Eiropas čempionātam basketbolā sievietēm Ministru kabinets piešķir papildu 90 000 eiro
Foto: F64

Ministru kabinets otrdien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Eiropas čempionāta (EČ) basketbolā sievietēm finālturnīra organizēšanai Rīgā piešķirt 90 000 eiro.

Tāpat valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu, nosakot, ka ar turnīra organizēšanu Latvijā saistītā drošības depozīta maksājuma segšanai Latvijas Basketbola savienībai (LBS) 2018. gadā piešķirtie valsts budžeta līdzekļi 75 000 eiro apmērā pēc to atgūšanas no Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas atstājami Latvijas Basketbola savienībai. Šie līdzekļi sekojoši novirzāmi ar 2019. gada EČ basketbolā sievietēm finālturnīra grupas turnīra organizēšanu Latvijā saistīto izdevumu segšanai.

Kā uzskata Izglītības un zinātnes ministrija (ZM), atbilstoši šodien MK pieņemtajiem lēmumiem LBS kopumā ir nodrošināta papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršana 165 000 eiro apmērā ar turnīra organizēšanu saistīto izdevumu segšanai. Tādējādi valsts esot nodrošinājusi visu čempionāta saskaņošanas procesā plānoto valsts atbalstu 600 000 eiro apmērā, kas bija ietverts Latvijas Nacionālajai sporta padomei iesniegtajā sākotnējā finanšu pieprasījumā 2017. gadā.

Ministrijā uzsvēra, ka izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā sedzams no LBS vai citu atbalstītāju piesaistītajiem līdzekļiem.

Kā ziņots, LBS valde iepriekš apgalvojusi, ka ir apdraudēta Eiropas sieviešu čempionāta norise Rīgā un basketbolistu izredzes kvalificēties 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

LBS ziņoja, ka, ņemot vērā Nacionālā sporta padomes 28. marta sēdes lēmumu nepiešķirt līdzekļus Eiropas sieviešu basketbola čempionāta rīkošanai, kā arī Rīgas domes lēmumu sacensību rīkošanu līdzfinansēt tikai 25% apmērā no tāmē paredzētās summas, valde rosina sasaukt LBS padomes ārkārtas sēdi šī jautājuma izskatīšanai, kā arī informēt Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) par apdraudējumiem čempionāta norisei Latvijā.

Pēc ārkārtas sēdes LBS padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars norādīja uz zināmu valsts atbildību atbalstīt basketbolu, ja tā vēlas lepoties ar Latvijas sasniegumiem šajā sporta veidā.

"Ja ir vēlme, lai uz krekliņa ir rakstīts "Latvija", tad Latvijas valstij tas jāspēj finansēt. Ja ir vēlme, lai šis krekliņš redzams uz laukuma Latvijā, tad tas arī kaut ko maksā. Tā ir politiska izšķiršanās. Mūsu valstij ir četri Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji, vairāki spēlētāji spēlē labās līgās, daudzi spēlē studentu basketbolu Amerikā. Mēs daudz gūstam no basketbola. Taču mums kaut kas jāinvestē tajā arī. To govi nevar turpināt slaukt un slaukt, bet ēst nedot," izteicās Bondars.

Lai nodrošinātu iepriekš uzņemto saistību izpildi, Rīgā organizējot EČ basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēles, IZM no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgs piešķirt 90 000 eiro, aģentūra LETA uzzināja ministrijā.

2017. gadā valsts apņēmās līdzfinansēt Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēļu sarīkošanu Rīgā 600 000 eiro apmērā, un šī apņemšanās tiek īstenota, uzsvēra ministrijā. Lai to izpildītu, vēl jānodrošina pēdējais maksājums 165 000 eiro apmērā, ko saskaņā ar maksājumu grafiku paredzēts veikt 2019. gada jūnijā.

Tā kā LBS ieskatā ir izveidojies turnīra izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā, turnīra rīkotājiem ir jāmeklē risinājumi, kā to finansēt. Viens no veidiem, kā segt papildu izmaksas par turnīra sarīkošanu, ir Rīgas pašvaldības un sponsoru līdzfinansējuma piesaiste, uzsvēra ministrijā.

Tags

Basketbols Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Basketbola savienība Latvijas sieviešu basketbola izlase Ministru kabinets
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form