Latvijas basketbola vicečempionu "Ventspils" spēlētājs Kristaps Janičenoks guvis Ahilleja cīplas savainojumu un, visticamāk, vasarā nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei cīņā par ceļazīmi uz Rio olimpiskajām spēlēm.

Janičenoks savainojumu guva trešdien, 11. maijā, "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla pirmajā spēlē pret "VEF Rīga"'. Ventspilnieki mačā zaudēja ar 65:76, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Viens no Latvijas izlases ilggadējiem pamatsastāva spēlētājiem savainojumu guva jau pirmajā puslaikā. Otrajā ceturtdaļā Janičenoks saķēra kāju un tikai pēc cīņas apturēšanas ar tiesnešu un komandas biedru palīdzību atstāja laukumu.

Pēc mača "Ventspils" apstiprinājusi, ka Janičenokam ir Ahilleja cīpslas plīsums, kas nozīmē, ka viņam sezona beigusies. Pēc šādām traumām seko vairāku mēnešu atveseļošanās process, tādējādi var prognozēt, ka viņš nepalīdzēs Latvijas izlasei jūlijā gaidāmajā Rio olimpisko spēļu kvalifikācijā.