Iespēju Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences pirmās kārtas sērijā panākt vadību 2-0 nav izmantojusi Latvijas izlases basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” vienība, kas otrdien izbraukumā ar rezultātu 105:114 (26:21, 33:28, 23:26, 23:39) piekāpās Denveras “Nuggets” komandai.

Bertāns laukumā atzīmējās ar trim gūtiem punktiem 16 minūtēs, trāpot vienu no četriem izpildītajiem tālmetieniem.

Rūjienietis arī sagrāba piecas atlēkušās bumbas aizsardzībā, trīsreiz pārkāpa noteikumus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. "Spurs" komanda pretiniekiem piekāpās ar vienu punktu minūtēs, kurās laukumā atradās Bertāns.

Sanantonio komanda kontrolēja notikumu gaitu lielāko daļu spēles, reiz otrajā ceturtdaļā pat pārsniedzot 20 punktu pārsvaru. Vēl četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Rūdija Geja divi gūtie punkti ar sodu ļāva “Spurs” nonākt vadībā 77:59.

Taču pēdējais spēles periods aizritēja Denveras “Nuggets” aizsarga Džamala Mareja zīmē, 22 gadus vecajam basketbolistam netrāpot tikai vienu metienu un gūstot 21 punktu ceturtdaļas laikā.

Tieši Mareja trīspunktu metiens atlēcienā, atskanot uzbrukuma laika sirēnai, divas minūtes līdz spēles beigām palīdzēja Denverai veikt izšķirīgo atrāvienu. "Nuggets" komanda tādējādi panāca sešu punktu pārsvaru, bet uzbrukumu vēlāk vēl viens aizsarga tālmetiens nodrošināja jau +9.

Rezultatīvākais viesu labā bija Demārs Derozans, kurš izcēlās ar 31 gūtu punktu, bet Lamarkusa Oldridža kontā 24 punkti un astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt uzvarētāju rindās Marejs izcēlās ar 24 punktiem, Garijs Heriss sakrāja 23 punktus, taču serbu centra pozīcijas spēlētājam Nikolam Jokičam 21 punkts, 13 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

“Nuggets” uzvara izlīdzinājusi sērijas rezultātu, kas tagad ir 1-1. Abas komandas tagad pārcelsies uz Sanantonio, lai Teksasas štatā aizvadītu nākamās divas sērijas spēles. Pirmā no tām norisināsies ceturtdien, 18. aprīlī.