībnieces noteica pēc rezultātiem pamatturnīrā apvienotajā Latvijas un Igaunijas čempionātā.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām šogad notika 26.reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinājās 22.reizi. "TTT Rīga" rēķinā ir 16 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016 un 2017), RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir "Cēsīm" (2009, 2012, 2013), bet pa vienam - "TTT Rapa" (1999) un "Avantis"/"Turība" (2006).