Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences fināla pirmajā spēlē pašreizējie čempioni Maiami "Heat" savā laukumā ar rezultātu 103:102 (22:21, 15:21, 27:23, 28:27, 11:10) dramatiskā cīņā pagarinājumā uzvarēja Indiānas "Pacers" basketbolistus.

2,2 sekundes pirms spēles beigām pie rezultāta 101:99 "Heat" basketbolists Dveins Veids pārkāpa noteikumus pret Polu Džordžu, kad viņš meta tālmetienu. Džordžs no soda metienu līnijas bija precīzs visas trīs reizes, rezultātam kļūstot 101:102. Pēc minūtes pārtraukuma Maiami komanda bumbu nogādājam Lebronam Džeimsam, kurš caurgājienā līdz ar spēles beigu sirēnu izrāva savai komandai uzvaru.

Džeimss šajā mačā izcēlās ar 30 punktiem, 10 piespēlēm un 10 atlēkušajām bumbām, bet 19 un 17 punktus pievienoja Dveins Veids un Kriss Bošs. Savukārt "Pacers" rindās 27 punktus guva Pols Džordžs, bet 26 punkti Deivida Vesta kontā.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 1-0, un arī nākamā spēle risināsies Maiami.

Tikmēr Rietumu konferences finālā pēc divām cīņām Sanantonio "Spurs" ir vadībā ar 2-0 pār Memfisas "Grizzlies". Pirmās divas sērijas spēles notika Sanantonio, bet nākamie divi mači risināsies Memfisā.