Latvijas basketbolistes Pasaules kausā debitē ar dramatisku zaudējumu Ķīnai

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien savā pirmajā spēlē 2018. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Tenerifē ar rezultātu 61:64 (10:17, 20:14, 14:13, 17:20) zaudēja Ķīnas valstsvienībai.

Latvijas izlasē ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Anete Šteinberga, bet 14 punktus pievienoja Elīna Dikeulaka. Astoņus punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Kristīna Vītola, bet septiņi punkti Kitijai Laksai. Ķīnas izlasē rezultatīvākā bija Tina Šao, kura guva 15 punktus.

Latvijas basketbolistes pirmajā ceturtdaļā ātri nonāca iedzinējos, bet tad gandrīz piecas minūtes neizdevās gūt punktus, kas ļāva ķīnietēm iekrāt desmit punktu pārsvaru (16:6). Otrajā ceturtdaļā latvietēm izdevās atrast ritmu uzbrukumā un pamazām deldēt rezultāta deficītu. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 30:31.

Otrajā puslaikā Latvija izvirzījās vadībā ar 34:31, bet brīdi vēlāk ķīnietes atguva vadību ar 44:38. Ceturtdaļas izskaņā Aija Brumermane un Vītola guva sešus punktus pēc kārtas, izlīdzinot rezultātu. Pēdējā ceturtdaļā spēle bija sīva – brīdi latvietes bija vadībā, bet pēc tam ķīnietes atkal ieguva nelielu pārsvaru. Lai arī bija iespējas, vadību atgūt vairs neiedevās. Divas sekundes pirms pamatlaika beigām Latvijai bija uzbrukums, tomēr ķīnietes neļāva izdarīt tālmetienu.

Citā D grupas spēlē sestdien ASV izlase spēkosies ar Senegālu.

Otrajā mačā svētdien Latvija plkst. 16 cīnīsies ar Senegālu, bet otrdien plkst.20 būs tikšanās ar zvaigžņoto ASV.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no Latvijas sieviešu basketbola izlases debijas Pasaules kausā:

Pasaules kauss basketbolā sievietēm: Latvija – Ķīna
Pasaules kausu latvietes turpinās svētdien, ka apakšgrupas otrajā spēlē spēkosies ar Senegālas izlasi.
Latvijas basketbola izlases spēlētāju statistika šajā mačā:
Latvija - Ķīna 61:64. Spēle noslēgusies.Latvija pie metiena tā arī netika.
61:64.Janga trāpīja abus soda metienus. Latvijai minūtes pārtraukums pirms izšķirošā uzbrukuma.
61:62Latvijas izlasei pēdējās sekundēs bija uzbrukums, bet tas nebija labi izspēlēts. Laksa izdarīja avantūristisku metienu, kas bija neprecīzs. 2,5 sekundes pirms mača beigām Ķīnas spēlētāja stājās uz soda metienu līnijas
61:62Dikeulaka iemeta no groza apakšas, bet tad Latvijai izdevās nospēlēt labu aizsardzību. Dikeulaka turpinājumā stājās uz soda metienu līnijas, trāpot vienu.
58:62Suna iemeta no groza apakšas, Šteinberga atbildēja ar vienu trāpītu soda metienu. Šao stājās uz soda metienu līnijas pēc Vītolas soda, bet ķīnietes turpināja mest garām soda metienus. Suna gan ieguva atlēkušo bumbu un meta to grozā.
57:58Hana izmantoja auguma pārsvaru un pārspēja Šteinbergu. Laksa zaudēja divcīņā un pārkāpa noteikumus, dodot Sunai divus soda metienus. Ķīniete atkal netrāpīja abus metienus. Dikeulaka iemeta pustālo metienu.
55:56Vana iemeta abus soda metienus, bet Šteinberga uzbrukumā izcīnīja atlēkušo bumbu un nokārtoja sev "double-double". Putniņa stājās uz soda metienu līnijas un deficītu samazināja.
53:54Šao skaistā caurgājienā guva punktus Ķīnai, bet mirkli vēlāk Latvija sasniedza piezīmju normu. Ķīniete Hana iemeta vienu soda metienu, izlīdzinot rezultātu. Pulvere labi ierāvās zem groza un guva divus punktus, bet ķīnietei Jangai bumba iekrita grozā pēc tālmetiena.
51:48Laksa atlēcienā trāpīja pustālo metienu. Ķīna turpināja spēlēt uz groza apakšu un atkal tika uz soda metienu līnijas. Ķīnietēm ar soda metienu realizācija piekliboja, un rezultāts nemainījās. Vītola nerealizēja labu iespēju no tuvas distances.
49:48Pulvere ātrā uzbrukumā piespēlēja uz priekšu Putniņai, un viņa bija precīza. Tad Putniņa līdzīgā epizodē nebija precīza, bet aizsardzībā pārkāpa noteikumus. Suna iemeta abus soda metienus. Suna mirkli vēlāk atkal meta sodiņus, šoreiz abus netrāpot.
47:46Šteinberga saņēma sitienu pa seju ar elkoni, bet tas atņēma Ķīnai uzbrukuma iespēju. Mirkli vēlāk Strautmane netrāpīja tālmetienu, bet ķīnietes ātri izspēlēja pretuzbrukumu. Dikeulaku no stūra trāpīja tālmetienu, atgūstot Latvijai vadību spēlē.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
Latvija - Ķīna 44:44. Noslēgusies 3. ceturtdaļa.
44:44Pēc minūtes pārtraukuma Latvijas izlases uzbrukumi nebija veiksmīgi, tomēr sniegums aizsardzībā ļāva saglabāt rezultāta deficītu nemainīgu. Piecu minūšu klusumu uzbrukumā pārtrauca Brumermane, kura pēc Pulveres piespēles noslēdza "pick'n'roll" sadarbību. Vītola pēc tam guva četrus punktus pēc kārtas.
38:44Kamēr Latvijas izlases uzbrukums bija iesprūdis, Ķīna turpināja veikt savu izrāvienu.
38:40Ķīnas izlases basketboliste Vana bija brīva un tālmetienu līnijas un izlīdzināja rezultātu. Suna no tuvas distances iemeta metienu ar vienu roku, atgūstot vadību Ķīnai.
38:35Apņēmīgi Latvijas basketbolistes turpināja spēlēt abās laukuma pusēs, tomēr atrauties no ķīnietēm neizdevās. Šteinberga pēc Laksas piespēles pie gala līnijas apspēlēja pretinieci un guva punktus, savukārt Ķīnas basketbolistes aizvadītajās epizodēs trāpīja divus no četriem soda metieniem.
36:33 Ķīnas izlase jau trešo reizi spēlē 24 sekundēs nespēja pārvarēt Latvijas aizsardzību un izdarīt metienu pa grozu. Ķīniete Li iemeta divus soda metienus, bet Šteinberga ar veiklu caurgājienu punktus atspēlēja.
34:31Latvijas izlase puslaiku iesāka ar izcīnītu bumbu uzbrukumā un Dikeulakas diviem precīziem soda metieniem, izvirzot Latviju vadībā. Mirkli vēlāk Šteinberga iemeta pustālo metienu.
Sācies 2. puslaiks.
Anete Šteinberga pirmajā puslaikā sametusi deviņus punktus, bet Kitija Laksa izcēlās ar pieciem punktiem. Latvijas basketbolistes trāpījušas 33 procentus metienus, bet izcīnījušas 22 atlēkušās bumbas, kas ir par vienu vairāk nekā pretiniecēm. Tāpat Latvijas spēlētājas realizējušas trīs no 13 tālmetieniem.
Latvija - Ķīna 30:31. Noslēdzies 1. puslaiks.Ķīnas centra spēlētāja izmantoja auguma pārsvaru un pēc izcīnītas bumbas uzbrukumā iemeta divus punktus. Vītola izcēlās ar skaistu caurgājienu, bet puslaika izskaņā Šteinberga netrāpīja tālmetienu.
28:29Abas komandas apmainījās ar realizētu soda metienu. Latvijas izlase vēlreiz panāca, ka ķīnietes 24 sekundēs nespēj izdarīt metienu pa grozu. Vītola izprovocēja noteikumu pārkāpumu, bet netrāpīja abus "sodiņus". Mirkli vēlāk Šteinberga iemeta tālmetienu.
24:28Ķīnietes divos uzbrukumos pēc kārtas precīzi meta no groza apakšas, bet Laksa no stūra trāpīja tālmetienu. Latvijas basketbolistes aizsardzībā pamatīgi apgrūtināja pretiniecēm dzīvi, nosargājot savu grozu.
21:24Ķīna atkal palielināja pārsvaru ar realizētiem soda metieniem, bet Strautmane drīz pēc iznākšanas laukumā trāpīja pirmo Latvijas izlases tālmetienu Pasaules kausā. Pulvera pēc tam pārtvēra bumbu, un Dikeulaka ar precīzu metienu noslēdza ātru uzbrukumu.
16:22Latvijas izlase ar vēl vienu caurgājienu guva punktus, šoreiz precīzi meta Šteinberga. Ķīnai Latvijas izrāvienu izdevās apturēt ar Šao soda metieniem, bet mirkli vēlāk Li iemeta tālmetienu no stūra.
14:17Vītola devās tuvāk grozam un izdarīja precīzu metienu ar vienu roku, bet pēc tam latvietes kopīgiem spēkiem lieliski nospēlēja aizsardzībā. Ātri izspēlētā uzbrukumā Krēsliņa caurgājienā meta no apakšas.
Latvija - Ķīna 10:17. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. Kitija Laksa pēc dribla izdarīja pustālo metienu un bija precīza, bet pēdējais metiens ceturtdaļā Latvijai netika ieskaitīts, jo Putniņa meta pēc sirēnas.
8:17Joprojām Latvijas izlasei neizdevās pārtraukt "sausuma" periodu. Savukārt Ķīnas basketbolistes pārsvaru palielināja ar vienu precīzu soda metienu. Tad pret Putniņu pārkāpa noteikumus, kad viņa izpildīja pustālo metienu. Viņa realizēja abus soda metienus.
6:16Ķīnas izlase pēc Janas tālmetiena panāca jau desmit punktu pārsvaru. Mārtiņš Zībarts pieprasa minūtes pārtraukumu.
6:13Latvijas basketbolistēm divas ar pusi minūtes nav izdevies gūt punktus, turklāt metieni no distances līdz šim bijuši neveiksmīgi. Ķīnas izlase no pustālās distances guva vēl divus punktus,
6:11Vana meistarīgi tika līdz groza apakšai, bet mirkli vēlāk pēc pārtvertas bumbas pretuzbrukumā Li vēl vairāk palielināja Ķīnas pārsvaru.
6:7Pirmajās minūtēs bija redzams, ka Ķīna cenšas izmantot savu auguma pārsvaru laukumā. Tad Šteinberga bija precīza no tuvas distances, bet ķīniete Ksju atspēlēja divus punktus. Šteinberga pēc māņkustības devās uz grozu un guva vēl divus punktus, samazinot deficītu līdz vienam punktam.
2:5Ķīnas izlases centra spēlētāja Liu ar atkārtotu mēģinājumu guva divus punktus no groza apakšas. Dikeulaku nākamajā uzbrukumā guva arī Latvijas izlases pirmos punktus Pasaules kausā, tomēr pēc tam ķīniete Li caurgājienā guva divus punktus un nopelnīja soda metienu, kuru realizēja.
0:0Latvijas izlase pirmajā aizsardzībā pārtvēra bumbu, bet uzbrukumā Šteinberga netrāpīja tālmetienu. Lai arī Putniņa ieguva atlēkušo bumbu, pie vēl viena metiena tikt neizdevās. Arī nākamajos uzbrukumos punktus komandas neguva.
Latvijas izlases sākumsastāvs: Rozenberga, Dikeulaka, Šteinberga, Baško, Putniņa.
Latvijas izlases līdere Anete Šteinberga: “Noteikti gribētu būt astoņniekā. Tas ir pirmais mērķis. Ja sasniegsim to, skatīsimies, kas nāks pretī un kādas būs mūsu iespējas.”
Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvs Pasaules kausam: Elīna Dikeulaka (bez kluba), Ieva Pulvere, Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa, Gunta Baško, Dita Rozenberga, Aija Brumermane, Kristīne Vītola (visas - "TTT Rīga"), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Aija Putniņa (Salamankas "Perfumerias Avenida", Spānija), Anete Šteinberga (Venēcijas "Umana Reyer", Itālija).
Galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pirms mača Latvijas Basketbola savienības preses dienestam sacīja: “Sešu nedēļu treniņcikls aizvadīts produktīvi, komandai bija nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, lai labi sagatavotos. Bija ļoti vērtīgi pārbaudes turnīri, kuros spēlējām ar pasaules TOP5 komandām, izgaismojot mūsu plusus un lietas, pie kurām strādājām pēdējos treniņos. Komanda ir tuvu optimālajam sastāvam, veselības problēmu dēļ nevar palīdzēt tikai Zenta Meļņika. Spēlējot ar pārliecību, disciplinēti un organizēti vismaz vienā spēlē varam uzvarēt gandrīz visas pasaules komandas.”
Piektdien Latvijas basketbolistes aizvadīja treniņu Pasaules kausa norises vietā Tenerifē. https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/foto-latvijas-basketbolistes-pirms-debijas-pasaules-kausa-aizvada-treninu.d?id=50418343
Latvijas sieviešu basketbola izlase aizvada savu debijas spēli Pasaules kausa izcīņā. Pirmajā mačā latvietēm pretī stāsies Ķīnas valstsvienība. Ķīnas vienība pirms 10 gadiem Pekinas spēlēs ierindojās 4. vietā, bet kopš tā laika pozīcijas pasaulē pasliktinājušās. 2010. gadā Pasaules kausa izcīņā 13. vieta, 2012. gadā Londonas spēlēs – ceturtdaļfināls, 2014. gadā Pasaules kausa izcīņā – 6. vieta, 2016. gadā Riodežaneiro spēlēs – 10. vieta. Pērn Āzijas čempionāta pusfinālā Ķīnas komanda zaudēja Japānai (71:74) un ierindojās 3. vietā. Gatavojoties turnīram Tenerifē īstenota gara sagatavošanās programma un aizvadītas daudzas pārbaudes spēles, tai skaitā augusta beigās izcīnīta 1. vieta Āzijas spēlēs. Latvijas un Ķīnas izlases līdz šim aizvadījušas 10 pārbaudes spēles un bilance bijusi 3-7. Pēdējā spēlē 2017. gada 27. maijā turnīrā Karlovivaros latvietes uzvarēja ar 81:68.