Viena no labākajām latviešu basketbolistēm Anete Jēkabsone-Žogota atkopusies no smagās ceļgala traumas un uzsākusi gatavošanos jaunajai sezonai Krievijas čempionvienības Jekaterinburgas UGMK rindās.

Kā vēsta klubs, pirms pāris dienām vienībai uz pirmssezonas sagatavošanās cikla sākumu pievienojās kopumā 14 spēlētājas, viņu vidū arī Jēkabsone-Žogota.

Ieradušās Jekaterinburgā, visas basketbolistes veiksmīgi izgājušas medicīniskās pārbaudes, bet pirmdien jau aizvadījušas pirmo treniņu.

2007.gada Eiropas labākā basketboliste Jēkabsone-Žogota UGMK komandai pievienojās pirms pagājušās sezonas, taču smagas traumas dēļ laukumā nav devusies jau kopš janvāra, kad spēles laikā pārrāva kreisā ceļgala priekšējās krusteniskās saites. Aptuvenais Jēkabsones-Žogotas atveseļošanās laiks sākotnēji tika noteikts sešu mēnešu apjomā.

Maijā kļuva zināms, ka Jēkabsone-Žogota UGMK rindās spēlēs arī gaidāmajā sezonā.

Aizvadītās sezonas 13 FIBA Eirolīgas turnīra spēlēs Jēkabsone-Žogota vidēji guva 11,2 punktus, izcīnīja 3,0 atlēkušās bumbas un veica 2,1 rezultatīvu piespēli.

Savukārt Krievijas čempionātā, kur aizvadītajā sezonā UGMK komanda ceturto sezonu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas, latviete deviņos mačos vidēji guva 13,9 punktus un veica 3,9 rezultatīvas piespēles.

Sezonas gaitā UGMK piekto reizi savā īpašumā ieguva Krievijas kausa trofeju, bet FIBA Eirolīgā izcīnīja trešo vietu.

Šovasar Jēkabsone-Žogota savainojuma dēļ nepalīdzēja Latvijas izlasei 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Jaunā Krievijas čempionāta sezona sāksies oktobra vidū.