LBS atgādinās FIBA par Slavas zālei izvirzīto Skaidrīti Smildziņu-Budovsku
Foto: LETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēdē izskatīts un atbalstīts "TTT Dāmu kluba" iesniegums, lūdzot veicināt trīskārtējās pasaules čempiones Skaidrītes Smildziņas-Budovskas uzņemšanu FIBA basketbola Slavas zālē, vēsta LBS mājas lapa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps informēja, ka Skaidrītes Smildziņas-Budovskas un vēl 16 Latvijas basketbola personību kandidatūras tika izvirzītas jau 2007.gadā, kad Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) paziņoja par pasaules basketbola Slavas zāles iedibināšanu. Togad Madrides priekšpilsētā tika atklāts īpašs muzejs un starp pirmajiem 20 uzņemtajiem bija arī Uļjana Semjonova.

Kopš tā laika Slavas zālē katru gadu tiek uzņemti ne vairāk kā seši jauni dalībnieki. Līdz šim augsto godu izpelnījušies 22 spēlētāji, astoņi treneri, seši tiesneši un pieci basketbola organizētāji no visas pasaules. Kandidātus izvērtē īpaša FIBA komisija.

LBS valde nolēma nosūtīt papildu ieteikuma vēstuli, lūdzot pievērst īpašu uzmanību Skaidrītes Smildziņas-Budovskas kandidatūrai.

FIBA Slavas zāles oficiālajā kandidātu sarakstā ir 16 Latvijas basketbola personību vārdi: nominācijā "Spēlētāji" - Helēna Dzidra Uztupe-Karamiševa, Skaidrīte Smildziņa-Budovska, Bitnere-Hehta, Silvija Ravdone-Krodere, Dzintra Grundmane, Maija Saleniece-Šiliņa, Rūdolfs Jurciņš, Jānis Krūmiņš, Valdis Muižnieks, Maigonis Valdmanis un Valdis Valters. Nominācijā "Treneri" - Valdemārs Baumanis, Oļģerts Altbergs un Raimonds Karnītis. Nominācijā "Tiesneši" - Imants Pļaviņš un Miervaldis Ramāns.

Tags

Basketbols FIBA Latvijas Basketbola savienība Slavas zāle Uļjana Semjonova
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form