Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns svētdien veiksmīgi atzīmējās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences otrās kārtas "play-off" spēlē, kurā uzvaru svinēja viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" vienība.

Dalasas komanda mājās ar rezultātu 111:101 (37:25, 31:31, 19:22, 24:23) pieveica regulārās sezonas uzvarētāju Fīniksas "Suns", rezultātam sērijā kļūstot 2-2.

Bertāns laukumā pavadīja 12:52 minūtes, kurās sakrāja 12 punktus (4/6 trīspunktu metienos) un vienu atlēkušo bumbu.

Lai gan "Suns" vienība pašā spēles sākumā īslaicīgi tika pie vadības, to jau pirmajā ceturtdaļā sagrāba laukuma saimnieki. Emocionālā gaisotnē, kurā gan Luka Dončičs, gan Devins Bukers nopelnīja pa tehniskajai piezīmei, "Mavericks" komanda attīstīja 11 punktu pārsvaru. Vērā ņemamo vadību vien veicināja Bertāns, kurš, iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, uzreiz trāpīja divus tālmetienus.

Rūjienietis palika uzmanības centrā arī otrās ceturtdaļas ievadā, kad viņš ātri vien trāpīja vēl divus trīspunktniekus. Ar nepilnās četrās minūtēs gūtiem 12 punktiem Bertāns palīdzēja savai komandai jau sasniegt rezultātu 43:27. Viesi deficītu mazliet samazināja, taču pašā puslaika izskaņā viņu līderis Kriss Pols tika jau pie ceturtās personīgās piezīmes.

Trešajā ceturtdaļā Dalasas vienībai vairs neizdevās uzturēt tik labu metienu precizitāti, cik iepriekš. Tas ļāva Fīniksas komandai uz brīdi pietuvoties pat līdz piecu punktu atstatumam. Taču viesi ceturtās ceturtdaļas ievadā saņēma pamatīgu triecienu, kad Pols īsi pēc uznākšanas laukumā nopelnīja sesto piezīmi. "Suns" vienība pretargumentus vairs neatrada, un, rezultātam esot 109:95, viesu treneris Montijs Viljamss nomainīja savu vadošos spēlētājus.

Uzvarētāju labā Luka Dončičs sakrāja 26 punktus un 11 rezultatīvas piespēles, bet Dorians Finijs-Smits, kurš trāpīja astoņus tālmetienus, guva 24 punktus. Dalasas vienība realizēja 20 no 44 trīspunktniekiem.

Viesu rindās ar 35 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Bukers, bet pie 15 punktiem tika Džejs Krauders. Kriss Pols nospēlēja vien 23 minūtes, kurās paguva tikt pie pieciem punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Sērijas piektā spēle norisināsies otrdien, "Mavericks" komandai viesojoties Fīniksā.