Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien nospēlēja nepilnas piecas minūtes, punktus negūstot, bet viņa pārstāvētajai Sanantonio "Spurs" Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pārtrūka trīs uzvaru sērija.

"Spurs" viesos ar rezultātu 79:93 (13:24, 23:15, 21:24 22:30) zaudēja Detroitas "Pistons" komandai, kas izcīnīja trešo uzvaru pēdējos četros mačos.

Bertāns šajā mačā nospēlēja četras minūtes un 50 sekundes, netrāpot vienīgo divpunktu metienu, citos statistikas rādītājos neizceļoties.

Sanantonio komandā Kavai Lenards guva 18, bet Lemarkuss Oldridžs 15 punktus, kuram arī 11 atlēkušās bumbas, kamēr "Pistons" komandā Redžijs Buloks izcēlās ar 22 punktiem, Luks Kenards pievienoja 20 punktus, bet Andrē Dramonds sameta 14 punktus un izcīnīja 21 atlēkušo bumbu zem groziem.

Bertāns laukumā pirmo reizi devās pirmās ceturtdaļas beigu daļā, nospēlējot nepilnas divas minūtes, kuru laikā izdarīja vienīgo metienu. Tāpat viņš minūti nospēlēja trešajā ceturtdaļā un bija laukumā arī pēdējās divas minūtes, kad "Spurs" jau bezcerīgi zaudēja ar 75:91.

Šajā mačā visu laiku vadībā bija "Pistons", lai gan pirms puslaika beigām "Spurs" bija tikai punkta deficīts (36:37), bet 11 minūtes pirms beigām viesi zaudēja ar četriem punktiem (61:65). Tomēr atlikušajā cīņas daļā Detroitas klubs spēles grožus ne tikai neizlaida no rokām, bet spēja panākt arī 19 punktu pārsvaru (88:69), beigās svinot drošu uzvaru.

"Spurs" ar 25 panākumiem 37 cīņās joprojām ir trešā Rietumu konferencē, kamēr "Pistons" ar 20 uzvarām 35 mačos ir ceturtā Austrumu konferencē.

Sanantonio komanda sestdien uzsāka trīs izbraukuma spēļu sēriju, kuru 2.janvārī turpinās Ņujorkā pret Kristapa Porziņģa pārstāvēto "Knicks".

Abas vienības tikās jau ceturtdien, kad "Spurs" savā laukumā bija pārāka ar 119:107.

Jau vēstīts, ka Porziņģis sestdien guva 30 punktus, no tiem septiņus pēdējā pusotrā minūtē, palīdzot "Knicks" komandai atspēlēties no rezultāta 91:99. Ņujorkieši pārtrauca četru zaudējumu sēriju, viesos ar rezultātu 105:103 (28:21, 28:24, 23:33, 26:25) pieveicot Ņūorleānas "Pelicans" komandu, gūstot šosezon vien trešo panākumu pretinieku laukumā.