"Jūrmalas" basketbolisti trešdien bez problēmām sasniedza Baltijas Basketbola līgas (BBL) pusfinālu, kamēr "Ogres" komanda dalību turnīrā noslēdza, zaudējot arī ceturtdaļfināla atbildes spēlē.

"Jūrmala" savā laukumā ar rezultātu 77:68 (18:15, 27:17, 16:19, 16:17) uzvarēja Igaunijas klubu "Kalev"/TLU, divu maču summā gūstot panākumu ar 166:149. Tikmēr "Ogre" viesos ar rezultātu 87:97 (26:24, 23:22, 21:25, 17:96) kapitulēja Lietuvas klubam "Šiauliai", summā ciešot neveiksmi ar rezultātu 162:175.

Pusfinālā "Jūrmala" tiksies ar igauņu klubu "Tartu Universitāte", bet "Šiauliai" mērosies spēkiem ar Latvijas izlases basketbolista Artūra Ausēja pārstāvēto Pasvāles "Pieno žvaigždes".

Jūrmalā notikušajā spēlē laukuma saimnieki aizvadīja labu otro ceturtdaļu, pēc puslaika esot vadībā ar 45:32 un trešās ceturtdaļas sākumā panākot arī 53:34. Turpinājumā "Kalev"/TLU starpību gan samazināja, tomēr "Jūrmalas" komandas uzvaru šajā mačā un summā apdraudēt nespēja.

"Jūrmalai" Ervīns Jonāts guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr ar 15 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs. Tikmēr "Kalev"/TLU komandā 17 punktus sameta Bamba Fals.

Latvijas klubs pirmajā abu komandu duelī viesos ieguva astoņu punktu pārsvaru 89:81.

Tikmēr Šauļos notikušajā cīņā "Ogre" otrās ceturtdaļas trešajā minūtē bija vadībā ar 35:24, bet pēc pirmā puslaika bija priekšā ar 49:46, kas tobrīd deva neizšķitu divu maču summā. Vēl pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas klubam bija tikai punkta deficīts 70:71, saglabājot labas cerības uz pozitīvu iznākumu, tomēr noslēdzošo spēles cēlienu krietni labāk aizvadīja Šauļu komanda, kas pēdējās piecās minūtēs uzvarēja ar 17:9, beigās tiekot pie drošas uzvaras.

Viesus no zaudējuma neglāba Rinalda Sirsniņa 17 gūtie punkti un septiņas rezultatīvas piespēles, kamēr Jānis Pozņaks pievienoja 14, bet Mārcis Vītols un Guntis Sīpoliņš pa 13 punktiem. "Šiauliai" vienībā 18 punktus sameta Armīns Urbutis.

Abu komandu pirmais mačs pagājušajā nedēļā noslēdzās ar Šauļu vienības uzvaru ar 78:75.

Savukārt vēl vienā duelī Ausēja pārstāvētā "Pieno žvaigždes" savās mājās ar rezultātu 78:84 (20:17, 19:22, 23:20, 16:25) samērā pārsteidzoši zaudēja Igaunijas komandai "Port of Parnu", taču bez problēmām iekļuva pusfinālā, jo pirmajā mačā viesos pretiniekus sagrāva ar 96:66, divu maču summā svinot panākumu ar 174:150.

Ausējs spēlēja 26 minūtes un 27 sekundes, gūstot desmit punktus. Viņš trāpīja divus no trim divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem. Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja trīs piezīmes.

Pirms tam otrdien pusfinālu kā pirmā sasniedza "Tartu Universitāte", kas divu Igaunijas komandu duelī summā ar 149:114 pieveica Raplas "AVIS Utilitas".

Arī BBL pusfinālā un finālā uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Atšķirībā no iepriekšējām sezonām, šoreiz izslēgšanas spēlēs piedalās tikai tās komandas, kuras aizvadījušas pamatturnīru, kamēr iepriekš izšķirošajā BBL čempionāta fāzē iesaistījās arī tie klubi, kuri sezonas laikā startēja Eirokausos.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta Prienu-Birštonas "Vytautas", kas divu Lietuvas komandu duelī pārspēja Pasvāles "Pieno žvaigždes". Šosezon "Vytautas" pēc amerikāņu brāļu Bolu pievienošanās atteicās no dalības Baltijas līgā un tās rezultāti tika anulēti.