Latvijas basketboliste Aija Jurjāne trešdien FIBA Eirokausa spēlē guva 15 punktus, palīdzot viņas un Ievas Pulveres Stambulas "Galatasaray" tikt pie panākuma, kamēr citā mačā uzvaru izcīnīja Paulas Strautmanes Lasevas Duržeļas "Cadi La Seu" un Lauras Melderes Venēcijas "Umana Reyer", bet Ilzes Jākobsones Ašdodas "Maccabi" un Vanesas Jasas "IDK Euskotren" piedzīvoja neveiksmi.

"Galatarasay" viesos ar rezultātu 81:70 (25:19, 22:20, 23:11, 11:20) pārspēja Banska Bistricas "Slavia".

Jurjāne laukumā bija 25 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divu punktu metieniem, vienu no diviem tālmetieniem un sešus soda metienus, kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju Stambulas komandas rindās. Viņa arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, divas reizes pārkāpa noteikumus, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu piespēli, bloķēja metienu, sakrāja +/- rādītāju +12 un efektivitātes koeficientu 19.

Pulvere spēlēja 34 minūtes un 50 sekundes un, realizējot vienu tālmetienu un divus no četriem soda metieniem, tika pie pieciem punktiem, kā arī atzīmējās statistikā ar divām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm, četrām piezīmēm, divām kļūdām, vienu pārtvertu piespēli, tika pie +/- rādītāja +21 un efektivitātes koeficienta septiņi.

Stambulas vienības rindās rezultatīvākā ar 27 punktiem bija Kamile Nacickaite, kamēr mājinieču labā 17 punktus guva Džekeira Alena.

"Galatasaray" ar izcīnītām divām uzvarām un tikpat zaudējumiem C apakšgrupā ieņem trešo vietu.

Tikmēr Strautmanes "Cadi La Seu" izbraukumā ar rezultātu 90:54 (13:14, 28:10, 24:14, 25:16) pārliecinoši uzvarēja "Grengewald" no Luksemburgas.

Strautmane laukumā pavadītajās 15 minūtes un 53 sekundēs izcēlās ar vienu precīzu tālmetienu, sešām atlēkušajām bumbām, trīs personīgajām piezīmēm, divām pārtvertām piespēlēm, +/- rādītāju +15 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu septiņi.

"Cadi La Seu" ar trīs uzvarām četrās spēlēs I apakšgrupā atrodas otrajā pozīcijā.

Vēl Jākobsones "Maccabi" viesos ar 81:95 (19:29, 15:21, 20:18, 27:27) piekāpās Ģēras "Uni" no Ungārijas.

Jākobsone spēlēja 24 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā tika pie pieciem punktiem, vienas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvām piespēlēm, piecām piezīmēm, vienas kļūdas, vienas pārtvertas piespēles, sakrāja negatīvu +/- rādītāju -6 un efektivitātes koeficientu trīs.

"Maccabi" ar bilanci 1-3 F apakšgrupā ir pēdējā no četrām komandām.

Savukārt, Melderei gūstot četrus punktus, Venēcijas vienība izbraukumā ar rezultātu 86:69 (22:15, 17:15, 27:14, 20:25) uzvarēja Madrides "Estudiantes" un H apakšgrupā ar trīs panākumiem atrodas līderpozīcijā, kamēr Jasas "IDK Euskotren", Latvijas basketbolistei punktus negūstot, ar 70:71 (14:17, 17:13, 10:17, 20:14, 9:10) pagarinājumā piekāpās Lionas ASVEL.

Jau ziņots, ka Elīna Babkina ar 18 gūtajiem punktiem palīdzēja Ramlas "Eliztur" vienībai ar 88:74 (20:16, 22:19, 17:17, 29:22) pārspēt Antakjas "Hatay" no Turcijas.

FIBA Eirokauss aiz FIBA Eirolīgas ir otrā ranga turnīrs, un tajā šosezon spēlē sešas latviešu pārstāvētās komandas, katra savā apakšgrupā.

Eirokausa pamatturnīra sacensības norisinās divās reģionālās konferencēs, kurā katrā ir pa sešām grupām ar četrām komandām. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās vienības un vēl pa četrām labākajām trešo vietu īpašniecēm katrā konferencē.