Latvijas sieviešu basketbola izlasei zaudējums Vācijai sarežģī cīņu par EČ finālturnīru

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā ceturtdien Rīgā ar rezultātu 67:73 piekapās Vācijas valstsvienībai, apgrūtinot sev cīņu par finālturnīru.

Latvijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja bija Elīna Babkina, kura guva 21 punktu, bet Anete Šteinberga izcēlās ar 20 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. Vēl Kristīne Vītola pievienoja 10 punktus. Vācijas izlasē Lūiza Geizelzodere guva 20 punktus, bet Marija Guliča izcēlās ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Latvijas izlase spēles pirmās trīs ceturtdaļas turējās vadībā, bet ceturtajā ceturtdaļā Guliča uzņēmās iniciatīvu un ar veiksmīgu spēli groza tuvumā deva savai komandai vadību. Saspringtā mača galotnē Latvija nespēja atgūties un izcīnīt uzvaru.

Latviju šajā mačā ļoti pievīla tālmetienu precizitāte, jo izdevās realizēt astoņus no 33 jeb 24,2% trīspunktu metieniem. Divpunktu precizitāte bija 40,6%. Vācietes divpunktieus meta 49% precizitāti, bet ar tālmetieniem neaizrāvās, trāpot trīs no 15.

Eiropas čempionāta I apakšgrupā Latvijas izlasei tagad ir viena uzvara trīs spēlēs, kas dod trešo pozīciju. Kvalifikācijas turpinājumā Latvija nevar atļauties piedzīvot zaudējumus, lai saglabātu cerības uz kvalificēšanos finālturnīram. Horvātijas izlasei ir trīs uzvaras, Vācijai divas, bet Ziemeļmaķedonija nav tikusi pie uzvarām.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

EČ kvalifikācija basketbolā sievietēm: Latvija – Vācija
Latvijas izlases cīņa Eiropas čempionāta kvalifikācijā ievērojami sarežģījusies, jo trīs spēlēs gūta tikai viena uzvara.
Latvija - Vācija 67:73. Spēle noslēgusies Latvija tika pie labiem metieniem, tomēr grozā nelidoja ne Babkinas brīvais tālmetiens, ne Šteinbergas metiens lēcienā pēc savāktas atlēkušās bumbas. Vācija iemeta soda metienus un izcīnīja uzvaru mačā.
67:71Pēdējā minūte iesākās ar to, ka Vācija ilgstošā uzbrukumā neguva punktus. Babkina un Vītola neveiksmīgi izspēlēja "pick'n'roll", un nākamajā uzbrukumā Fībiša guva punktus Vācijai. Deviņas sekundes līdz spēles beigām.
67:69Laksa ar tālmetienu neatguva vadību Latvijai, jo bumba lidoja secen, bet Vācija Geizelzodere meta precīzi no groza apakšas. Vītola stājās uz soda metienu līnijas un bija precīza abos metienos.
65:67Vācija guva punktus ar soda metieniem, bet Babkina iemeta ļoti vajadzīgu tālmetienu. Pēc Vācijas divu punktu guvuma Vītola iemeta vēl vienu tālmetienu.
59:63Vītola ar vienu soda metienu turpināja lēnu rezultāta deficīta deldēšanu. Tad Šteinbergai bumba izslīdēja metiena brīdī, bet vācietes viegli pārvarēja presingu un iemeta no groza apakšas. Babkina iemeta abus soda metienus.
56:61Abas komandas sasniegušas piezīmju normu. Svarīgā brīdī Babkina iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet vācietes atkal no groza apakšas bija precīzas. Nākamajā Latvijas uzbrukumā Šteinberga tika pie soda metieniem, un viņa bija precīza abos metienos.
Līdz mača beigām vēl piecas minūtes.
53:59Guliča iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet Latvijas izlase šķita apjukusi laukumā. Šteinberga arī nopelnījusi jau četras piezīmes. Savukārt Guliča nākamajā piegājienā bija precīza no soda metienu līnijas.
53:56Šteinberga uzreiz atbildēja ar tālmetienu, bet Guliča caurgājienā divus punktus atguva savai komandai. Nākamajā uzbrukumā Latvijas izlases līdere bumbu pazaudēja, tomēr citā uzbrukumā Babkina bija precīza. Guliča turpināja terorizēt Latvijas izlases aizsardzību.
48:52Guliča neizmatoja iespēju pārņemt vadību un aizmeta garām abus soda metienus. Latvija nākamajā uzbrukumā punktus neguva. Tad Vācija labi cīnījās par atlēkušajām bumbām uzbrukumā un pārņēma vadību pēc Guličas metiena. Situācija kļuva vēl sliktāka, ka vēlāk pēc Šteinbergas soda Guliča realizēja 2+1 gājienu.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
48:47. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Latvijas izlases pēdējais uzbrukums ceturtdaļā noslēdzās ar kļūdu. Vācietes steidza uzbrukumā, bet Vītola nobloķēja pretinieču tālmetienu.
48:47Spēle kļuva arvien saspringtāka. Šteinberga iemeta vēl divus punktus, bet tad Meļņika pārkāpa noteikumus tālmetienā. Hebekere neizmantoja iespēju izlīdzināt rezultātu.
46:45Šteinberga saņēma bumbu un iemeta no tuvas distances, bet Degbione no stūra iemeta tālmetienu un deficītu samazināja līdz minimumam.
44:42Geizelzodere iemeta vēl divus punktus no groza apakšas. Minūtes pārtraukumā Gulbis jautā: "Jums ir vai nav pašcieņas? Kā var laist garām pa labo pusi visu laiku. Uzbrukumā viss vienkārši - jāmet iekšā brīvie metieni!"
44:40Šteinberga turpināja uzņemties iniciatīvu, nopelnīja soda metienus, bet trāpīja tikai vienu. Abas komandas apmainījās ar divpunktu metieniem, savukārt pēc tam Geizelzodere iemeta soda metienus. Vēlāk Vācija pietuvojās līdz četru punktu deficītam.
41:34Vācijas basketbolistes punktus guva ar soda metieniem, bet Krēsliņai jau četras personiskās piezīmes. Šteinberga ar pusāķa metienu iemeta no tuvas distances, vācietes arī izcēlās ar līdzīgu uzbrukumu.
39:29Fībiha iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet vēlāk Laksa pārtvēra bumbu un Babkina iemeta vieglus punktus.  Guliča trāpīja grūtu metienu no groza apakšas, bet pēc tam Krēsliņa savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un nopelnīja soda metienus. Viņa trāpīja abus.
35:26Latvijas basketbolistes uzreiz panāca strīda bumbu un ieguva uzbrukuma iespēju, taču tālmetiens Babkinai nebija precīzs. Pēcāk Laksa apliecināja savu snaiperes statusu un iemeta tālmetienu. Nākamajos uzbrukumos divi tālmetieni mērķi latvietēm nesasniedza.
Sācies 2. puslaiks.
Latvija - Vācija 32:26. Noslēdzies 1. puslaiks. Skaistu uzbrukumu Vītola noslēdza diviem punktiem no groza apakšas. Arī vācietes tika līdz viegliem punktiem. Latvijas metiens no centra nebija precīzs.
30:24Šteinberga nobloķēja Krauderi, bet otrajā uzbrukumā Hebekere nopelnīja soda metienus, kurus aizmeta garām. Nākamajā uzbrukumā Babkina trāpīja tālmetienu, pārtraucot neveiksmju sēriju no tālās distances.
27:24Pēc Krauderes viegliem punktiem Gulbis vēlreiz paņēma minūtes pārtraukumu.
27:22 Meļņika iemeta no groza apakšas, bet vācietes ar uzbrukuma pēdējo sekunžu metienu atjaunoja trīs punktu deficītu. Metieni no distances šajā ceturtdaļā Latvijai turpināja nekrist grozā, arī Babkina netrāpīja. Šteinberga iemeta divus soda metienus.
23:20Vācija pēc Hebekeres tālmetiena deficītu samazināja līdz trīs punktiem. Galvenais treneris Mārtiņš Gulbis aicināja savas spēlētājas uz sarunu minūtes pārtraukumā.
23:17Vācijas izlases līdere Guliča iemeta no groza apakšas, bet Latvija atbildēja ar skaistu izspēli, kad Krēsliņa uz sevi uzvilka divas aizsardzes, piespēlēja Vītolai, kura guva punktus. Tad Geizelzodere arī guva punktus no tuvas distances.
21:13Latvijas basketbolistes otrās ceturtdaļas ievadā panāca divas Vācijas izlases kļūdas, tomēr to pārvērst punktu guvumos neizdevās. Visā spēlē vācietēm jau deviņas kļūdas. Latvietes aizsardzībā turpināja strādāt ļoti centīgi. Ātrā uzbrukumā Laksa nopelnīja soda metienus, taču atkal precizitāte pievīla, trāpot vienu no diviem.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
20:13. Noslēgusies 1. ceturtdaļaPēc pirmā minūtes pārtraukuma mačā vācietes punktus neguva, bet pēc tam Šteinberga izdarīja precīzu pustālo metienu. Vītola aizsardzībā bloķēja metienu, kas ļāva pirmo ceturtdaļu noslēgt ar septiņu punktu pārsvaru.
18:13Vācietes sasniedza piezīmju normu, un Strautmane iemeta vienu no diviem soda metieniem. Vācietes izrāvienu apturēja ar pustālo metienu, bet drīz vien Šteinberga arī izcēlās ar divpunktu metienu. Turpinājumā Vācijas izlase guva četrus punktus pēc kārtas un samazināja deficītu.
15:7Jākabsone trāpīja Latvijas otro tālmetienu mačā, bet mirkli vēlāk precīza no trīspunktu metienu līnijas bija arī Pulvere.
9:7Babkina ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā arī iemeta no groza apakšas. Vācietes atbildēja ar diviem pustālajiem metieniem, bet nākamajos uzbrukumos abas komandas izpildīj neprecīzus metienus.
7:3Vācija pirmos punktus guva ar trīspunktu metienu, kad precīza bija Hebekere. Vēlāk Šteinberga pati pārgāja pār laukumam, ielauzās groza apakšā un bija precīza.
5:0Vācietes ātri nopelnīja četras piezīmes. Babkina arī iemeta vienu soda metienu, bet nākamajā uzbrukumā viņai precīzs tālmetiens.
1:0Pirmajā uzbrukumā Šteinberga neguva punktus, bet vācietes savā uzbrukumā pārkāpa noteikumus. Pirmo punktus mačā guva Laksa, kura iemeta vienu no diviem soda metieniem.
Latvijas izlases pamatsastāvs mačam: Babkina, Laksa Krēsliņa, Šteinberga, Vītola.
Latvijas valstsvienības sastāvs mačam:
Abas komandas pirms gada kvalifikācijas turnīru sāka ar uzvarām pār Ziemeļmaķedonijas izlasi (Latvija ar 98:39, Vācija ar 105:40) un zaudējumiem Horvātijai (attiecīgi 65:83 un 86:93). Savstarpējā mačā noskaidrosies, kas ieņems 2. vietu pēc pirmā apļa, saglabājot labas izredzes kvalificēties finālturnīram.
Latvijas sieviešu basketbola izlase 2021. gada Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas spēlē spēkojas ar Vācijas valstsvienību. Mačs pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ notiks bez skatītājiem. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/latvijas-sieviesu-basketbola-izlase-svariga-atlases-turnira-spele-uznems-vaciju.d?id=52654315