Latvijas U-16 puišu izlase (2005. dzimšanas gads), otrdien, 17. augustā, Sofijā FIBA "Challenger" turnīra otrajā spēlē zaudēja Horvātijas kadetiem, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latvijas basketbolisti piekāpās ar rezultātu 58:69 (22:25, 9:20, 16:15, 11:9).

Latvijas komandas nākamās pretinieces B grupā būs Polijas (18. augustā plkst.16) un Bulgārijas (21. augustā plkst.19) komandas (Spānija atsaukusi līdzdalību, jo Covid-19 pandēmija būtiski ietekmējusi sagatavošanās procesu).

Pirmās vietas ieguvēji iegūs ceļazīmi uz nākamvasar Spānijā paredzēto U1-7 Pasaules kausa izcīņu. Spēļu tiešraidēm var sekot šeit.

Latvijas komanda labi sāka, atrodot ceļus uz pretinieku grozu un neaizraujoties ar tālmetieniem. Līdz devītajai minūtei Latvijas izlase bija vadībā (lielākais pārsvars bija septītajā minūtē – 18:13), taču puslaika vidū no rezultāta 22:25 pretinieki panāca 23:33. Turpmākajā mača gaitā šo pārsvaru atspēlēt vairs neizdevās.

Līdzsvars cīņā pie groziem (49:48), toties vairāk kļūdu (24:18) un krietni mazāk soda metienu (11/22 – 20/37).

Latvijas izlases labā Roberts Blūms guva 15 punktus.

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas ("FIBA Europe") valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA "Challengers".

U-16 vecuma grupā Eiropas rangu tabulas 18 labākās komandas tika sadalītas trijās grupās. Turnīru rezultāti neietekmēs valstu pozīcijas FIBA oficiālajā jaunatnes izlašu reitingā, tomēr U-16 grupā ir nopietns stimuls – piecas komandas iegūs tiesības 2022. gada vasarā startēt U-17 Pasaules kausa izcīņā (pa divām ceļazīmēm tiks izcīnītas Skopjē un Novisadā, viena – Sofijā). Epidemioloģiskās situācijas dēļ pēdējā brīdī no līdzdalības atteikušās Ziemeļmaķedonijas, Grieķijas un Spānijas izlases.