Latvijas basketbolisti Ingus Jakovičs un Artūrs Strautiņš svētdien guva attiecīgi 11 un astoņus punktus Itālijas A sērijas spēlē, kamēr viņu pārstāvētā Varēzes "Openjobmetis" cieta zaudējumu.

Varēzes basketbolisti mājās ar rezultātu 80:90 (29:23, 15:21, 20:14, 16:32) zaudēja Kantu "Aqua S.Bernardo" komandai.

Jakovičs spēlēja 14 minūtes un 34 sekundes, realizējot abus tālmetienus un visus piecus soda metienus. Cesvainietis arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, četrreiz kļūdījās, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Strautiņš laukumā pavadīja 29 minūtes un 26 sekundes, grozā raidot divus no sešiem tālmetieniem un abus divus "sodiņus", bet netrāpot savu vienīgo divpunktu metienu. Uzbrucējs izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie deviņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Latviešu pārstāvētajā komandā rezultatīvākais bija leģendārais Argentīnas basketbolists Luiss Skola, kurš guva 29 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un izprovocēja astoņas piezīmes.

Citā A sērijas spēlē astoņus punktus guva Andrejs Gražulis, kura pārstāvētā Triestes "Allianz" mājās ar 65:87 (12:26, 24:19, 9:24, 20:18) zaudēja Milānas "A/X Armani Exchange".

Gražulis laukumā pavadītajā 31 minūtē un 34 sekundēs trāpīja četrus no deviņiem divpunktu metieniem, bet aizmeta garām visus trīs "trejačus". Koknesietis izcīnīja trīs bumbas zem groziem, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas, bloķēja divus metienus, trīs reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Savukārt Jānis Blūms guva trīs punktus, un viņa pārstāvētā Redžo di Emīlijas "Unahotels" savā laukumā ar rezultātu 76:80 (21:22, 15:15, 18:25, 22:18) piekāpās Brindizi "Happy Casa".

Blūms spēlēja 12 minūtes un divas sekundes, grozā raidot vienu no četriem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus.

Varēzes un Triestes komandas sezonas pirmajās trīs spēlēs tikušas pie divām uzvarām, kas dod vietas pirmajā astoņniekā, bet Redžo di Emīlijas vienība ar vienu uzvaru ir sekojošajā grupā. A sērijā šosezon spēlē 16 komandas.

Spānijā Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "TD Systems Baskonia" viesos ar rezultātu 89:91 (16:23, 22:25, 31:18, 20:25) piekāpās FIBA Čempionu līgas uzvarētājai Burgosas "Hereda San Pablo". Kurucs nospēlēja vienu minūti un 33 sekundes, pieļāva vienu kļūdu un vienu reizi pārkāpa noteikumus.

Turpretī Artūrs Žagars palika uz rezervistu soliņa spēlē, kurā viņa pārstāvētā Badalonas "Joventut" mājās ar rezultātu 88:81 (33:18, 19:23, 16:23, 20:17) pārspēja Bilbao "RetaBet". Sestdien 20 sekundes lakumā pavadīja Rinalds Mālmanis, kamēr viņa pārstāvētā Mursijas UCAM savā laukumā ar 74:72 (9:18, 26:18, 16:19, 23:17) apspēlēja Seviljas "Coosur Real Betis".

ACB Rolanda Šmita pārstāvētā "Barcelona" ar trīs uzvarām trīs spēlēs ieņem trešo vietu, Badalonas basketbolisti ar četriem panākumiem piecās cīņās ir piektie, Vitorijas komanda ar trim uzvarām piecos dueļos ir septītie, bet Mursijas vienība ar tādu pašu bilanci noslēdz pirmo astoņnieku. ACB šosezon spēlē 19 komandas.