'Akropolē' norisināsies cīņa par 'Top Gun' čempionu titulu 3x3 basketbolā
Foto: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas 3x3 basketbola līgas "Top Gun" otrās sezonas izšķirošās cīņas par čempionu titulu un 5000 eiro lielu balvu fondu notiks 25. un 26. septembrī, iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole". 16 vīriešu komandas sacentīsies uz īpaši izveidota 3x3 basketbola laukuma pasākuma zonā starp A un F ieejām. Pasākuma programmā plānotas gan 3x3 basketbola spēles, gan arī dažādas interaktīvas nodarbības līdzjutējiem un interesentiem, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Top Gun" pirmās spēles "Akropolē" sāksies sestdien, 25. septembrī ar atklāšanas ceremoniju, vīriešu komandu apakšgrupu spēlēm un tālmetienu konkursu. Savukārt otrajā dienā, 26. septembrī, plānotas "3x3 Latvija" interaktīvās nodarbības, "Top Gun" izslēgšanas spēles līdz pat finālam un laureātu apbalvošana. Visa pasākuma laikā "Akropoles" apmeklētājiem un 3x3 basketbola līdzjutējiem būs iespēja iepazīt arī "Top Gun" posmu vadītāja Denisa Stepanova daiļraidi, it īpaši par turnīru himnu kļuvušo dziesmu "Vienmēr ar mani".

Raimonds Vējonis, Latvijas Basketbola savienības prezidents: "Priecājoties par Latvijas labāko 3x3 basketbolistu olimpisko uzvaru, ir svarīgi strādāt, lai panākumiem būtu turpinājums. "Top Gun" līgas turnīri jau otro gadu nodrošina kvalitatīvu spēļu praksi spēlētājiem, starp kuriem ir nākamie valsts izlases dalībnieki. Paldies iesaistītajām pašvaldībām, kuras atbalstījušas Latvijas čempionāta norisi, paldies iepirkšanās un izklaides centram "Akropole" par viesmīlību, jau otro gadu uzņemot mūsu finālsacensību dalībniekus. Aizraujošas cīņas 3x3 laukumā un interesanti priekšnesumi spēļu starplaikā – esmu pārliecināts, ka basketbola svētku gaisotne sagādās prieku daudziem "Akropoles" apmeklētājiem."

Zane Kaktiņa, iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" vadītāja: "Sporta jomā Latvija šogad lepni nes savu vārdu, īpaši akcentējot mūsu pirmos 3x3 basketbola olimpiskos čempionus. Kā loģisks turpinājums ir 3x3 basketbola attīstība Latvijā. "Top Gun" turnīrs ir lielisks atspēriens šī sporta veida sportistiem, tādēļ esam gandarīti, ka jau otro gadu pēc kārtas "Akropole" telpās uzņemsim "Top Gun" turnīra fināla spēles, kuru ietvaros tiks noskaidroti šīs sezonas uzvarētāji. Ticu, ka šogad cīņa par medaļām būs vēl sīvāka un sportisti parādīs lielisku spēli."

"Top Gun" otrajā sezonā vīriešu komandu kalendārā bija seši turnīri, kuros tika krāti kopvērtējuma punkti, lai piedalītos "Akropoles" finālā. Par čempionu titulu cīnīsies kopvērtējuma 12 labākās vienības, kā arī četras komandas, kuras saņems "Top Gun" organizatoru īpašos uzaicinājumus ("Wild Card"). Šovasar divas uzvaras posmos izcīnīja "3x3 Jelgava", kas triumfēja Ventspilī un Jelgavā, un divas uzvaras izcīnīja "Mārupe"/"Bauerfeind", kas ieguva 1. vietu Ādažos un Mārupē. Pa vienai reizei pirmo vietu izcīnījušas "3x3Latvija U23 Red" (Ogrē), "3x3Latvija U23 White" (Kandavā).

Iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" jau otro gadu pēc kārtas kļūs par "Top Gun" čempionu noteikšanas vietu, jo 2020. gada 27. septembrī tieši šeit par uzvarētājiem kļuva trīs no četriem nākamajiem Tokijas olimpisko spēļu čempioniem. Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis kopā ar Artūru Strēlnieku pārstāvēja "Ķekavas" krāsas, finālā ar 22:12 pārspējot "Mārupi" – Artūru Kramiņu, Elviju Frīdenbergu, Niku Niklāvu Višņeviču un Reini Otersonu. Trešo vietu ieguva "Saldus". Sieviešu konkurencē uzvarēja "3x3 sievietes" (Baiba Eglīte, Enija Ķīvīte, Ieva Veinberga un Kristīna Petermane), apsteidzot "Mārupi" un "DU".

2017. gadā 3x3 basketbols tika iekļauts olimpisko spēļu oficiālajā programmā, pirmos medaļu komplektus sadalot Tokijas olimpiskajās spēlēs šā gada jūlijā. Par čempioniem kļuva Latvijas izlases 3x3 basketbolisti (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis), 2. vietu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, 3. vietu – Serbija.

Tags

Akropole Edgars Krūmiņš Agnis Čavars 3x3 basketbols Artūrs Strēlnieks Nauris Miezis Kārlis Lasmanis Latvijas Basketbola savienība Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form