Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase trešdien Izraēlā notiekošajā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar rezultātu 75:114 piekāpās vienaudžiem no Lietuvas.

Latvijas izlase piedzīvoja ceturto zaudējumu četrās turnīra spēlēs. Turnīru latvieši turpinās ar cīņu par devīto vietu.

Latvijas izlasē 13 punktus guva Roberts Kāpostiņš, pa 12 punktiem guva Dāvids Atelbauers un Oskars Hlebovickis, bet 11 punkti Armanda Berķa kontā. Lietuvas izlasē 21 punktu guva Arns Velička.

Spēles sākums Latvijas basketbolistiem izvērtās diezgan neveiksmīgs, un pretinieku uzbrukumus īsti neizdevās apturēt. Lietuvieši ātri ieguva 11 punktu pārsvaru (16:5). Ceturtdaļas izskaņā Latvija nonāca iedzinējos jau ar 12:25, bet Kāpostiņš atbildēja ar ātru tālmetienu. Taču pēdējās sekundēs lietuvieši trāpīja vēl vienu trīspunktnieku, atjaunojot 13 punktu pārsvaru.

Otrās ceturtdaļas ievadā Lietuvas basketbolisti turpināja ļoti veiksmīgi darboties uzbrukumā un trīs minūšu laikā savu pārsvaru pieaudzēja līdz 41:20. Mirkli vēlāk latvieši guva astoņus punktus pēc kārtas, un Dāvja Atelbauera tālmetiens lietuviešiem lika ņemt minūtes pārtraukumu. Izrāvienu turpināt latviešiem neizdevās, lietuvieši pēcāk panāca 23 punktu pārsvaru (51:28), bet tad Hermanovskis un Hlebovickis kopā guva piecus punktus. Puslaika pēdējās sekundēs Rodrigo Bumeisters guva divus punktus caurgājienā, un Latvija pretiniekiem pietuvojās līdz 40:54.

Otrais puslaiks Latvijas basketbolistiem iesākās neveiksmīgi, un četru minūšu laikā izdevās gūt tikai četrus punktus. Savukārt Lietuvas izlase punktus guva ļoti raiti, atjaunojot 21 punktu pārsvaru. Vēlreiz deficītu samazināšana neizdevās un turpinājumā Lietuva turpināja atrauties, līdz izcīnīja uzvaru Baltijas derbijā.