Latvijas sieviešu basketbola izlase savā noslēdzošajā, piektajā, pārbaudes spēlē pirms 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešdien izbraukumā ar rezultātu 68:82 (17:21, 17:24, 25:18, 9:19) zaudēja Lietuvas valstsvienībai.

Aija Putniņa Latvijas izlases labā guva 16 punktus, 11 punktus iekrāja Baiba Eglīte, bet pie astoņiem punktiem tika Zane Tamane un Ieva Krastiņa.

Teju visas spēles garumā neliels pārsvars piederēja Lietuvas izlasei. Ja pēc pirmā puslaika tā atradās vadībā ar 11 punktu pārsvaru, tad noslēdzošās desmit minūtes latvietes iesāka ar vairs tikai četru punktu deficītu. Tiesa, beidzamajā ceturtdaļā pārsvars atkal bija Lietuvas izlases pusē, kas parūpējās par uzvaru ar 14 punktu handikapu. Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase spēja gūt tikai deviņus punktus.

No valstsvienības kandidātēm šai spēlei nebija pieteiktas Kristīne Vītola, Zane Eglīte un Dita Liepkalne.

Kā ziņots, pirms nedaudz vairāk nekā nedēļas Latvijas izlase Rīgā trīs reizes uzvarēja Grieķijas valstsvienību, kuru vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Georgs Dikeulaks - 73:68, 74:57 un 76:67. Savukārt pagājušajā nedēļā latvietes pārbaudes spēlē Lietuvā ar 67:70 pagarinājumā piekāpās Ķīnai.

Izlases kandidātu sarakstu traumas dēļ atstājusi Dita Rozenberga, bet jaunās spēlētājas Kitija Laksa un Kate Krēsliņa pieaugušo izlasi atstājušas, lai šovasar Eiropas čempionātos varētu palīdzēt Latvijas U-18 un U-20 valstsvienībām. Līdz ar to kandidātu sarakstā pašlaik ir 15 basketbolistes.

Oficiālajos mačos izlases divpadsmitnieks katru reizi mainīsies, ņemot vērā pretinieču sastāva un spēles nianses.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs sāksies jau svētdien, kad Rīgā viesosies Portugāle. Tāpat Latvijas spēlēs vienā apakšgrupā arī ar Itālijas un Igaunijas izlasēm.

2015.gada Eiropas čempionātā varēs piedalīties grupas uzvarētājas, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas no sešām.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātu saraksts pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra:

Elīna Babkina (Orenburgas "Nadežda", Krievija), Zane Eglīte, Kristīne Silarāja, Liene Priede, Zane Jākobsone (visas - "Cēsis"), Ieva Krastiņa (Viļņas "Kibirkštis-Tiche-IKI", Lietuva), Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte (abas - "TTT Rīga"), Ieva Veinberga ("Civitanova Marche", Itālija), Kristīne Vītola ("UTEP Miners", NCAA), Dita Liepkalne (Bembivres "Embutidos Pajariel", Spānija), Anete Šteinberga ("Royal Castors Braine", Beļģija), Aija Putniņa (Umbertides "Acqua&Sapone", Itālija), Zenta Meļņika ("Athinaikos", Grieķija), Zane Tamane (Krakovas "Wisla Can-Pack", Polija).