Milvoki "Bucks" un Losandželosas "Lakers" sestdien sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra konferenču pusfinālus.

Tieši pēc "Bucks" protesta un spēles pamešanas NBA izslēgšanas turnīrā bija trīs dienu pauze, kurā spēlētāji, līga un komandas vienojās par sezonas turpināšanu, vēršot lielāku uzmanību pilsoniskajai aktivitātei.

"Bucks" ar rezultātu 118:104 (26:21, 41:29, 23:29, 28:25) pārspēja Orlando "Magic", Austrumu konferences ceturtdaļfinālā līdz četrām uzvarām panākot 4-1.

Milvoki komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām bija Jannis Adetokunbo, kuram ar 21 punktu un desmit bumbām zem groziem piebalsoja Kriss Midltons. Pretiniekiem 22 punkti un 15 atlēkušās bumbas bija Nikolam Vučevičam, bet 18 punktus guva Evans Furnjē.

"Bucks" Austrumu konferences pusfinālā tiksies ar Maiami "Heat".

Tikmēr "Lakers" Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā mačā ar 131:122 (35:31, 33:37, 32:24, 31:30) apspēlēja Portlendas "Trail Blazers" un panāca 4-1.

Uzvarētājiem Lebrons Džeimss guva 36 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un desmit reizes rezultatīvi piespēlēja, bet jaunu rekordu "play-off" sasniedza Entonijs Deiviss, kurš iemeta 43 punktus. Portlendas vienībā 36 punkti bija Kristiana Džeimsa Makoluma rēķinā, bet 27 punktus guva Karmelo Entonijs. "Trail Blazers" nevarēja palīdzēt komandas līderis Damjans Lilards.

Zīmīgi, ka abu konferenču vadošās komandas "Bucks" un "Lakers" sērijas sāka ar zaudējumiem, bet pēc tam uzvarēja četrās spēlēs pēc kārtas.

Vēl sestdien Hjūstonas "Rockets" ar 114:80 (24:14, 24:31, 37:18, 29:17) pārspēja Oklahomasitijas "Thunder". Pēc piecām spēlēm ar 3-2 vadībā ir "Rockets", kas ir tuvu tam, lai kļūtu par "Lakers" pretinieci nākamajā kārtā.

"Rockets" komandā 31 punktu guva Džeimss Hārdens, 22 punkti bija Robertam Kovingtonam, bet 20 punkti - Ērikam Gordonam. Rasels Vestbruks laukumā atgriezās ar septiņiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm 24 nospēlētajās minūtēs.

"Thunder" vienībā ar 19 punktiem atzīmējās Deniss Šrēders.

NBA sezona turpinās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando.