Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns trešdien spēlēja lielu lomu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences otrās kārtas "play-off" spēlē, bet viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda pārliecinoši piekāpās Fīniksas "Suns" vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot zaudētājos ar 0-2.

"Mavericks" izbraukumā zaudēja ar rezultātu 109:129 (28:32, 32:27, 23:31, 26:40)

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 18:34 minūtes, kas ir viņa lielākais spēles laiks šī gada izslēgšanas spēlēs. Rūjienietis guva deviņus punktus (3/7 trīspunktu metienos), sagrāba divas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, kā arī trīsreiz pārkāpa noteikumus. Viņam esot laukumā, "Mavericks" uzvarēja ar septiņu punktu pārsvaru.

Jau otro reizi šajā sērijā Dalasas komanda spēles pirmajās minūtēs nonāca iedzinēju lomā (rezultāts 2:12). Deficīts tika atspēlēts, laukumā esot vairākiem rezervistiem, starp kuriem izcēlās Bertāns. Pirmās ceturtdaļas izskaņā viņš divatā ar Maksimilianu Kleberu izkārtoja divus punktus ātrajā uzbrukumā, bet tad, stājoties pretiniekam ceļā, izprovocēja piezīmi uzbrukumā. Pēc pirmās ceturtdaļas deficīts vairs bija tikai četri punkti.

Atspēlēšanās turpinājās otrajā ceturtdaļā. Tieši otrais precīzais Bertāna tālmetiens ļāva "Mavericks" vienībai pirmo reizi šajā sērijā izvirzīties vadībā (41:38). Savukārt puslaika turpinājumā izcilu sniegumu rādīja Luka Dončičs, kura gūtie 25 punkti ļāva viesiem pārtraukumā doties, esot vadībā (60:58).

Dalasas vienības uzbrukuma kvalitāte kritās trešajā ceturtdaļā. Viesiem netrāpot vairākus tālmetienus, "Suns" vienība ātri vien panāca astoņu punktu pārsvaru (66:74). Deficītu uz brīdi sadeldēja Redžijs Buloks, kurš īsā spēles nogrieznī trāpīja trīs trīspunktniekus. Tomēr ceturtdaļas laikā Dončičs atzīmējās ar trim kļūdām un tikai diviem punktiem. "Mavericks" komandas līderim nerādot stabilu sniegumu, laukuma saimnieki tikai audzēja pārsvaru.

Izšķirīgais izrāviens tika veikts spēles noslēdzošajā ceturtdaļā. Kriss Pols vairākkārt apzināti spēlēja ar bumbu pret Dončiču, ceturtdaļas ievadā sakrājot 14 punktus. "Suns" komanda veica izrāvienu 27:12, attīstot 20 punktu vadību. Tas piespieda viesu trenerim Džeisonam Kidam izkārt balto karogu un jau četras minūtes pirms spēles beigām laukumā laist tālākos rezervistus.

Rezultatīvākais spēlētājs viesu rindās bija Luka Dončičs, kurš sakrāja 35 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Uzvarētāju labā Devins Bukers guva 30 punktus, bet Kriss Pols pievienoja 28 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles.

Nākamās divas sērijas spēles norisināsies Dalasā. Trešais mačs gaidāms piektdien.

Arīdzan Maiami "Heat" vienība trešdien izvirzījās vadībā sērijā ar 2-0, mājās ar 119:103 (31:24, 29:28, 31:28, 28:23) pieveicot Filadelfijas "76ers" komandu.

Mājinieku labā Bams Adebajo guva 23 punktus un savāca deviņas atlēkušās bumbas, bet Džimijs Batlers piebalsoja ar 22 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm.

Filadelfijas vienības rindās Tairīss Maksijs guva 34 punktus, savukārt Džeimss Hārdens atzīmējās ar 20 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. "76ers" komanda otrās kārtas sēriju turpina aizvadīt bez Džoela Embīda, kurš atlabst no smadzeņu satricinājuma.