Baško pauž cerību, ka Pedijai tomēr tiks piešķirta pilsonība
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlases ģenerālmenedžere Gunta Baško sarunā paudusi cerību, ka amerikāņu basketboliste Šeja Pedija tomēr tiks pie Latvijas pilsonības, lai gan Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija ceturtdien nevirzīja tālākai izskatīšanai šo jautājumu.

Jau ziņots, ka ASV basketbolistei Pedijai netiks piešķirta Latvijas pilsonība, jo Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija nolēmusi nevirzīt šo jautājumu tālākai izskatīšanai Saeimas sēdē.

"Jā, lēmums ir pieņemts, un pagaidām Pedijai pilsonība nav piešķirta," situāciju raksturoja Baško. "Pirmajā komisijas sēdē 8. maijā šķita, ka esam ieguvuši atbalstu, tāpēc mēs sakopojām visus vajadzīgos dokumentus no ASV un arī Latvijas instancēm. Tāpat arī Šeja bija ieradusies Latvijā, un mēs centāmies pārliecināt vairākas Saeimā esošās frakcijas, tomēr nesaņēmām skaidru atbildi, kad būs nākamā sēde. Savukārt šodien saņēmām e-pastu, kurā teikts, ka sēde jau ir notikusi, un prasība par pilsonības piešķiršanu ir noraidīta."

Baško neslēpa izbrīnu par kārtību, kā tika pieņemts šis būtiskais lēmums. "Mani nedaudz izbrīna forma, kādā šis lēmums tika pieņemts, jo mēs gaidījām uzaicinājumu uz komisijas sēdi, bet tā vietā saņēmām e-pastu. Tomēr ceram, ka šis lēmums tiks izskatīts atkārtoti, mūs pieaicinot," sacīja izlases ģenerālmenedžere.

Ilggadējā Latvijas izlases spēlētāja Baško gan norādīja, ka valstsvienības vadība aizvien saglabā optimismu un cer, ka lēmums tomēr mainīsies. Arī pati Pedija ir informēta par lēmumu, par ko viņa nebija sajūsmā. Amerikāniete iepriekšējā dienā tieši esot domājusi, ka priecātos palikt Latvijā un labprāt spēlētu izlasē.

Eiropas čempionāts norisināsies no 27. jūnija līdz 7. jūlijam. A un B apakšgrupu spēlēs notiks Rīgā, bet pārējo apakšgrupu mači un izslēgšanas turnīrs norisināsies Serbijā. Sešas labākās komandas iegūs tiesības 2020. gada februārī piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Tags

Gunta Baško Latvijas sieviešu basketbola izlase Saeima

Comment Form