Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas pirmajā spēlē Goldensteitas "Warriors" basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 113:91 pārspēja Klīvlendas "Cavaliers", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Lielisku rezultativitāti NBA finālsērijas pirmajā mačā demonstrēja Kevins Durants, kurš guva 38 punktus, izdarīja astoņas piespēles un astoņas reizes tika pie atlēkušajām bumbām. Viņam ar 28 punktiem un 10 piespēlēm palīdzēja Stefans Karijs, kurš šajā mačā iemeta sešus tālmetienus.

"Cavaliers" rindās 28 punkti, 15 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles Lebrona Džeimsa kontā, 24 punktus guva Kairijs Īrvings, savukārt Kevins Lavs izcēlās ar 15 punktiem un 21 atlēkušo bumbu.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, bet noslēgumā piecu punktu pārsvaru ieguva "Warriors" (35:30), bet turpinājumā mājinieki ieguva nedaudz drošāku vadību, pirmo puslaiku noslēdzot ar rezultātu 60:52. Savukārt otrā puslaika sākumā "Warriors" veica 21:0 izrāvienu, neļaujot pretiniekiem punktus gūt vairāk nekā četras minūtes. Šo deficītu "Cavaliers" basketbolistiem atspēlēt neizdevās.

Arī NBA finālsērijas otrā spēle risināsies "Warriors" arēnā.

Abas komandas jau trešo gadu pēc kārtas spēkojas NBA finālsērijā. Aizvadītajos gados pie čempionu titula tikušas gan "Warriors", gan "Cavaliers" komandas.