Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes spēlē pirms 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ar rezultātu 56:59 (9:14, 23:33, 40:51) izbraukumā piekāpās Ungārijai, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 13 gūtajiem punktiem bija Ieva Krastiņa, Aija Putniņa guva 11 punktus, bet desmit punkti Kristīnes Kārkliņas kontā.

Arī spēlē ar Latvijas komandu ungārietes lika lietā savu fizisko pārākumu gandrīz visās pozīcijās, un mūsējām punkti nāca ar lielām grūtībām. Latvijas komandā nespēlēja Liene Jansone, kura saudzēja ceturtdien savainoto pirkstu, un Līga Šurkusa.

Toties otrajā puslaikā latvietes adaptējās. Trešajā ceturtdaļā rezultāta starpība vairākkārt tika samazināta līdz pieciem punktiem, tiesa, lūzumu nostiprināt neizdevās un mājinieces atjaunoja itin komfortablu pārsvaru. Pēdējā ceturtdaļā pakaļdzīšanās bija sekmīgāka, un īsi pirms beigām latvietes izlīdzināja rezultātu (56:56). Pēdējā minūtē ungārietes izšķirošos punktus guva ar soda metieniem, bet divi pēdējie Latvijas komandas uzbrukumi nebija sekmīgi - 56:59.

Iepriekšējās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase zaudēja Baltkrievijas vienībai ar rezultātu 69:74. Šajā mačā komandas spēlēja piecas reizes pa desmit minūtēm. Tikmēr uzvara tika svinēta pār Lietuvas komandu ar rezultātu 77:74, bet jau nākamajā mačā lietuvietes revanšējās(74:79). Vēl ceturtdien Latvijas izlase ar 62:68 izbraukumā piekāpās Slovākijai.

Pēdējā pārbaude pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas komandai paredzēta Kauņā no 6. līdz 8.jūnijam, kur pārbaudes turnīrā pretiniecēs būs Lietuvas, Spānijas un Zviedrijas izlases.