Boloņas "Virtus" basketbolisti trešdien izcīnīja ULEB Eiropas kauss čempiontitulu.

"Virtus" savā laukumā ar rezultātu 80:67 (25:12, 16:19, 21:22, 18:14) pārspēja Bursas "Bursaspor" un izcīnīja vietu ULEB Eirolīgā nākamsezon.

Mājinieku čempiontitulu nodrošināja Milošs Teodošičs, kurš guva 21 punktu un tika atzīts par finālspēles vērtīgāko spēlētāju. Vēl pa 13 punktiem guva Mams Žaite un Kails Vīmss. Bursas komandā rezultatīvākais ar 14 gūtajiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Deivids Dudzinskis.

Regulāro sezonu "Virtus" noslēdza ceturtajā vietā B grupā, kamēr "Bursaspor" tajā pašā grupā ierindojās septītajā pozīcijā.

Astotdaļfinālā izstājās visas komandas, kuru rindās šosezon spēlēja Latvijas basketbolisti: Rodiona Kuruca Belgradas "Partizan", Kaspara Bērziņa Panevēžas "Lietkabelis", kas piekāpās nākamajiem čempioniem, Mārtiņa Meiera Vroclavas "Šlask" un Kriša Helmaņa Badalonas "Joventut".

Divās grupās komandas divu apļu turnīrā noskaidroja astoņas labākās vienības, kuras piedalās izslēgšanas spēļu turnīrā. Visas četras latviešu pārstāvētās komandas bija iekļautas A grupā, visām kvalificējoties "play-off" turnīram.

Pagājušajā sezonā čempionu titulu izcīnīja "Monaco" vienība, divās spēlēs pārspējot Kazaņas "Unics" komandu.

Boloņas komandu tūlīt pat sagaida ceturtdaļfināla kārtas sērija Itālijas basketbola līgā, kurā tā tiksies ar Mareka Mejera un Latvijas izlases trenera Lukas Banki pārstāvēto Pezāro komandu.