Blūms atgriežas 'VEF Rīga' sastāvā
Foto: F64

Ilggadējais Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms atgriezies Latvijas čempionvienības "VEF Rīga" sastāvā, un komandai pievienojušies arī vairāki citi basketbolisti, vēsta komandas preses dienests.

Tāpat "VEF Rīga" nākamsezon spēlēs Roberts Freimanis, Lesters Metfords, Ronalds Karijs un Viktors Iļjins, kuram tāpat kā Blūmam šī būs atgriešanās šīs komandas sastāvā.

"Jānis Blūms jau ir zīmols un viņa vārds runā pats par sevi. Šis būs kārtējais izaicinājums, spēlējot pie ne tik pieredzējuša sastāva, atkal pierādīt, ka ar mērķtiecīgu darbu un cīņassparu un, saliedējot komandu, var sasniegt labu rezultātu," sacīja "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis. "Esam priecīgi, ka mums ir pievienojies arī Roberts Freimanis un ka viņa veselības stāvoklis ir labs. Roberts ir ļoti motivēts spēlēt, parādīt sevi laukumā, viņš ir spēlētājs, uz kuru var paļauties katrā spēlē - uz viņa cīņassparu un 100% atdevi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Mēs novēlām Robertam veselību un skatāmies uz viņu kā vienu no latviešu atslēgas spēlētājiem nākamajā sezonā."

"Metfords – tehnisks, ātrs spēlētājs ar trīs gadu pieredzi Eiropas basketbolā, labi veido spēli, labi atrod partnerus, var iemest īstajos mirkļos, spēlē ar labu enerģiju – mēs uz viņu skatāmies kā uz vienu no vadošajiem spēles organizatoriem," sastāva papildinājumus turpināja komentēt Gailītis. "Karijs iepriekšējās sezonās apliecinājis ļoti labu balansu starp spēli uzbrukumā un aizsardzībā; var spēlēt gan pirmajā, gan otrajā pozīcijā, var gūt punktus, var nosegt pretinieka līderi – manā vērtējumā, viņš būs ļoti interesants spēlētājs, kurš palīdzēt komandai varēs daudzos veidos. Iļjinam šī ir atgriešanās VEF klubā. Pēc aizvadītām sezonām, uzkrātās pieredzes gan Latvijas, gan ārvalstu klubos Viktors šobrīd ir jau citas kvalitātes spēlētājs, manuprāt, spēs komandai dot nopietnu pienesumu. Ambīcijām Viktoram ir jābūt pietiekoši lielām, šī viņam varētu būt izlaušanās sezona un tā mēs uz to arī skatāmies."

Blūms par izvēli pievienoties "VEF Rīga" sacīja: "Gribu savus pēdējos karjeras gadus izbaudīt, spēlējot Latvijā. Latvijas līdzjutēju klātbūtnē un blakus savai ģimenei."

"VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups pastāstīja par gatavošanos kluba 13. sezonai. "Mums priekšā būs daudzi izaicinājumi – tajā skaitā, jāaizstāv čempionvienības tituls un jāpierāda sevi Čempionu līgā. Esam īpaši gandarīti, ka klubā ir atgriezies Jānis Blūms, kurš neskaitāmiem basketbolistiem un līdzjutējiem ir gan etalons basketbola laukumā, gan savas komandas un valsts patriots ārpus basketbola laukuma. Tas dod lielu enerģiju komandai katrā spēlē un klubam kopumā," pauda Jaunups.

Kluba sastāvā no iepriekšējās sezonas paliek Roberts Stumbris un Verners Kohs. Komandu arī nākamajā sezonā turpinās vadīt līdzšinējais treneru korpuss – galvenais treneris Jānis Gailītis, asistenti Jevgēnijs Kosuškins un Dāvis Čoders, fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins.

2019./2020.gada sezona "VEF Rīga" spēlēs apvienotajā Latvijas-Igaunijas čempionātā, kā arī piedalīsies FIBA Čempionu līgā.

Tags

Basketbols Edgars Jaunups Jānis Blūms Latvijas basketbola izlase VEF Rīga

Comment Form