Čempionvienība Losandželosas "Lakers" ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē svinēja uzvaru un sērijā pret Fīniksas "Suns" izvirzījās vadībā.

"Lakers" mājās ar rezultātu 109:95 (27:28, 16:12, 33:23, 33:32) uzvarēja "Suns". Sērijā līdz četrām uzvarām ar 2-1 vadībā ir "Lakers".

Entonijs Deiviss uzvaru sekmēja ar 34 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, 21 punkts, sešas bumbas zem groziem un deviņas rezultatīvas piespēles Lebronam Džeimsam, bet 20 punkti Denisam Šrēderam.

Fīniksas kluba labā 22 punkti un 11 bumbas zem groziem Deandrē Eitonam, kamēr Devins Bukers izcēlās ar 19 punktiem un sešām piespēlēm.

Otrajā ceturtdaļā abām komandām nevedās uzbrukums, bet nākamās 12 minūtes aizritēja "Lakers", jo īpaši Deivisa zīmē. Basketbolists šajā ceturtdaļā guva 18 no saviem 34 punktiem, kamēr Džeimss pievienoja vēl desmit.

Pēdējā ceturtdaļā "Lakers" vienubrīd bija vadībā ar +21, taču Kamerona Peitona sniegums "Suns" trīs minūtes līdz spēles beigām nostādīja vien astoņu punktu attālumā. Fīniksas komandas atspēlēšanās gan beidzās minūti līdz pamatlaika beigām, kad Bukera ceļu uz grozu apgrūtināja Šrēders. Starp abiem basketbolistiem izcēlās konflikts, kā rezultātā Bukers tika izraidīts no spēles. Brīdi vēlāk no spēles tika izraidīts arī Dža Krauders.

Šosezon pirmo reizi "Staples Center" spēli klātienē noraudzījās aptuveni 7500 fanu.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla spēlē Portlendas "Trail Blazers" ar rezultātu 115:120 (30:39, 29:25, 20:20, 36:36) piekāpās Denveras "Nuggets", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-1.

36 punkti, 11 atlēkušās bumbas un piecas piespēles uzvarētāju labā nopelnīja Nikola Jokičs, bet 21 punkts Ostinam Riversam. Demiens Lilards atbildēja ar 37 punktiem un piecām piespēlēm, kamēr 22 punktus un deviņas atlēkušās bumbas iekrāja "Blazers" aizsargs Sīdžejs Makkolums.

Savukārt Austrumu konferencē Maiami "Heat" savā laukumā ar rezultātu 84:113 (14:26, 22:23, 24:37, 24:27) kapitulēja Milvoki "Bucks", kas sērijā ir vadībā ar 3-0.

Kriss Midltons "Bucks" rindās izcēlās ar 22 punktiem, astoņām bumbām zem groziem un piecām rezultatīvām piespēlēm, 19 punkti un 12 piespēles Džrū Holidejam, taču Jannis Adetokunbo iekrāja 17 punktus, tikpat atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Maiami komandā Džimijam Batleram 19 punkti, astoņas bumbas zem groziem un sešas piespēles, bet 17 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Bemam Adebajo.

Piektdien sērijas trešo spēli ar Losandželosas "Clippers" aizvadīs Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks", kas pagaidām ir vadībā ar 2-0.