Basketbola kluba "Ventspils" uzbrucējs Artūrs Bērziņš atzīts par februāra trešās nedēļas vērtīgāko spēlētāju FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā, vēsta kluba mājas lapa.

Kurzemes basketbola klubs otrdien ar uzvaru pār "Norrköping Dolphins" (104:69) nodrošināja otro vietu K grupā un dalību turnīra ceturtdaļfinālā, bet 23 gadus vecais Bērziņš ieguva nedēļas vērtīgākā spēlētāja titulu.

Ogrē dzimušais basketbolists mačā pret "Dolphins" guva 27 punktus, realizējot astoņus no 11 metieniem no spēles, kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja un pārtvēra divas pretinieku piespēles, nopelnot lietderības koeficientu 35.

Bērziņš šosezon ir piedalījies 11 spēlēs Eiropas Izaicinājuma kausā, vidēji laukumā pavadītajās 23,8 minūtēs gūstot 9,4 punktus, izcīnot 4,1 bumbu zem groziem, rezultatīvi piespēlējot 0,9 reizes un pretinieku piespēles pārtverot 0,6 reizes. Otrās kārtas spēlēs uzbrucējs ir guvis attiecīgi 7, 10, 15, 7 un 27 punktus.

Otrajā vietā vērtīgāko spēlētāju sarakstā ierindojās Sanktpēterburgas "Spartak" aizsargs Patriks Beverlijs, kurš Cvi Šerfa trenētajai komandai palīdzēja pieveikt Kaspara Kambalas agrāk pārstāvēto Bulgārijas čempionvienību "Lukoil Akademic". Amerikānis 38 minūtēs guva 24 punktus, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un nopelnīja lietderības koeficientu 31.