Latvijas basketbolists Kaspars Bērziņš svētdien guva 23 punktus VTB Vienotās līgas mačā un palīdzēja izcīnīt uzvaru Krievijas komandai Sanktpēterburgas "Zeņit", kuru pārstāv arī Jānis Timma.

"Zeņit" savā laukumā ar rezultātu 106:73 (29:22, 34:14, 24:12, 19:25) pārspēja Somijas klubu Loimā "Nilan Bisons".

Bērziņš spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un laukumā kopumā pavadīja tikai 15 minūtes, kuru laikā trāpīja četrus no pieciem divpunktu un piecus no septiņiem trīspunktu metieniem.

Latvijas basketbolists arī savāca piecas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, bloķēja divus metienus un pieļāva trīs kļūdas.

Timma uzvarētāju sastāvā laukumā devās starta pieciniekā, nospēlēja 19 minūtes un 18 sekundes, trāpīja trīs no trim divpunktu metieniem un nerealizēja vienu trīspunktnieku, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un pieļāva vienu kļūdu.

Citā spēlē Rolands Freimanis guva 14 punktus, taču tas neglāba Igaunijas klubu Tallinas "Kalev" no zaudējuma izbraukumā ar 66:80 (19:26, 16:16, 20:18, 11:20) pret galvenā trenera Ainara Bagatska vadīto Krievijas komandu "Ņižņij Novgorod", kurā par treneriem strādā arī Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 56 sekundes, trāpīja sešus no 13 divpunktu metieniem, neiemeta vienu trīspunktnieku, realizēja abus soda metienus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un veica rezultatīvu piespēli.

Abām komandām šī bija otrā tikšanās pēc kārtas VTB līgā. Pagājušajā nedēļā "Ņižņij Novgorod" viesos ar 91:77 pārspēja "Kalev", kura labā deviņus punktus tajā mačā guva Freimanis.

Galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Gruzijas komanda Tbilisi "Vita" svētdien savā laukumā ar 72:85 (19: 32, 17:17, 20:17, 16:19) zaudēja Krasnojarskas "Jeņisej" vienībai no Krievijas.

Savukārt divu Krievijas grandu duelī Maskavas CSKA izbraukumā ar 100:89 (28:11, 24:24, 28:29, 20:25) uzvarēja Kazaņas "Unics". Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 gūtiem punktiem bija Milošs Teodosičs.

Ar 23 uzvarām 25 spēlēs līgas līderpozīcijā atrodas CSKA, ar 19 panākumiem 22 mačos seko "Unics", bet ar 12 panākumiem 16 cīņās "Zeņit" ierindojas ceturtajā pozīcijā.

"Ņižņij Novgorod" vienība ar 13 uzvarām 22 spēlēs pakāpusies uz sesto vietu, bet Latvijas čempione "VEF Rīga" ar septiņām uzvarām ir 13.pozīcijā. Savukārt "Kalev" ar sešiem panākumiem ir 15.vietā. Savukārt "Vita" ar 24 zaudējumiem tikpat mačos ir noslēdzošajā, 16.vietā.

Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru, izslēgšanas spēles sasniedzot labākajām astoņām vienībām.