Latvijai par konkurenti mazāk – Ungārija atsauc 'Eurobasket' rīkošanas kandidatūru
Foto: FIBA

Ungārijas Basketbola federācija oficiāli apstiprinājusi lēmumu atteikties no 2025. gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra rīkošanas, tādējādi uz to pašlaik pretendē vairs tikai Latvija, Ukraina un Krievija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra "Ukrinform" vēstī, ka par tādu Ungārijas lēmumu Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) informējusi Ukrainas Basketbola federācija.

FIBA Eiropas nodaļa lēmumu par 2025. gada Eiropas basketbola čempionāta rīkotājiem plāno pieņemt sēdē 29. martā.

Latvija, Ukraina un Krievija pieteikušās organizēt gan grupu turnīra spēles, gan čempionāta izslēgšanas spēles, savukārt Kipra un Somija kandidē tikai uz grupu turnīra spēļu uzņemšanu.

Ukrainas Basketbola federācija iepriekš paziņoja, ka Eiropas basketbola čempionātu 2025. gadā varētu uzņemt divas pilsētas – Kijeva un Ļvova. Janvārī FIBA Eiropas nodaļas pārstāvji izvērtēja Ukrainas pilsētu gatavību un infrastruktūru.

Uz 2025. gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra rīkošanu pretendē arī Krievijas pilsētas Maskava un Perma.

Arī Latvijas Basketbola savienība (LBS) ir iesniegusi FIBA Eiropas nodaļai ("FIBA Europe") pieteikumu čempionāta vienas grupas turnīra un finālposma organizēšanai Latvijā 2025. gadā.

Latvijas valdība ir atbalstījusi Latvijas kandidatūras pieteikšanu 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra organizēšanai.

Finālturnīra grupu sacensības notiks četrās valstīs, bet izšķirošās cīņas norisināsies tikai vienā valstī.

42. Eiropas čempionāts notiks 2025. gada septembrī.

Tags

Eurobasket Basketbols Krievija Latvijas Basketbola savienība Ukraina Ungārija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form