Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs ceturtdien palika rezervē ULEB Eirolīgas pēdējās, 34.kārtas spēlē, kamēr viņa pārstāvētā Vitorijas "TD Systems Baskonia" cieta zaudējumu un atvadījās no cerībām spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Vitorijas klubs viesos ar rezultātu 81:86 (21:25, 23:14, 15:21, 22:26) atzina savas tiešās konkurentes "Valencia" pārākumu.

Pirms pēdējās spēļu kārtas bija 64 dažādi scenāriji, kādā veidā komandas varētu ierindoties vietās no ceturtajai līdz astotajai. "Baskonia" vienībai, lai turpinātu pretendēt uz vietu "play-off", bija jāizcīna uzvara, taču savu uzdevumu tā neizpildīja.

Vēl trešajā ceturtdaļā viesiem bija deviņu punktu pārsvars, taču mājinieki to sadzēsa un ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Vanja Marinkovičs ar diviem soda metieniem izvirzīja Valensijas komandu priekšā (74:72) un turpinājumā "Baskonia" vadības grožus vairs neatguva.

"Baskonia" rindās ar 19 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un septiņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem izcēlās Pjerrija Henrijs, 17 punktus guva Roks Giedraitis, bet 16 - Akille Polonāra.

Valensijas klubā 16 punkti bija Derikam Viljamsam, , bet 14, 13, 12 un 11 punkti bija Klemenam Prepeličam, Maikam Tobijam, Nikolam Kaliničam un Bojanam Dubļevičam. Tobijam un Dubļevičam katram arī pa septiņām atlēkušajām bumbām.

"Baskonia" ar 18 uzvarām 34 spēlēs turnīra tabulā ieņem desmito vietu. "Valencia" ar 19 panākumiem ir astotā, taču "play-off" spēlēs tikai tādā gadījumā, ja Sanktpēterburgas "Zeņit" zaudēs vismaz vienā no savām divām atlikušajām cīņām.

Kurucs šosezon laukumā bija 21 Eirolīgas spēlē, kopumā guva 14 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un veica astoņas rezultatīvas piespēles. Vidēji laukumā viņš pavadīja nedaudz vairāk par četrām minūtēm.

Tikmēr Jānis Strēlnieks ceturtdien guva septiņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 88:70 (18:15, 24:21, 16:24, 30:10) uzvarēja Vilērbānas ASVEL.

Strēlnieks spēlēja 17 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, trīsreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

Maskaviešiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Ife Lundbergs, kuram ar 21 punktu un deviņām atlēkušajām bumbām piebalsoja Maikls Ēriks, bet 13 punktus guva Johanness Foitmans. Pretiniekiem 23 punkti bija Geršona Jabuseles kontā, bet 15 punktus guva Noriss Kouls.

CSKA ar 23 uzvarām 33 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu.

Pirms tam citā spēlē vietu "play-off" nodrošināja Madrides "Real", kas viesos ar rezultātu 93:76 (23:11, 26:25, 18:21, 26:10) bija pārāka pār Stambulas "Fenerbahce Beko".

Madrides vienībā ar 18 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās Nikolass Laprovitola, 20 punktus guva Fabjēns Kozērs, bet 19 punkti bija Gabrielam Dekam. Mājiniekiem ar 23 punktiem atzīmējās Nando de Kolo, bet 16 punkti bija Lorenso Braunam.

Tikmēr uzvaru sezonas pēdējā Eirolīgas spēlē izcīnīja Lietuvas klubs Kauņas "Žalgiris", kas mājās ar rezultātu 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18) guva virsroku pār Atēnu "Panathinaikos Opap".

Mājiniekiem 20 punktus guva Luks Lekavičs, bet 18 punkti bija Tomasa Velkapa rēķinā. Viesiem 17 punktus guva Nemanja Nedovičs, bet 13 punkti bija Benam Bentilam.

Citā duelī Berlīnes "Alba" savu tribīņu priekšā ar rezultātu 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12) uzvarēja Belgradas "Crvena zvezda mts".

Vācijas klubā ar 17 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Peitons Siva, 13 punkti bija Simonem Fontekio, bet 12 punkti - Markusam Ēriksonam. Serbijas komandai 12 punktus guva Marko Simonovičs, bet septiņi punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Lendrijam Nnoko.