Bertānam zaudējumā 18 punkti; komandas biedra atveseļošanās laupa minūtes Pasečņikam

Latvijas izlases basketbolisti Anžejs Pasečņiks un Dāvis Bertāns svētdien piekto reizi devās laukumā Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) kā komandas biedri Vašingtonas "Wizards" klubā, spēlētāju pārstāvētajai vienībai mājās ar rezultātu 116:127 (34:23, 32:32, 25:38, 25:34) piekāpjoties Jūtas "Jazz" basketbolistiem.

Bertāns arī otro spēli pēc augšstilba savainojuma sadziedāšanas uzsāka uz rezervistu soliņa. Rūjienietis laukumā pavadīja 25:50 minūtes, kurās viņš atzīmējās ar 18 punktiem (1/4 divpunktu metienos, 4/7 trīspunktu metienos, 4/5 soda metienos), četrām bumbām zem groziem, rezultatīvu piespēli, bloķētu metienu un vienu personīgo piezīmi.

Spēlē piedalījās Tomass Braients, kurš līdz 1. decembrī gūtam pēdas savainojumam bija "Wizards" vienības pamatcentrs. Braienta atgriešanās sastāvā piespieda Pasečņikam atkāpties uz trešā centra pozīcijas spēlētāja lomu.

Latvijas basketbolists, kurš svētdien parakstīja pilnvērtīgu NBA līgumu uz trim sezonām, pie iespējas tika ceturtajā ceturtdaļā, tomēr 1:47 minūšu laikā vien divreiz pārkāpa noteikumus, nespējot apturēt pretinieku komandas spēlētājus zem groza. Pārējās minūtes centra pozīcijā sadalīja Braients un Jans Mahinmi, bet vēl traumu aprūpē Morics Vāgners, kurš arī spēlē piektā numura lomā.

Vašingtonas komandai padevās varens pirmais puslaiks, vienībai vēl trešajā ceturtdaļā uz brīdi atrodoties vadībā ar 15 punktu pārsvaru. Tomēr izcila Rūdija Gobēra spēle aizsardzībā un vairāku veiksmīgu uzbrukumu sērija ļāva viesiem veikt izrāvienu 45:19, kas kalpoja par pamatu Jūtas devītajai uzvarai pēc kārtas.

Vašingtonas komanda ar 13 uzvarām 39 mačos atrodas 12. pozīcijā Austrumu konferencē, bet Jūtas "Jazz" pēc 27. triumfa tikpat spēlēs pakāpās uz otro vietu Rietumu konferencē.

"Wizards" vienība nākamo maču aizvadīs trešdien, kad basketbolisti viesosies pie Čikāgas "Bulls" kluba.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

NBA spēle: Vašingtonas Wizards – Jūtas Jazz
Spēles statistika (medijs ESPN:)
Spēle noslēgusies! "Wizards" - "Jazz" 116:127
O'Nīls trāpa tālmetienu, panāk rezultātu 125:116 viesu labā. Spēle, visticamāk, beigusies.
Bertāns izprovocē Inglsu uz noteikumu pārkāpumu. Vidzemnieks nelāgi pārsteidz, trāpot vienu no diviem metieniem.
Bumba tomēr paliek Jūtas komandai. Klārksons uzreiz pēc auta gūst divus punktus. Septiņu punktu pārsvaru būs grūti atspēlēt.
47 sekundes pirms pamatlaika beigām tiks skatīts svarīgs video atkārtojums. Bumba zem "Wizards" groza izlidoja ārpus laukuma. Jautājums, no kura spēlētāja rokām tā atstāja spēli.
Bogdanovičs izpilda izmisuma metienu, kuram pieslēdzas arī Mahinmi. Tomēr tas atstāj nepiesegtu Gobēru, kurš paspēj pirms uzbrukuma laika beigām trāpīt pa stīpu, bet tad ar atkārtotu mēģinājumu triekt bumbu grozā. Francūzim jau 21 punkts un 14 bumbas zem groziem.
Bertāns un Inglss apmainās ar precīziem tālmetieniem! Vidzemniekam jau 17 punkti.
Otro uzbrukumu pēc kārtas Gobērs triec bumbu grozā no augšas. Septiņu punktu deficīts, atlikušas divas minūtes. Bertāns kopš atgriešanās laukumā bumbai nav pieskāries.
Bīls un Gobērs apmainās ar rezultatīviem uzbrukumiem no groza apakšas. Jūta vadībā ar rezultātu 113:108.
Gobērs atkārtoti trāpa vienu no diviem brīvmetieniem.
Bertāns četras minūtes pirms pamatlaika beigām atgriežas laukumā! Gobērs atbildīgā brīdī gandrīz uzmet "kluso" no soda metienu līnijas, bet otro "sodiņu" gan realizē.
Mahinmi pēc Bīla piespēles panāk rezultātu 104:109. Pamatlaikā vēl piecas minūtes. "Jazz" komanda jūt, ka mājiniekiem varētu būt pa spēkam vēl viena atgūšanās. Minūtes pārtraukums.
Vašingtonas komandai otrajā puslaikā pagalam iestrēdzis uzbrukums. Daudz darbību viens pret vienu, kuras nebeidzas ar jebko prātīgu. Taču skaidrs, ka pirmajā puslaikā grozā sakritušie pustālie metieni nevarēja būt precīzi visas spēles garumā.
Bertāns septiņarpus minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīts. Viņa vietā laukumā atgriezies Izaks Bonga.
Džordans Makrejs realizē pustālo metienu, kārta ņemt minūtes pārtraukumu jau viesiem.
Bogdanovičs pēc dribla "aizlido" garām Bertānam un izceļas ar diviem punktiem.
Pasečņiks pēc minūtes pārtraukuma nomainīts. Atpakaļ laukumā Mahinmi. Pamatlaikā vēl atlikušas nepilnas deviņas minūtes.
Laukumā apjukums pēc neprecīza "Jazz" tālmetiena. "Wizards" spēlētāji izkaisīti kur katrs, kas dod iespēju centra pozīcijas spēlētājam Bredlijam viegli savākt vēl vienu bumbu un gūt divus punktus. Viesi vadībā ar rezultātu 105:96, mājinieki pieprasa "taimautu". Tā ir lielākā "Jazz" komandas vadība spēlē.
Bertāns turpina aktīvi uzbrukt grozam, bet netrāpa vēl vienu trīspunktu metienu. Otrā laukuma pusē Pasečņiks samainās pret Klārksonu, kurš saskata labu iespēju uzbrukt viens pret vienu. Aizsargs atkāpjas aiz trīspunktu metienu līnijas, uzbrūk vēlreiz, tiek garām basketbolistam un izpelnās divus soda metienus. Abi arī krīt grozā.
Pasečņiks groza apakšā pārkāpj noteikumus pret Džordžu Niangu, kurš realizē abus brīvmetienus.
Bertāns ar pēkšņu caurgājienu gūst divus punktus no groza apakšas. Tātad visam ar veselību vismaz šīs spēles kontekstā būtu jābūt labi.
Pasečņiks tiek pie pirmās iespējas šodien! Basketbolists nomaina Tomasu Braientu. Tādējādi laukumā divi Latvijas izlases spēlētāji.
Bertāns pāriet pāri laukumam ar driblu, izpilda neprecīzu tālmetienu, kura lēciena fāze bija mazliet savāda. Rūjienieša grimasē saskatāmas sāpes. Cerams, ka nekas nopietns.
Bertāns nobloķē Klārksona metienu, taču aizsargs ar atkārtotu mēģinājumu gūst divus punktus.
Noslēgusies trešā ceturtdaļa. "Wizards" - "Jazz" 91:93Ceturtdaļas izskaņā "Wizards" mainās pie "pick-and-roll" sadarbības. Gobērs spēj ieņemt labu pozīciju zem groza un izcelties ar diviem punktiem pret augumā mazāku pretspēlētāju.
Gobērs aizvadījis ļoti sekmīgu ceturtdaļu uzbrukumā. Francūzim jau trešā atlēkušā bumba pie "Wizards" groza. Šoreiz centra pozīcijas spēlētājs tiek pie diviem soda metieniem. Viņam gan nesanāk atkārtot nesen iespēto abu soda metienu realizāciju. Basketbolists trāpa tikai vienu.
Bertāns, neskatoties uz aizsardzības pretestību, trāpa vēl vienu tālmetienu, kas ļauj mājiniekiem atgūt vadību!
Bertānam atkal pienākums aizsardzībā segt viesu bīstamāko spēlētāju Bogdanoviču.
Vēl viens precīzs Klārksona metiens piespiež Bruksam ņemt minūtes pārtraukumu. "Jazz" veikuši izrāvienu 19:3, kā arī atrodas vadībā ar rezultātu 83:80.
Klārksons ar divsoli panāk vadību Jūtai. Mahinmi tikmēr nomainījis Braients, kurš uzreiz atzīmējas ar neprecīzu metienu.
Bertāns realizē visus trīs soda metienus!
Bertāns ar skaistu piespēli ar atsitienu atrod Bīlu, kurš nespēj gūt punktus pret Gobēra pretestību. Francijas izlases centrs nav daudz atzīmējies protokolā, bet atstājis lielu iespaidu aizsardzībā.
Bertānam trīspunktu metiena brīdī pa rokām trāpa Mūdiejs. Iepriekšējā uzbrukumā Gobērs ar triecienu grozā izlīdzināja rezultātu.
Bogdanovičs "nospiež" Tomasu viens pret viens un ar diviem soda metieniem samazina deficītu līdz diviem punktiem.
Pēc minūtes pārtraukuma laukumā nācis Bertāns! Ceturtdaļā vēl atlikušas 6:44 minūtes, šoreiz tas noticis ātrāk nekā pirmajā ceturtdaļā.
Pāris precīzi tālmetieni un asi caurgājieni ļauj "Jazz" pietuvoties līdz 77:71. Pēc minūtes pārtraukuma divus soda metienus izpildīs Rojss O'Nīls, kurš piespieda Bongam ceturto reizi spēlē pārkāpt noteikumus.
Bīls ar precīzu pustālo metienu gūst jau devīto mājinieku punktu pēc kārtas. Komandas līdera darbībās nevar manīt savainojuma sekas. Viņam jau 17 punkti.
Vašingtonas komanda pārvar īso vājuma brīdi ar vairākiem sekmīgiem caurgājieniem. Bīls jau panāk rezultātu 75:62 pēc elegantas Bongas piespēles, uzbrucējam izpildot piespēli aiz muguras.
Bīls ātrajā uzbrukumā netrāpa no groza apakšas, "Jazz" atbild ar trim piespēlēm pa perimetru, kuras noslēdzas ar precīzu Bogdanoviča tālmetienu. Viesi jau pietuvojušies līdz sešu punktu deficītam.
Mahinmi "noguļ" Gobēra ieraušanos uz groza apakšu. "Wizards" centrs turklāt pagrūž tautieti mugurā, sagādājot viņam soda metienu, kuru Gobērs gan netrāpa.
Komandām laukumā tie paši piecnieki, kuri uzsāka spēli. Mahinmi pirmajā uzbrukumā atzīmējas ar diviem punktiem. Centra pozīcijas basketbolistam jau 11 "ači".
Sācies otrais puslaiks!
Pirmā puslaika statistika (medijs ESPN):
Noslēdzies pirmais puslaiks. "Wizards" - "Jazz" 66:55
Pēc neprecīza tālmetiena pakrīt Bogdanovičs. "Wizards" kļūdās piecatā pret četriem, kas ļauj Inglsam pārmest bumbu pāri laukumam, kur vēl atradās Bogdanovičs. Basketbolists viegli tiek pie sava 22. punkta, bet manāmi klibo.
Sākoties pēdējai pirmā puslaika minūtei, otro reizi pēc kārtas caurgājienā ar grozu izceļas Aizeja Tomass.
Bogdanovičs sekmīgi zogas garām Gobēra aizsegam, tiek līdz groza apakšai un gūst divus punktus, kā arī izprovocē noteikumu pārkāpumu. Trāpot soda metienu, horvāts gūst jau 20. punktu un panāk rezultātu 60:51.
Bertāns pēc dribla uzmet "kluso" pustālo metienu, kā arī tūlīt pat tiek pie atpūtas. Pirmajā puslaikā vēl 3:44 minūtes. Basketbolists pagaidām izcēlies ar sešiem punktiem (0/3 divpunktu metienos, 2/3 trīspunktu metienos) un vienu rezultatīvu piespēli desmit minūtēs.
Bertānam aizsardzībā dots uzdevums segt Bogdanoviču. Horvāts uzreiz izceļas ar sarežģītu tālmetienu, gūstot jau savu 15. punktu.
Iša Smita tālmetiens panāk lielāko rezultāta pārsvaru šodien (54:39). Treneris Snaiders nevar būt apmierināts ar "Jazz" aizsardzību, kas līdz šim bijusi sestā labākā NBA, bet šodien galīgi nav ierastajā līmenī.
Bertānu aizsardzībā izaicina Klārksons, kurš pēc spēles viens pret vienu nespēj raidīt bumbu grozā pāri rūjienieša rokām. "Snaiperis" padsmit sekundes vēlāk netrāpa trīspunktnieku, bet reabilitējas ar pārtvertu bumbu.
Retu tālmetienu trāpa arī Mahinmi, kuram tas ir septītais precīzais metiens no distances NBA karjerā. Tā kā Francijas basketbolists nomainīja Braientu, pagaidām izskatās, ka Pasečņiks varētu arī netikt laukumā.
Bertāns uzreiz pēc "taimauta" trāpa vēl vienu "trejaci"! Tas atkal tiek paveikts pārejas uzbrukumā, bet šoreiz basketbolists metienu jau izpildīja pāri pretinieka rokām un kādu metru aiz trīspunktu metienu līnijas. Nākamajā uzbrukumā Bertāns kļūdās metienā no soda laukuma.
Bertāns pārejas uzbrukumā realizē tālmetienu! Rūjienietis ar māņkustību "piešmauca", Reidžonu Takeru, kurš viņam palidoja garām, izpildīja vienu soli uz kreiso pusi un trāpīja trīspunktnieku. Tāds noteikumu pavērsiens pamudināja viesiem pieprasīt minūtes pārtraukumu.
Austrālijas izlases līderis Džo Inglss trāpa divus tālmetienus pēc kārtas, samazinot rezultātu līdz 38:31. Bertāns arī atbild ar metienu pēc dribla, taču viņa izpildītais pustālais lido grozam secen.
Braients pēc dribla ieņem pozīciju ar muguru pret grozu un gūst jau astoto punktu.
Sākusies otrā ceturtdaļa!
Noslēgusies pirmā ceturtdaļa. "Wizards" - "Jazz" 34:23
Braients trāpa arī pustālo metienu, panākot rezultātu 32:23. Viņam jau seši punkti, kas diemžēl varētu ietekmēt Pasečņika spēles laiku. Labu sniegumu rādīja arī Mahinmi.
Bertāns "pick-and-roll" sadarbībā ar piespēli atrod Braientu. Centra pozīcijas spēlētājam divi punkti.
Bertāns uzreiz izprovocē noteikumu pārkāpumu pret sevi, Tonijam Bredlijam izpildot aizsegu kustībā.
Pēc minūtes pārtraukuma laukumā nācis Dāvis Bertāns!
Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām minūtes pārtraukumu lūdz "Wizards" galvenais treneris Skots Brukss. Pagaidām mājinieki spēj uzturēt vadību, pateicoties enerģiskai darbībai un gudrai kustībai bez bumbas uzbrukumā.
Izcilu reakciju demonstrē Bonga, kurš, aizsargājoties viens pret diviem ātrajā uzbrukumā, pārtver gaisā piespēli, bet pēc tam, lidojot ārā no laukuma, bumbu raida pret Gobēra kājām. Vašingtona tiek pie uzbrukuma.
Bogdanovičs caurgājienā tiek jau pie astotā punkta, bet otrā laukuma pusē Braients kā "otrais temps" ielido pēc sekmīga divsoļa metiena.
Četras minūtes un 20 sekundes pirms ceturtdaļas beigām laukumā nācis Tomass Braients. Tātad pēc viņa atveseļošanās Pasečņiks patiešām kļuvis par trešo centra pozīcijas spēlētāju.
Pirmā maiņa spēlē ir Džordana Klārksona nākšanas laukumā viesu rindās. Latvijas basketbolisti pagaidām rezervē. Kopš Klārksons pievienojies Jūtas komandai maiņas darījumā, tā uzvarējusi visās astoņās spēlēs.
Skaistas piespēles turpina dalīt "Wizards" basketbolisti, kuri parasti ar to neizceļas. Vispirms Mahinmi, krītot ārpus laukuma, atrod Bīlu, bet uzbrukumu vēlāk Izaks Bonga atalgo Peitona kustību bez bumbas. Mājinieki pirmo reizi vadībā, "Jazz" galvenais treneris Kvins Snaiders pieprasa minūtes pārtraukumu.
Seši punkti jau Horvātijas izlases līderim Bojanam Bogdanovičam, kurš izcēlies ar individuāli veiksmīgām darbībām. Viņam uzbrukumā daudz lielāks slogs nekā parasti, mačā "Jazz" rindās nepiedaloties ne Konlijam, ne Mičelam.
Pāris skaistas piespēles ar atsitienu pret grīdu jau izpildījis Jans Mahinmi, tomēr Garijs Peitons nav izmantojis abas iespējas soda laukumā. Mahinmi duelējas ar Rūdiju Gobēru, laukumā tiekoties diviem Francijas izlases centriem.
Spēles ievadā Horvātijas izlases līderis Bojans Bogdanovičs un Bredlijs Bīls apmainās ar precīziem pustālajiem metieniem. Bīls kājas savainojuma dēļ bija izlaidis septiņas no pēdējām astoņām "Wizards" spēlēm.
Abu komandu pamatpiecnieki dodas laukumā. Mačs tūlīt varēs sākties.
Jūtas vienība ar 26 uzvarām 38 spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, tomēr tai paceles cīpslas savainojuma dēļ joprojām nevar palīdzēt Maiks Konlijs. Laukumā turklāt slimības dēļ nedosies arī komandas līderis Donovans Mičels.
Savainojumi joprojām nomāc "Wizards" klubu, bet pāris vērtīgus spēlētājus vienība atguvusi. Laukumā pēc dažu spēļu pārtraukuma dosies Bredlijs Bīls, bet traumu turpina ārstēt centra pozīcijas spēlētājs Morics Vāgners. Sagaidāms, ka Bertāns un Pasečņiks spēli sāks uz rezervistu soliņa. Bertānam paredzams vērā ņemams spēles laiks, bet Pasečņika vietu sastāvā varētu ietekmēt Tomasa Braienta atgriešanās ierindā. Līdz šim Latvijas basketbolists bijis rezerves centrs aiz Jana Mahinmi. Jālūko, vai tagad basketbolists kļūs par trešo centra pozīcijas spēlētāju pēc hierarhijas.
Savukārt Dāvis Bertāns piektdien atgriezās laukumā pēc 21. decembrī pārciestā augšstilba savainojuma. Vašingtonas komanda svinēja uzvaru, bet rūjienietis izcēlās ar 14 punktiem. Pasečņika kontā bija seši "ači".https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/bertans-atgriesanas-spele-ar-14-punktiem-palidz-wizards-uzvaret.d?id=51787587
Pasečņikam šī svētdiena, iespējams, labi paliks atmiņā. "Wizards" kluba vadība pārvērtusi viņa divvirziena līgumu, kas ļāva centra pozīcijas spēlētājam NBA pavadīt vien 45 dienas, par pilnvērtīgu līgumu. Basketbolists ar komandu vienojies par trīs gadu ilgām līgumsaistībām, bet pagaidām to detaļas nav atklātas.