Latvijas sieviešu basketbola izlasei nevarēs palīdzēt Digna Strautmane un Aleksa Gulbe
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlasei šonedēļ Rīgā notiekošajā Eiropas čempionāta atlasē būs jāiztiek bez Dignas Strautmanes un Aleksas Gulbes, kuras drošības apsvērumu dēļ nav atbraukušas no ASV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdien, 8. novembrī, Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sapulcējās Rīgas viesnīcā, kas rezervēta 2021. gada Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas spēļu dalībniecēm. Ceturtdien, 12. novembrī, plkst.19:45 Latvijas komanda spēlēs ar Vācijas izlasi, sestdien, 14. novembrī, plkst.19:45 – ar Horvātijas izlasi. Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sabraukums tiek rīkoti stingri ievērojot FIBA izstrādāto epidemioloģiskās drošības protokolu, kā arī rīkotājvalstī pieņemtos noteikumus. Visi dalībnieki (spēlētājas, treneri, tiesneši, rīkotāji) dzīvo sabraukuma vajadzībām noīrētā un izbrīvētā viesnīcā, uz treniņu un spēļu zāli pārvietojas īpaši rezervētos autobusos un Elektrum Olimpiskajā centrā basketbolistēm atvēlētās telpas sabraukuma laikā neizmantos citi klienti. Pirms ierašanās visas spēlētājas un citi delegāciju dalībnieki tiek testēti. Nedēļas nogalē šo procedūru veiksmīgi izgāja arī ārzemēs spēlējošās Latvijas valstsvienības dalībnieces Elīna Babkina, Zenta Meļņika, Anete Šteinberga un Kristīne Vītola. Svētdien atlidojušo Paulas Strautmanes un Lauras Melderes testu rezultāti būs zināmi vēlāk.

Diemžēl "Covid-19" faktors saīsinājis Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstu. ASV augstskolā ceļošanas riski šādos apstākļos tika novērtēti kā pārāk lieli, tāpēc uz Rīgu netika Digna Strautmane un Aleksa Gulbe. Savukārt "TTT Rīga" spēlētājai Dinijai Pāvelsonei jāievēro pašizolācija kā kontaktpersonai. Savainojuma dēļ šoreiz nevarēs palīdzēt Rūta Stiprā un piektdien "TTT Rīga" spēles laikā no ierindas izgāja valstsvienības kapteine Aija Klakocka.

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis: "Strādājam nestandarta situācijā. Ir lietas, kuras nevaram ietekmēt, taču svarīgi būs izdarīt to, ko varam paveikt saviem spēkiem. Pirms gada, kad aizvadījām iepriekšējās divas spēles, mums bija laba komandas saruna un milzīga apņēmība izlabot kļūdas, ko pieļāvām pirmajā mačā ar Horvātijas izlasi. Ceru, ka šis noskaņojums nav zudis, un dažos treniņos izdosies panākt atjaunot nepieciešamo saskaņu."

Pirmos treniņus pilnā sastāvā Elektrum OSC Latvijas valstsvienības un citas komandas aizvadīs pirmdien.

2019. gada 14. novembrī: Latvija - Horvātija 65:83, Vācija - Ziemeļmaķedonija 105:40

2019. gada 17. novembrī: Ziemeļmaķedonija - Latvija 39:98, Horvātija - Vācija 93:86

2020. gada 12. novembrī (Rīga): Vācija - Latvija, Horvātija - Ziemeļmaķedonija

2020. gada 14. novembrī (Rīga): Horvātija - Latvija, Ziemeļmaķedonija - Vācija

2021. gada 4. februārī: Latvija - Ziemeļmaķedonija, Vācija - Horvātija

2021. gada 7. februārī: Latvija - Vācija, Ziemeļmaķedonija - Horvātija

Tags

Mārtiņš Gulbis Aija Klakocka Elīna Babkina Latvijas sieviešu basketbola izlase TTT Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form