Latvijas basketbolisti pēdējā ceturtdaļā aptur zviedru uzbrukumu un gūst uzvaru

Latvijas basketbola izlase svētdien, 26. novembrī, savā laukumā ar rezultātu 82:73 pārspēja Zviedrijas valstsvienību, un guva pirmo uzvaru 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlētājs bija Žanis Peiners, kurš guva 18 punktus un izdarīja astoņas piespēles. Anžejam Pasečņikam 15 punkti un sešas atlēkušās bumbas, bet 12 un 11 punktus guva Aigars Šķēle un Jānis Blūms. Zviedrijas izlasē par 14 punktiem guva Tobiass Borgs un Kristofers Čerapovičs.

Visa mača garumā ritēja ļoti sīva spēkošanās, un Latvijas izlasei tikai pēdējā ceturtdaļā izdevās veikt izšķirošo izrāvienu, kas ļāva svinēt uzvaru. Uz brīdi Zviedrijas izlasei bija sešu punktu pārsvars, tomēr Latvija neļāva pretiniekiem atrauties vēl tālāk.

Deviņas reizes šajā spēlē rezultāts bija neizšķirts, bet 22 reizes komandas apmainījās ar rezultāta vadību.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmajā Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē izbraukumā piekāpās Turcijas izlasei, bet Zviedrija savās mājās zaudēja Ukrainai.

Portāls "Delfi" piedāvāja šīs spēles teksta tiešraidi, kurā varēja lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa kvalifikācija basketbolā: Latvija – Zviedrija
Spēles statistika:
Punktu guvēji Latvijas izlasē: Žanis Peiners 18 (8 rezultatīvas piespēles), Anžejs Pasečņiks 15 punkti (6 atlēkušās bumbas), Aigars Šķēle 12 punkti, Jānis Blūms 11 punkti, Ingus Jakovičs 9 punkti, Rolands Šmits un Mareks Mejeris pa 6 punktiem, Ojārs Siliņš 5 punkti, Rolands Freimanis, Rodions Kurucs, Andrejs Gražulis pa 0.
Zviedrijas izlasē par 14 punktiem guva Tobiass Borgs un Kristofers Čerapovičs.
Latvija - Zviedrija 82:73. Spēle noslēgusies.Zviedrija guva vieglus punktus no groza apakšas, taču pēdējos uzbrukumos viņiem neizdevās pacīnīties par uzvaru. Latvija gūst pirmo uzvaru Pasaules kausa kvalifikācijā.
82:71Peiners ar soda metieniem guva savus pirmos punktus puslaikā, bet tad Hakasons nesapratās ar komandas biedriem.
80:71Abas komandas jau bija sasniegušas piezīmju normu, un Gadeforss iemeta vienu no diviem sodiņiem. Šmits atbildēja ar sarežģītu pustālo atlēcienā. Arī Spairss meta soda metienus, bet abas reizes meta garām.
78:70Šķēle trāpīja metienu ar vienu roku, kad viņš devās caurgājienā, bet Čerapovičs ātrajā pretuzbrukumā zviedriem trīs punktus atspēlēja.
76:67Pēc minūtes pārtraukuma Siliņš guva trīs punktus, nopelnīja soda metienu un to realizēja. Pēc tam abas komandas punktus neguva, bet nepatīkamu savainojumu zem groza guva Borgs.
72:67Samocītā uzbrukumā Zviedrija guva divus skaistus punktus, pēc kuriem Vecvagars paņēma minūtes pārtraukumu.
72:65Blūms iemeta pāri sedzēja rokām tālmetienu, panākot sešu punktu pārsvaru, bet Spairss pēc tam trieca bumbu grozā. Pēc ātras saspēles Blūms vēlreiz bija precīzs no tālās distances.
66:63Pirmajā minūtē abas komandas punktus neguva, bet tad Pasečņiks apspēlēja pretinieku un meta precīzi ar vienu roku. Tas aizsardzībā Siliņš skaisti bloķēja zviedra mēģinājumu triekt bumbu grozā.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
Latvija - Zviedrija 64:63. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Jakovičs turpināja lieliski mest soda metienus, tad Hakasons brīvs tika līdz grozam un guva vieglus punktus. Jakovičs iemeta sarežģītu metienu atlēcienā, taču zviedrs Palmblads bija precīzs no soda metienu līnijas.
60:59Latvijas izlasei jau ceturto reizi aizsardzībā izdevās apturēt pretiniekus, bet tad pretuzbrukumā Jakovičs tika pie diviem soda metieniem, kurus viņš iemeta. Borgs iemeta no tālās distances, un neļāva Latvijai turpināt palielināt pārsvaru.
58:56Pasečņiks iespaidīgu bloķēja Zviedrijas izlases spēlētāju, uzreiz pēc tam arī Šmits izcēlās ar bloku. Šķēle realizēja pilnībā brīvu tālmetienu, bet aizsardzībā Latvija neļāva zviedriem atkal 24 sekunžu laikā neizdevās tikt pie laba metiena.
55:56Pret Jakoviču tālmetienā tika pārkāpti noteikumi, un viņš iemeta visus trīs soda metienus. Zviedrs Palmblads caurgājienā atkal bija precīzs, tam sekoja Mejera tālmetiens.
49:54Čerapovičs vēlreiz bija precīzs metienā, atgūstot vadību Zviedrijas izlasei. Viņš turpināja uguņot, savāca atlēkušo bumbu uzrukumā un guva divus punktus, taču netrāpīja soda metienu. Šķēle bija precīzs caurgājienā, bet Masamba realizēja 2+1 punktu gājienu.
47:47Šķēle guva pirmos punktus šajā puslaikā, bet Borgs ar tālmetienu rezultātu izlīdzināja (44:44). Mirkli vēlāk Čerapovics guva trīs punktus, Mejeris atbildēja ar to pašu.
Latvija - Zviedrija 42:41. Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlase šajā spēlē metienus izdara ar 53,8 procentu precizitāti, kamēr zviedri - ar 46,2 procentiem. Latvijas izlasei septiņas kļūdas, bet Zviedrijai -3.
Žanis Peiners šajā mačā atkal ir Latvijas izlases līderis, viņa kontā 16 punkti un 5 rezultatīvas piespēles. 13 punkti un 5 atlēkušās bumbas Anžeja Pasečņika kontā. Zviedrijas izlasē Nikolass Spairss guva 11 punktus.
Latvija - Zviedrija 42:41. Noslēdzies 1. puslaiks Peiners turpināja uzņemties spēli uz sevi, un viņš izlīdzināja rezultātu. Tad Siliņš stājās uz soda metienu līnijas, un bija precīzs vienā no diviem metieniem.
39:41Latvijas izlasei ātrajā pretuzbrukumā Peiners atkal nopelnīja divus soda metienus. Viņš atkal iemeta abus, bet zviedri paņēma minūtes pārtraukumu.
37:41Pasečņiks iemeta vienu no diviem soda metieniem, taču Zviedrijai izdevās atbildēt ar tālmetienu. Peiners caurgājienā nopelnīja soda metienus, kurus realizēja. Tad Masamba uzbrukuma pēdējā sekundē iemeta sarežģītu pustālo metienu.
34:36Peiners piespēlēja Pasečņikam, kurš no gaisa trieca bumbu grozā, nopelnīja soda metienu, kuru pēc tam realizēja.
31:36Pasečņiks pēc Blūma piespēles trieca bumbu pāri pretiniekam un apturēja zviedru izrāvienu. Latvijai turpinājās problēmas savākt bumbu pie sava groza. Pēcāk Peiners atrada brīvu Blūmu laukuma stūrī, un kapteinis guva trīs punktus. Borgs un Gadeforss atjaunoja drošāku pārsvaru Zviedrijai.
26:32 Šķēlem šī spēle nav iesākusies labi, un pēc viņa kļūdas Zviedrija panāk sešu punktu pārsvaru. Šķēles +/- koeficents ir -14.
26:29Latvija divreiz neizdevās izcīnīt atlēkušo bumbu aizsardzībā un zviedri guva divus punktus. Tad Pasečņiks bija precīzs no tuvas distances, bet arī Borgam izdevās gūt divus punktus.
Sākas 2. ceturtdaļa.
24:25Kjelboms guva četrus punktus pēc kārtas Zviedrijas izlasei, savukārt Latvijai divas kļūdas pēc kārtas. Čerapovics ar soda metieniem Zviedrijai atkal deva vadību.
Latvija - Zviedrija 24:25. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.
24:19Peiners iemet tālmetienu un panāk piecu punktu pārsvaru Latvijai. Viņam jau 10 punkti šajā spēlē. Zviedrijai minūtes pārtraukums.
21:19Spairss un Peiners guva pa diviem punktiem savām komandām, taču Masamba realizēja brīvu pustālo no stūra. Pretuzbrukumā, kuru iesāka Blūma pārtvertā bumba,  Šmitam neizdevās danks pēc Peinera piespēles, taču divus punktus grozā viņš iedabūja. Šmits deva Latvijai vadību nākamajā uzbrukumā.
15:15Borgs turpināja zviedru rezultatīvo uzbrukumu sēriju, bet tad Pasečņiks iemeta vienu no diviem soda metieniem. Mirkli vēlāk latviešu centrs izlīdzināja rezultātu.
12:13Latvijas izlasei pagaidām aizsardzība neizdodas apturēt pretiniekus, kuri izspēlē līdz viegliem punktu guvumiem. Tiesa, Blūms un Peiners gūst kopā 5 punktus un neļauj zviedriem atrauties.
7:9Zviedri atkal uz brīdi bija vadībā, kad centrs guva divus punktus pēc izcīnītas atlēkušās bumbas. Šķēle atbildēja ar tālmetienu, bet pēc tam viņš tika pie savas otrās piezīmes.
4:4Jau pirmajā uzbrukumā Pasečņiks saņēma bumbu no Šķēles un apspēlēja pretinieku, tomēr zviedri nekavējoties divus punktus atguva. Borgs caurgājienā deva zviedriem vadību, savukārt Peiners ar diviem soda metieniem atjaunoja neizšķirtu.
Spēle sākusies!Latvijas izlases pamatsastāvs: Aigars Šķēle, Žanis Peiners, Jānis Blūms, Mareks Mejeris, Anžejs Pasečņiks.
Galvenais treneris Arnis Vecvagars pēc debijas Latvijas izlases galvenā trenera amatā apņēmies izdarīt secinājumus, lai tik drīz nebūtu jāpiedzīvo vēl viens zaudējums. https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/vecvagars-lielakas-problemas-bija-aizsardziba-kur-netikam-gala-ar-mahmutolu.d?id=49482379
Pasaules kausa kvalifikāciju Latvija iesāka neveiksmīgi, jo nācās atzīt Turcijas pārākumu. https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/latvijas-basketbolisti-vecvagara-debija-ar-zaudejumu-sak-pk-atlasi.d?id=49482005
Svētdien valstsvienības sastāvā būs viena izmaiņa – Rolands Šmits apliecinājis, ka slimība atkāpusies un viņš būs gatavs spēlēt. Svētdien rīta treniņā piedalījās 12 basketbolisti. No Turcijas braucējiem šoreiz malā paliek Iļja Gromovs.
Latvijas basketbola izlasei šodien aizvada savu otro spēli Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, spēkojoties ar Zviedrijas izlasi. Abas komandas turnīru sākušas ar zaudējumiem. Latvijas valstsvienība izbraukumā Stambulā ar 73:85 piekāpās Turcijas izlasei, bet Zviedrijas komanda savā laukumā Noršēpingā ar 76:84 zaudēja Ukrainas vienībai.