Kanzasas Universitātes vīriešu basketbola komanda "Jayhawks" pirmdien Ņūorleānā triumfēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas izslēgšanas turnīra jeb "marta trakuma" finālspēlē, kurā atguvās no 16 punktu deficīta.

"Jayhawks" ar rezultātu 72:69 (25:40, 47:29) pieveica Ziemeļkarolīnas Universitātes "Tar Heels".

Kanzasas basketbolisti pirmajā puslaikā bija iedzinējos ar 16 punktu deficītu, bet puslaika pārtraukumā piekāpās par 15 punktiem. Atspēlēšanās no šādas rezultāta starpības vēl nebija pieredzēta "marta trakuma" finālspēlēs.

"Jayhawks" vienības izrāvienu veicināja Kristians Brauns, kurš astoņu minūšu laikā guva desmit punktus. Tieši viņa desmitais punkts sadeldēja deficītu līdz minimumam (47:48). Pēc Brauna piespēles tālmetienu trāpīja Remijs Martins, kurš desmit minūtes pirms spēles beigām jau panāca vadību "Jayhawks" komandai (53:50).

Savukārt uzvaras groza gods tika Deividam Makkormakam, kurš vispirms pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas uzbrukumā panāca vadību (70:69) minūti pirms spēles beigām, bet 22 sekundes pirms mača noslēguma soda laukumā jau nodrošināja trīs punktu pārsvaru.

Topošo čempionu kļūda, izpildot autu, deva Ziemeļkarolīnas basketbolistiem pat trīs iespējas izraut papildlaiku, tomēr visi viņu izpildītie tālmetieni bija neprecīzi.

Kanzasas komandas labā pa 15 punktiem guva Džeilens Vilsons un Makkormaks, kurš arī savāca desmit atlēkušās bumbas. Savukārt zaudētāju rindās ar 15 punktiem atzīmējās Armando Beikats un R.Dž. Deiviss, kurš sakrāja 12 bumbas zem groziem.

"Jayhawks" komandai tas ir ceturtais triumfs NCAA pirmās divīzijas čempionātā. Vienības galvenais treneris Bils Selfs palīdzējis izcīnīt divus no tiem, ar komandu triumfējot arī 2008. gadā.