Latvijas izlases basketbolista Kaspara Bērziņa pārstāvētā Panevēžas "Lietkabelis" vienība otrdien negaidīti pārliecinoši savās mājās ULEB Eiropas kausa spēlē pieveica Belgradas "Partizan" komandu, kuras pieteikumā nebija Rodions Kurucs.

"Lietkabelis" vienība uzvarēja ar rezultātu 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23).

Bērziņš laukumā pavadīja 13:34 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus (1/2 divpunktu metienos, 1/1 trīspunktu metienos), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, bet arī savāca piecas piezīmes, kuras ierobežoja viņa spēles laiku.

Serbijas mediji jau pirms spēles ziņoja, ka spēlē nepiedalīsies Kurucs un Serbijas izlases basketbolists Alens Smailagičs, konkrētus iemeslus gan neminot. Kurucs bija ieradies Lietuvā un spēli vēroja klātienē.

Mājinieki pamatus uzvarai ielika otrās ceturtdaļas pirmajās septiņās minūtēs, kurās guva 20 bezatbildes punktus. Šī mača nogriežņa laikā trīs tālmetienus realizēja Gedimins Oreliks, bet "Partizan" pieļāva septiņas kļūdas, pamatīgi sadusmojot treneri Žeļko Obradoviču.

Lielu daļu otrā puslaika Paņevežas komandai bija vairāk nekā 20 punktu liels pārsvars, kas tika mazliet sadeldēts vien pašā spēles izskaņā.

"Lietkabelis" komandas labā pa 21 punktam guva Oreliks un Džordže Gagičs, bet pati komanda kopumā trāpīja 11 no 24 tālmetieniem. Viesu rindās ar 20 punktiem atzīmējās Kevins Panters.

"Partizan" vienība ar deviņiem panākumiem 14 spēlēs saglabā otro vietu A apakšgrupā, bet sestā desmit vienību konkurencē ar septiņām uzvarām 13 spēlēs ir Paņevežas komanda.

Vēl šajā grupā spēlē Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas "Joventut" vienība (1. vieta, 11-2) un Mārtiņa Meiera pārstāvētā Vroclavas "Slask" komanda (9. vieta, 2-10). Izslēgšanas spēles sasniegs abu apakšgrupu astoņas labākās komandas.