Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas klubs "Valmiera" trešdien pirmssezonas pārbaudes spēlē ar rezultātu 116:63 savā laukumā pārliecinoši pieveica latvieša Edmunda Gabrāna pārstāvētā Norvēģijas čempionvienību "Froya".

Šajā spēlē rezultatīvākais "Valmieras" komandā ar 23 gūtajiem punktiem bija Viktors Iļjins, bet Māris Ziediņš izcēlās ar 15 punktiem.

Šis mačs Vidzemes Olimpiskajā centrā notika bez skatītājiem.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā "Valmieras" komanda panāca vienošanos ar vietējiem līdzjutējiem labi zināmajiem spēlētājiem - saspēles vadītāju Raimondu Gabrānu un uzbrucēju Pāvelu Veselovu.

Abi spēlētāji 2010./2011.gada sezonu veiksmīgi aizvadīja tieši "Valmieras" komandā.

Gan 28 gadus vecais R.Gabrāns, gan 29 gadus vecais Veselovs iepriekšējo sezonu aizvadīja Kiprā. R.Gabrāns kopā ar Raiti Grafu spēlēja Igora Miglinieka trenētajā Limasolas "Apollon" klubā, bet Veselovs pārstāvēja Nikosijas "Keravnos" komandu.

Savukārt aizpagājušajā nedēļā komandai pievienojās divi valmierieši - Jānis Kaufmanis un Kalvis Krūmiņš.

Šobrīd līgumi ar klubu ir R.Gabrānam, Krūmiņam, Kaufmanim, Iļjinam, Ziediņam, Edmundam Elksnim, Jānim Engeram, Veselovam, Artjomam Butjankovam un Elvim Saulītim.

"Valmieras" komanda gatavošanos gaidāmajai sezonai Vidzemes Olimpiskā centra sporta bāzēs galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā uzsāka 1.augustā.

Gaidāmajā sezonā "Valmiera" plāno startēt divos turnīros - LBL un Baltijas Basketbola līgā (BBL).

Jau vēstīts, ka aizvadītajā sezonā "Valmieras" komanda nespēja pārvarēt LBL pirmās divīzijas ceturtdaļfinālu, sērijā līdz divām uzvarām ar rezultātu 1-2 zaudējot "Latvijas Universitātes" (LU) basketbolistiem.

Savukārt BBL Izaicinājuma kausa turnīrā valmierieši iekļuva ceturtdaļfinālā, kur divu spēļu summā piekāpās Lietuvas klubam Palangas "Naglis".