Jaunatnes basketbola izlasēm Eiropas čempionātu vietā būs neoficiāli turnīri
Foto: FIBA

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBA Europe) valde neklātienes sēdē otrdien, 11. maijā, nolēma 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus aizstāt ar neoficiālām sacensībām, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gatavojot lēmumu, "FIBA Europe" sarīkoja neklātienes sanāksmi ar visu 50 nacionālo federāciju pārstāvjiem. Absolūtais vairākums dalībnieku uzskatīja, ka pandēmijas apstākļos būtu neiespējami kvalitatīvi sarīkot Eiropas jaunatnes čempionātus visās tradicionālajās grupās, kurās piedalītos 16 līdz 24 komandas, turklāt ar nepilngadīgu personu lielu īpatsvaru.

Lai saglabātu Eiropas jaunatnes čempionātu sistēmu un nediskriminētu valstis, kurās epidemioloģiskā situācija ir vissarežģītākā, gan "FIBA Europe" Jaunatnes komisija, gan Sacensību komisija atbalstīja oficiālo Eiropas jaunatnes čempionātu atcelšanu visās vecuma grupās.

Vienlaikus atbalstīta iniciatīva "FIBA Europe" paspārnē rīkot jaunatnes izlašu turnīrus, kuros piedalīšanās būs brīvprātīga un rezultāti neietekmēs sadalījumu divīzijās 2022. gada čempionātos. Sportiska nozīme būs tikai U-16 grupas turnīriem, kuros tiks noskaidrotas Eiropas pārstāves 2022. gada U-17 Pasaules kausa izcīņā.

Eiropas jaunatnes čempionātos šovasar jāstartē 2001. (U-20), 2003. (U-18) un 2005. (U-16) gadā dzimušajiem basketbolistiem un basketbolistēm. Meiteņu konkurencē visās trijās grupās un puišu U16 grupā Latvija būtu pārstāvēta A divīzijā, bet puiši U18 un U20 grupās spēlētu B divīzijā.

Valdes akceptētais priekšlikums paredz komandas sadalīt grupās pa sešām, katrai garantējot piecas spēles. Grupas tiks izveidotas pēc pieteikumu saņemšanas, ņemot vērā rangu tabulu. Šāda kārtība palielina iespēju, ka arī Latvijas U-18 un U-20 puišu izlases varētu spēlēt kopā ar Eiropas labākajām komandām.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss: "LBS jau kopš janvāra nodrošina iespējas trenēties mūsu jaunatnes izlašu dalībniekiem un dalībniecēm, vismaz daļēji mazinot Covid-19 negatīvo ietekmi uz jaunatnes sportu. "FIBA Europe" lēmums atcelt Eiropas čempionātus ir saprotams, jo vairākas valstis oficiāli paziņojušas, ka neredz iespēju šovasar izveidot savas komandas."

"Tomēr "FIBA Europe" paredzētās alternatīvās sacensības būs labs risinājums, lai uzturētu jauno spēlētāju attīstības procesu. Vienlaikus turpinām gatavoties jūlija sākumā Rīgā un Daugavpilī paredzētajai U-19 Pasaules kausa izcīņai, kas notiks saskaņā ar FIBA pasaules organizācijas plāniem."

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņā startēs 2002. gadā dzimušie jaunieši. Latvijas komandu turnīram gatavo galvenais treneris Nikolajs Mazurs. No 3. līdz 7. jūlijam B grupas turnīrā Daugavpilī Latvijas izlases pretinieki būs Puertoriko, Irānas un Serbijas jaunie basketbolisti, bet astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu A grupas vienību (Kanāda, Lietuva, Senegāla, Japāna). No 9. līdz 11. jūlijam Rīgā notiks izslēgšanas spēles par 1.-8. un 9.-16. vietu.

Tags

Nikolajs Mazurs Basketbols FIBA Kaspars Cipruss Latvijas Basketbola savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form