Agresorvalstis kara laikā nedrīkst būt starptautiskajā sportā – LBS viesojas pie Ukrainas valdības
Foto: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss ceturtdien, 16. martā, Kijivā tikās ar Ukrainas prezidenta administrācijas biroja vadītāja vietnieku Oleksiju Kuļebu, lai pārrunātu nepieciešamību aktivizēt darbu ar starptautiskajām sporta organizācijām un sporta sabiedrību, informējot par Krievijas izraisītā kara briesmīgajām sekām, vēsta LBS.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunas laikā Kuļeba izteica pateicību par palīdzību, kādu Latvijas basketbola organizācijas un sabiedrības pārstāvji gada laikā snieguši Ukrainas basketbola valstsvienībām, klubiem un jaunajiem basketbolistiem. Abas puses bija vienisprātis, ka vienlaikus ar kopīgo basketbola projektu attīstīšanu nepieciešams aktivizēt darbu ar starptautiskajām sporta organizācijām un sporta sabiedrību, informējot par Krievijas izraisītā kara briesmīgajām sekām, kā arī vēršot uzmanību uz visas Krievijas sabiedrības atbildību par valsts valdības agresīvajām darbībām, klaji ignorējot starptautisko tiesību burtu un garu.

Vējonis un Cipruss informēja par Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju vadītāju tikšanos ar Starptautiskās Basketbola federācijas ģenerālsekretāru Andreasu Zagkli un FIBA Eiropas nodaļas izpilddirektoru Kamilu Novaku. Tās laikā FIBA vadītājiem atkārtoti apliecināts konsekvents atbalsts Ukrainai, un uzsvērts, ka jebkāda Krievijas un Baltkrievijas sportistu un amatpersonu iesaiste starptautiskajā sporta dzīvē nav pieļaujama līdz brīdim, kamēr tiks izbeigta karadarbība.

Deviņu basketbola jumtorganizāciju koalīcijas izveidi augstu novērtējušas vairāku iesaistīto valstu Nacionālo olimpisko komiteju vadītāji, uzsverot aktīvas un konsekventas rīcības nozīmi sarežģītajā situācijā. Sabiedroto valstu basketbola organizācijas pilnvarojušas LBS vadītājus sarunās ar Ukrainas pārstāvjiem paust kopīgu pozīciju un gatavību turpināt sniegt nepieciešamo palīdzību karā cietušajai valstij.

Kopš 2022. gada 24. februāra Latvijas un citu mūsu reģiona valstu basketbola organizācijas, valdības un pašvaldības, kā arī privātpersonas sniegušas un turpina sniegt Ukrainas basketbola sabiedrības pārstāvjiem – gan jauniešiem, gan profesionāļiem. Vairāk nekā 100 ukraiņu jauno basketbolistu turpina mācīties un trenēties dažādās Latvijas pilsētās, Rīgā savas treniņnometnes un FIBA turnīru mājas spēles aizvadījušas Ukrainas pieaugušo un jauniešu izlases, kā arī čempionvienība "BC Prometey".

Piektdien, 17. martā, LBS prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss Kijivā tiksies ar Ukrainas Olimpiskās komitejas prezidentu un sporta ministru Vadimu Gutcaitu, kā arī Ukrainas Basketbola federācijas prezidentu Mihailo Brodski.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.