Latvijas basketbolistes pārbaudes mačā tiekas ar Čehiju
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlase, gatavojoties nākamajā trešdienā paredzētajai 2017. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajai spēlei ar Slovēniju, šodien pārbaudes mačā tiekas ar Čehiju.

Mačs "Elektrum" Olimpiskajā centrā sāksies plkst.17, un tiešraidē to varēs vērot Latvijas Televīzijas 7. kanālā (LTV7).

No 14 spēlētājām, kuras kopš nedēļas sākuma piedalās koptreniņos, spēlē ar Čehijas komandu malā paliks tikai Baiba Eglīte, kura treniņā guva savainojumu.

Tā kā nākamais Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks Čehija, tad čehietes no kvalifikācijas turnīra ir atbrīvotas. Paredzams, ka pārbaudes spēlē Rīgā piedalīsies sešas Anetes Šteinbergas komandas biedrenes no FIBA Eirolīgas vienības Prāgas ZVVZ USK.

Latvijas un Čehijas sieviešu valstsvienības savā starpā tiksies astoto reizi. Līdz šim latvietēm izdevies izcīnīt trīs uzvaras, tai skaitā pēdējās divās spēlēs pretinieču laukumā.

Jau vēstīts, ka šajās spēlēs Latvijas izlasei palīdzēs Anete Jēkabsone-Žogota. 2007. gada Eiropas labākā basketboliste Jēkabsone-Žogota šīs sezonas ievadā pavēstīja par karjeras beigām, tomēr neizslēdza arī iespēju, ka novembrī varētu palīdzēt izlasei.

Tikmēr sastāvā nav iekļauta pieredzējušā centra spēlētāja Zane Teilāne, kura vasarā pievienojās Turcijas augstākās līgas komandā Adanas "Botas", tomēr šosezon nav vienības sastāvā. Februārī Teilāne pauda pārliecību, ka spēlēs arī šajā sezonā.

EČ kvalifikācijas turnīrā latvietes ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņem otro vietu savā apakšgrupā, kamēr līderes ar diviem panākumiem divos mačos ir Slovēnijas basketbolistes, bet Lietuvas izlase trīs cīņās nav spējusi tikt pie uzvarām un zaudējusi cerības tikt uz finālturnīru.

Finālturnīram, kas 2017. gada jūnijā notiks Čehijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas, kā arī sešas labākās otro vietu ieguvējas.

Uzvara Rīgā slovēnietēm garantēs ceļazīmi uz finālturnīru. Savukārt Latvijai pirmo vietu grupā garantēs panākums ar vismaz 19 punktu pārsvaru. Savukārt panākums ar +1 līdz +18 punktiem dos otro vietu un ceļazīmi uz finālturnīru, jo vismaz trijās grupās otro vietu iegūs komanda, kas būs izcīnījusi ne vairāk kā divas uzvaras.

Ja sestdien slovēnietes būs zaudējušas Lietuvai, Rīgas spēles uzvarētājas iegūs pirmo vietu, savukārt zaudētājas riskē palikt ārpus finālturnīra, jo ar bilanci 2-2 un sliktu iegūto un zaudēto grozu starpību ceļazīmei var nepietikt.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes spēlēm ar Čehiju un Slovēniju:

Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Baiba Eglīte, Liene Priede, Gunta Baško-Melnbārde, Digna Strautmane, Ieva Kūlīte (visas - "TTT Rīga"), Elīna Babkina (Samsunas "Canik", Turcija), Anete Jēkabsone-Žogota (bez kluba), Dita Rozenberga (Namīras "Belfius", Beļģija), Aija Putniņa ("Stambulas Universitāte", Turcija), Anete Šteinberga (Prāgas ZVVZ USK, Čehija), Kristīne Vītola (Stambulas "Galatasaray, Turcija), Zenta Meļņika (Ūmeo "Udominante", Zviedrija).

Tags

Aija Putniņa Anete Jēkabsone-Žogota Čehija Eirolīga Elīna Dikaioulaku FIBA FIBA Eirolīga Gunta Baško Latvijas sieviešu basketbola izlase Latvijas Televīzija LTV TTT Rīga

Comment Form