Latvijas basketbola izlase trešdien sastapās ar krietni lielāku Rumānijas basketbolistu pretestību nekā sestdien, bet spēja izcīnīt pietiekami pārliecinošu uzvaru, triumfējot arī trešajā 2023. gada Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīra spēlē. Šis panākums nodrošināja valstsvienībai vietu nākamajā atlases turnīra posmā.

Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 79:69 (15:17, 30:13, 11:14, 23:25), sagādājot rumāņiem trešo zaudējumu trīs spēles.

Spēles ievadā mājiniekiem nesanāca krāt punktus tik ātri, cik tas padevās sestdien. Dāvis Bertāns ar "slam dunk" pēc četrām aizvadītām minūtēm panāca vien rezultātu 4:4. Dairis Bertāns uz brīdi izvirzīja arī mājiniekus vadībā, taču ceturtdaļas izskaņā Riharda Lomaža aktivitāte ļāva atrasties iedzinējos vien ar pāris punktu deficītu, pirmo desmitminūti uzvarot Rumānijas izlasei.

Otrās ceturtdaļas ievadā izlasei padevās vairākas skaistas epizodes. Mareks Mejeris un Klāvs Čavars viens otram izkārtoja bumbas triecienus grozā – Mejeris ventspilniekam rezultatīvi piespēlēja ātrajā uzbrukumā, bet Čavars pateicību pauda, liepājniekam asistējot "gaisiņā".

Abām epizodēm sekoja jaudīgs izrāviens, kuru ar precīziem metieniem veicināja Artūrs Strautiņš un Lomažs. Savukārt Dāvis Bertāns pēc asprātīgas Lomaža piespēles ātrajā uzbrukumā trieca bumbu grozā – rezultāts jau 39:28. Puslaika pārtraukumā latviešiem, kuri turpināja uzsākto izrāvienu, bija jau 15 punktu pārsvars.

Savukārt otrais puslaiks tika uzsākts ar nerezultatīvāko spēles ceturtdaļu. Precīza spēle aizsardzībā ļāva Artim Atem pēc Daira Bertāna piespēles panākt +20. Mājiniekiem teju četras minūtes negūstot ne punkta, rumāņi gan spēja pietuvoties līdz 56:44.

Naturalizētais Patriks Ričards ar tālmetienu pēdējās ceturtdaļas ievadā sadeldēja rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem. Viņam ar diviem mērķtiecīgiem caurgājieniem atbildēja Lomažs, kurš īsā laika sprīdī trāpīja četrus soda metienus. Taču mājinieki divu minūšu un 17 sekunžu laikā sakrāja piezīmju normu, Ričardam to lieti izmantojot (60:53).

Vezumu uzbrukumā turpināja vilkt Lomažs, Dairis Bertāns trāpīja svarīgu tālmetienu, bet Kristers Zoriks ar otro skaisto piespēli ceturtdaļā palīdzēja Čavaram panākt 70:55. Rumāņi mazliet samazināja deficītu, taču Latvijas izlase spēli spēja noslēgt bez liekiem pārsteigumiem.

Mājinieku labā 21 punktu guva Rihards Lomažs, kurš trāpīja 13 no 14 soda metieniem, desmit punktus sakrāja Klāvs Čavars, bet ar desmit punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Kristers Zoriks. Latvijas izlase atkal izcēlās ar sabalansētu spēli, 11 no 12 laukumā nākušajiem basketbolistiem gūstot punktus. Spēlē minūti pirms beigām iesaistījās oficiālo spēļu debitants Rinalds Mālmanis, kurš pieteikumā aizstāja veselības problēmu nomākto Jāni Strēlnieku.

Rumānijas izlases rindās 17 punktus sakrāja naturalizētais amerikānis Patriks Ričards.

Latvijas izlase ceturtdien aizvadīs pēdējo šī posma spēli, "Arēnā Rīga" uzņemot Baltkrievijas basketbolistus. Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē latvieši vien pēdējās minūtēs izrāva panākumu.

Nākamajā posmā astoņām priekškvalifikācijas kārtu pārvarējušajām komandām, starp kurām vietu nodrošinājusi jau Latvijas izlase, pievienosies 24 valstsvienības, kuras kvalificējās 2022. gada Eiropas čempionātam. Grupu turnīra pirmās spēles gaidāmas novembrī, bet tā izloze vēl nav aizvadīta.