Samērā negaidītu zaudējumu "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē trešdien piedzīvoja šosezon ļoti sekmīgi startējošā "Jūrmala/Fēnikss" komanda, kas ar rezultātu 77:88 (18:16, 19:23, 19:25, 21:24) savā laukumā piekāpās "Latvijas Universitātei" (LU).

Vēl pēc pirmās ceturtdaļas jūrmalnieki bija vadībā ar 18:16, tomēr otrās desmitminūtes ievadā viesi veica izrāvienu 10:0, panākot 26:20. Mačs gan turpinājās saspringti, un vēl trešās trešdaļas astotajā minūtē LU komanda bija vadībā vien ar 56:55. Tomēr ceturtās ceturtdaļas ievadā viesi no 64:58 panāca 74:60, pārliecinošu pārsvaru noturot līdz pat mača beigām.

Uzvarētājiem pa 17 punktiem guva Artūrs Lūsis un Mārtiņš Darģis, kura kontā bija arī 12 atlēkušās bumbas, bet ar 15 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Dmitrijs Brizgalovs.

Savukārt jūrmalniekiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Aigars Šķēle.

Kā zināms, tikai iepriekšējā mačā pret valsts vicečempioniem "Ventspili" pārtrūka "Jūrmala/Fēnikss" deviņu uzvaru sērija. Tāpat jūrmalnieki bija uzvarējuši iepriekšējos trijos savstarpējos mačos ar LU komandu.

Citā mačā pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Valmiera", kas savā laukumā ar 81:46 (17:6, 18:22, 23:8, 23:10) sagrāva biznesa augstskolas "Turība" vienību.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 13 gūtajiem punktiem bija Ernests Kalve, bet 12 punktus pievienoja pieredzējušais Sandis Amoliņš.
Savukārt "Turībai" pārliecinoši sekmīgākais ar 19 punktiem bija Mārtiņš Vīņauds.

Šī valmieriešiem bija ceturtā uzvara četrās šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs.

Tāpat pie panākuma tika arī vēl viena no bronzas godalgu pretendentēm "Liepāja/Triobet", kas ar 79:66 (26:14, 18:15, 22:21, 13:16) izbraukumā pieveica citu Kurzemes vienību "Saldus".

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 11 gūtajiem punktiem bija Artis Ate, bet desmit punktus pievienoja lietuvietis Andrjus Mažutis.

Savukārt saldeniekiem pa 13 punktiem sameta Juris Patmalnieks un Krists Pīternieks, bet 11 punkti bija Jānim Līcītim.

Četrās šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs liepājnieki tika pie trim uzvarām. Nedēļas nogalē "Liepāja/Triobet" izdevās parūpēties par pārsteigumu un pieveikt pašreizējo LBL līdervienību "Ventspili".

Tikmēr "Saldus" basketbolisti piedzīvoja zaudējumu piektajā cīņā pēc kārtas.

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar 18 uzvarām 20 spēlēs ir "Ventspils" komanda, bet tai ar deviņām uzvarām 11 aizvadītajās spēlēs seko "VEF Rīga".

Trešo vietu ar 23 uzvarām 32 cīņās ieņem "Jēkabpils" komanda, kurai ar 23 panākumiem 33 spēlēs seko "Valmiera". Piektie ar 22 uzvarām 33 mačos ir "Liepāja/Triobet" basketbolisti, kuriem ar 21 panākumu 33 cīņās seko "Jūrmala/Fēnikss".

Tālāk vairs nelikvidējamā atstatumā ārpus "play-off" zonas 15 uzvaras 33 spēlēs ir "Barons kvartāls" komandai, bet astoņnieku ar 13 uzvarām 34 cīņās noslēdz "Latvijas Universitāte". Tālāk ar 11 panākumiem 33 cīņās seko "Jelgava", bet tikpat uzvaru 35 spēlēs ir "Saldus" basketbolistiem, bet "Turība" 33 mačos iekrājusi par uzvaru mazāk.

Tikmēr "LMT Basketbola akadēmija" jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmi visās 20 līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12.vietu.