"VEF Rīga" trešdien Rīgā svinēja uzvaru arī "Užavas" Latvijas kausa basketbolā otrajā pusfināla spēlē un kļuva par pirmo finālisti.

"VEF Rīga" mājinieces statusā ar 99:71 (26:20, 25:11, 27:17, 21:23) pieveica "Latvijas Universitāti", divu spēļu summā svinot uzvaru ar 193:130.

Uzvarētāju labā 20 punktus, 13 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Reišons Hemondss. 17 punktus guva Artis Ate, pa 13 punktiem - Emīls Krūmiņš un Anrijs Miška, kuram arī piecas atlēkušās bumbas.

Viesiem 14 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas izprovocētas piezīmes sakrāja Dāvids Vīksne, bet ar 11 punktiem palīdzēja Ričards Vitoļskis.

Arī pirmajā spēlē 27.decembrī "VEF Rīga" izcīnīja pārliecinošu uzvaru (94:59).

Šonedēļ paredzēta arī ceturtdaļfināla sērijas atbildes spēle, kurā sestdien plkst.17 spēlēs "Ventspils" un "Liepāja", šo maču translējot kanālam TV4. Pirmajā spēlē 15.decembrī "Liepāja" savā laukumā uzvarēja ar 71:65.

Šīs sērijas uzvarētāji pusfinālā spēlēs ar "Ogri".

Aizpērn pēc 26 gadu pārtraukuma tika atjaunota Latvijas kausa izcīņa basketbolā, kas gan rudenī Covid-19 dēļ tika pārtraukta un vēlāk neatsākās. Šosezon turnīram pieteicās 21 komanda no trim līgām. "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) vienības savā starpā tiekas no ceturtās kārtas.