Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Bruklinas “Nets” pirmdien tomēr pamatpiecniekā laida iepriekšējā spēlē savainoto Latvijas izlases basketbolistu Rodionu Kurucu, kurš guva četrus punktus, bet pati komanda ar rezultātu 121:131 (20:35, 34:24, 35:32, 32:40) piekāpās līgas līderei Milvoki “Bucks” vienībai.

Vairākas stundas pirms spēles Kuruca iespējas piedalīties mačā tika vērtētas kā apšaubāmas basketbolista labā ceļgala savainojuma dēļ.

Tomēr latvietis sekmīgi aizvadīja spēles dienas iesildošo metienu treniņu, kas "Nets" treneri Keniju Atkinsonu pamudināja Kurucu izmantot viņa ierastajā pamata spēka uzbrucēja pozīcijā.

Kurucs laukumā aizvadīja 17 minūtes, kuru laikā basketbolists guva četrus punktus (0/1 divpunktu metienos, 1/4 trīspunktu metienos, 1/2 soda metienos), savāca četras atlēkušās bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, divas reizes kļūdījās un vienu reizi pārtvēra pretiniekiem piederošu bumbu. Minūtēs, kuras laukumā pavadīja Kurucs, "Nets" komanda pretiniekiem piekāpās ar 15 punktu deficītu.

“Bucks” komanda visai ātri panāca graujošu pārsvaru, divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām jau atrodoties vadībā ar rezultātu 34:13.

Rezultatīvu spēli gan aizvadīja Bruklinas kluba līderis D'Andželo Rasels, kura spēles laikā gūtie 28 punkti palīdzēja "Nets" atgūt vadību trešajā ceturtdaļā. Tomēr līgas spēcīgākās vienības pārsvars izpaudās pēdējā spēles ceturtdaļā, kad viesi "Nets" grozā sabēra 40 punktus, kuri tiem ļāva svinēt uzvaru.

Rezultatīvākie basketbolisti viesu rindās bija Ēriks Bledso ar 29 punktiem un Janiss Adetokunbo, kura rēķinā 28 punkti. Savukārt starp Bruklinas kluba spēlētājiem vēl izceļams Kariss Lavērts, kurš spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un izcēlās ar 24 punktiem.

Paralēli notiekošajās spēlēs piekāpās visi "Nets" kluba konkurenti cīņā par izslēgšanas spēlēm. Tādējādi pēc pirmdienas mačiem Detroitas Pistons ar 39 uzvarām un 38 zaudējumiem ieņem sesto vietu Austrumu konferencē, Bruklinas "Nets" (39-39) atrodas vietu zemāk, Kuruca pārstāvētajai komandai seko Maiami "Heat" vienība (38-39), ar kuru Bruklina tiksies regulārās sezonas pēdējā spēlē, bet vietu ārpus izslēgšanas spēļu zonas šobrīd ir Orlando "Magic" klubs, kas 78 spēlēs uzvarējis 38 reizes.

"Nets" vienība nākamo spēli aizvadīs trešdien 3. martā, kad klubs uzņems Austrumu konferences otrajā vietā esošo Toronto "Raptors" komandu.