Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Dalasas "Mavericks" ceturtdien, pateicoties Lukas Dončiča "triple-double", otrajā pagarinājumā izcīnīja panākumu, kamēr Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns uzvarētāju rindās palika bez punktiem.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 119:115 (36:22, 23:26, 23:28, 19:25, 7:7, 11:7) pārspēja Losandželosas "Lakers".

Latvijas basketbolists laukumā bija sešas minūtes un 48 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, pieļāva vienu kļūdu un sakrāja +/- rādītāju -8.

Sešas sekundes līdz pamatlaika beigām Dončičs realizēja tālmetienu un panāca neizšķirtu 101:101. "Lakers" vēl bija iespēja izraut uzvaru un pēdējo metienu izpildīja Trojs Brauns, taču tas nebija precīzs.

Pirmajā pagarinājumā komandas spēlēja piesardzīgi, taču mazāk nekā minūti līdz tā beigām "Mavericks" atkal izdevās izlīdzināt rezultātu, pateicoties Dončiča trīs punktu metienam (108:108), kam sekoja tikai neprecīzi metieni. Tikmēr otrajā pagarinājumā Dalasas komandas uzvaru nokārtoja Spensers Dinvidijs, kurš guva sešus no 11 "Mavericks" punktiem.

Dončičs izcēlās ar 35 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un 13 rezultatīvām piespēlēm, kamēr 24 punktus, 14 bumbas zem groziem un piecus bloķētus metienus pievienoja Kristians Vuds, bet 22 punktus guva Tims Hārdvejs.

Mājiniekus no neveiksmes neglāba Rasels Vestbruks un Lebrons Džeimss, kuri guva attiecīgi 28 un 24 punktus.

"Mavericks" ar 24 uzvarām 43 mačos ieņem ceturto vietu Rietumu konferencē, kamēr "Lakers" ar 19 panākumiem un 23 neveiksmēm ierindojas 13.pozīcijā.