Latvijas basketbolisti pēc centīgas pakaļdzīšanās dramatiski piekāpjas Spānijai
Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot cīņu par ceļazīmi uz 2019. gada Pasaules kausa finālturnīru, atlases turnīrā viesos pirmdien, 17. septembrī dramatiski ar 82:85 (20:26, 17:25, 19:16, 26:18)piekāpās Spānijas valstsvienībai

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijai tā bija trešā neveiksme astoņās spēlēs, bet spāņi izcīnīja septīto uzvaru. Pasaules kausa atlasi Latvijas basketbolisti turpinās 29. novembrī un 2. decembrī, kad attiecīgi tiksies mājās ar Melnkalni un viesos ar Slovēniju. Pasaules kausa atlasi Latvijas izlase noslēgs nākamā gada februāra izskaņā ar mačiem mājās pret spāņiem un viesos pret Melnkalni.

Latvijas izlases rindās "lauvas tiesu" punktu guva Jānis Strēlnieks, Jānis Timma un Mārtiņš Meiers. Strēlnieks guva 20 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, Timma guva 20 punktus, izcinīja septiņas bumbas zem groziem un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, bet Meiers guva 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Spānijas izlases rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Hoakims Koloms, Pjerre Oriola guva 15 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet 14 punktus guva Havjers Beirans.

Spānijas izlase jau pirmajā ceturtdaļā ieguva pārsvaru, ko tikai reizi mača izskaņā izlaida no rokām. Spānijas basketbolisti otrajā ceturtdaļā pārsvaru palielināja līdz 10 un vairāk punktiem, ko droši sargājas turpinājumā. Latvijas basketbolistiem ilgu laiku neizdevās tikt tuvāk par "-8", bet mača izskaņā centīga pakaļdzīšanās ļāva Latvijai 12 sekundes pirms pamatlaika beigām panākt 82:81. Spānijas uzbrukumā neticami veiksmīgi zem groza nospēlēja Koloms, kurš vēlāk realizēja vēl arī divus soda metienus - 82:85. Latvijas pēdējais uzbrukums nebija sekmīgs, līdz ar to Arņa Vecvagara vadītajai komandai nācās samierināties ar zaudējumu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Basketbols, PK atlase: Latvija - Spānija
Latvija - Spānija 82:85. Spēle noslēgusiesKoloms iemet abus sodiņus. Latvijai pēdējais uzbrukums nesekmīgs - Strēlnieka metiens neprecīzs, bet Gražulis tiek bloķēts.
Latvija - Spānija 82:83Koloms sarežģītā situācijā iemet no groza apakšas, bet Lomažs uzbrukumā uztriecas virsū spānim un pārkāpj noteikumus. Lomažam vēl viens pārkāpums, pēc kā spāņiem jāmet sodiņi.
Latvija - Spānija 82:81Latvija pārtver bumbu, Spānija pārkāpj noteikumus. Zaķis iemet abus sodus, Latvija pirmo reizii vadībāJāspēlē 12 sekundes
Latvija - Spānija 80:81Strēlniekam caurgājienā divi punkti, Latvija pārtver bumbu un Ate panāk tikai "-1". Jāspēlē 23,8 sekundes.
Latvija - Spānija 76:81Spāņi iemet divus sodus, bet Zaķis ātri atbild ar "slam dunk" pēc Strēlnieka neprecīza metiena. Spānijai nesekmīgs uzbrukums, Latvijai atliek 36 sekundes, lai izglābtos.
Latvija - Spānija 74:79Zaķis iemet divus sodiņus, tad Lomažs iemet pustālo
Latvija - Spānija 70:79Latvija netiek pie atlēkušajām bumbām aizsardzībā. Laiks šobrīd spēlē par labu mājiniekiem, kas arī nesteidzas uzbrukt. Jāspēlē 2 minūtes
Latvija - Spānija 68:78Spāņiem sodu norma ilgi vēl pirms pamatlaika beigām, kamēr Latvijai pēdējā ceturtdaļā nav sodu. Meiers iemet divus sodus, tad izcīna bumbu zem groza un gūst vēl punktus. Diemžēl, pēc brīža Meieram spēle noslēgusies, nopelnot sodu uzbrukumā
Latvija - Spānija 64:78Beirans iemet vēl vienu trijnieku. Pēc nesekmīgiem Latvijas uzbrukumiem spāņiem Justa palielina pārsvaru ar tālmetienu.Vecvagars spiests ņemt pārtraukumu. Jāspēlē 5:38 minūtes
Latvija - Spānija 61:72Spāņu centrs Diops minūtes laikā saņem divus sodus un viņam spēle beigusies. Strēl ieks iemet tālmetienu, tad Šķēle veiksmīgi tiek pie bumbas un samazina starpību.Turpināt iesākto neizdodas, spāņi ar otro mēģinājumu (Beirans) iemet trijnieku
Sākas 4. ceturtdaļa
Latvija - Spānija 56:67. Noslēgusies 3. ceturtdaļaLatvija neizmanto iespēju vēl vairāk samazināt starpību, un spāņi iemet trijnieku ceturtdaļas beigās.
Latvija - Spānija 56:64Timma skaisti caurgājienā gūst punktus ar sodu un iemet sodiņu. Ātrajā uzbrukumā Timma ar "slam dunk' panāk vairs tikai "-8" LatvijaiSpāņi trešās ceturtdaļas izskaņā tomēr ņem pārtraukumu
Spēles online protokolā ilgu laiku Spānijai figurē 62 punkti, bet uz tablo tiek rādīti 60 punkti. Tikai pēc vairākām minūtēm kļūme tiek labota - Spānijai ir 60 punkti.
Latvija - Spānija 49:60Timma caurgājienā gūst punktus, tad vēl viņam tālmetiens. Strēlniekam labs caurgājiens, un Skoriola spiests ņemt pārtraukumu. Neliels izrāviens Latvijai, kura pamatā ir zonas aizsardzība.
Latvija - Spānija 42:58Latvijai pēc pārtraukuma arī neizdodas apturēt spāņu uzbrukumus. Rodas arī nelieli asumi starp abu komandu spēlētājiem.Vairākas haotiskas darbības Latvijai, pēc kā Vecvagars ņem pārtraukumu.Vecvagars pāries uz zonas aizsardzību, ar ko centīsies apturēt spāņu uzbrukumus
Latvijai pirmajā puslaikā 13 punktus guva Strēlnieks, bet Meieram 10 punkti. Spāņiem pa 12 punktiem guvuši Koloms un Oriola.
Latvija - Spānija 37:51. Sākas 2. puslaiks
https://twitter.com/Neimanis/status/1041744244732579845
Statistikas rādītājos redzams, ka pārsvars ir mājiniekiem spāņiem. Īpaši svarīgākajos spēles elementos, piemēram, cīņā par atlēkušāj'm bumbām Latvija zaudē 12-20. Arī ātrajos uzbrukumos gūtajos punktos, punktos pēc pretinieku kļūdām, punktos ar otro piegājienu un rezervistu gūtajos punktos labāki ir spāņi. 
Latvija - Spānija 37:51. Noslēdzies 1. puslaiks
Latvija - Spānija 35:47Spāņi īsā laikā atkal tiek pie vairākiem punktiem un puslaika izskaņā panāk +12.
Latvija - Spānija 35:43Augumā mazais Koloms pamanās divreiz uzbrukt no groza apakšas un iemest ar sodu. Bez Strēlnieka laukumā iestrēdzis Latvijas uzbrukums, bet arī spāņi nekur tālu netiek.
Latvija - Spānija 33:41Spāņi atkal ar īsā laika posmā gūtiem punktiem atgūst lielāku pārsvaru. Oriola pēc tam ar diviem sodiņiem otro reizi spēlē panāk spāņiem +9. Strēlnieks uzreiz no stūra iemet trijnieku, bet spāņu uzbrukumu atkal neizdodas apturēt
Latvija - Spānija 28:32Strēlniekam lielisks caurgājiens, kurš pēc tam vēl liek pretiniekiem pārkāpt noteikumus. Tad vēl izprovocē pretiniekiem sodu un realizē divus soda metienus.
Latvija - Spānija 24:32Spāņi joprojām ļoti rezultatīvi uzbrukumā, Latvijai aizsardzība darbijas ne visai pārliecinoši, tāpēc Vecvagars ņem vēl vienu pārtraukumu.Tieši uz aizsardzību pārtraukumā norāda Vecvagars, kā spēlēt pret centru Diopu.
Latvija - Spānija 24:28Strēlnieks uzņēmies līdera lomu uzbrukumā, kas palīdz Latvijai samazināt starpību
Sākas 2. ceturtdaļa
Spāņiem astoņi punkti saspēles vadītājam Kolomam, bet septiņi - Haimem Rodrigesam. Latvijai ar astoņiem punktiem izcēlies Meiers
Latvija - Spānija 20:26. Noslēgusies 1. ceturtdaļaĀtrā basketbolā daudz labāk jūtas spāņi, kuri pirmo ceturtdaļu noslēdz ar +6.
Latvija - Spānija 16:22Meiers gūst savu astoto punktu spēlē, tad Siliņam tāls divpunktnieks. Spāņi neuzbrūk 24 sekunžu laikā, bet Siliņam tālmetiens nesekmīgs. Meiers nopelna otro piezīmi un tiek nomainīts.
Latvija - Spānija 12:20Lomažs iepinas spāņu presinga tīklos un netiek pāri savai laukuma pusei astoņās sekundēs. Spāņi iemet divus punktus, otrā laukuma galā atkal precīzs ir Meiers. Latvijai nesekmējas uzbrukumi, bet spāņi atrod ceļus uz mūsējo grozu. 
Latvija - Spānija 10:15Latvija uzbrukumos spēlē uz Meieru, kurš produktīvs spēles sākumā. Tas palīdz pie brīva metiena tikt Atem, kurš ir precīzs. Koloms atbild ar trijnieku, tad precīzs no trijnieka ir Timma.Spāņi īsā laikā gūst 4 punktus pēc kārtas, un Vecvagars pras pārtraukumu
Latvija - Spānija 2:5Komandas sāk ar kļūdainiem uzbrukumiem. Haime Rodrigess iemet trijnieku, tad ātrajā iemet Koloms. Latvijai pirmos punktus gūst Meiers.
Latvija - Spānija. Spēle sākusies
Latvijas sākumsastāvs: Strēlnieks, Timma, Ate, Meiers, Siliņš.
Komandas izsauktas laukumā. Tagad skanēs valstu himnas, tad vēl 3 minūšu iesildīšanās un spēle varēs sākties.
Arnis Vecvagars pirms spēles Madridē: Spānijas izlases pašreizējā sastāvā nav tik spilgtas zvaigznes, kā pierasts redzēt, bet spēles stils ir tāds pats – ātrs un dinamisks basketbols. Nobremzēt spāņu ātrās pārejas no aizsardzības uzbrukumā, ļoti ātri atgriezties aizsardzībā un neļaut viņiem gūt vieglos punktus – tas būs primārais uzdevums aizsardzībā. Rīgā pret slovēņiem ar to tikām galā, jātiek arī Madridē. Protams, esam pievērsuši uzmanību niansēm, kurās ir rezerves – jau no pirmās minūtes jābūt agresīvākiem pie pretinieku groza un gudrāk jānovērtē situācijas, izvēloties metienus
Pēc spēles Arēnā Rīga Latvijas treneri nav veikuši izmaiņas sastāvā un uz Madridi devās tie paši 12 basketbolisti, kas guva uzvaru pār Slovēniju. Tādējādi mājās Latvijā palikuši  Artūrs Strautiņš, Iļja Gromovs un Artjoms Butjankovs.
Latvija iepriekšējā spēlē savās mājās Arēnā Rīga pieveica Slovēniju. Savukārt spāņi negaidīti viesos zaudēja Ukrainai, tādējādi sarežģījot situāciju I grupā.https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/latvijas-basketbolisti-pk-kvalifikaciju-turpina-ar-eiropas-cempiones-slovenijas-pieveiksanu.d?id=50393801
Latvijas basketbolisti turpina bruģēt ceļu uz Ķīnu, kur nākamgad risināsies Pasaules kausa finālturnīrs. Atlases turnīra Eiropas zonas otrā posma spēlē šovakar Arņa Vecvagara vadītajiem vīriem Madridē jācīnās ar titulēto Spānijas valstsvienību.Spēles sākums pulksten 20:00.

Tags

Basketbols Latvijas basketbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form