Latvijas basketbolists Toms Leimanis trešdien VTB Vienotās līgas spēlē Minskā guva 17 punktus, Klāvs Čavars pievienoja sešus, taču Minskas "Cmoki" piedzīvoja zaudējumu, kamēr panākumu mājās izcīnīja Roberta Štelmahera vadītā Tallinas "Kalev"/"Cramo".

"Cmoki", kuras treneru korpusā ir latviešu speciālists Edmunds Valeiko, mājās ar 65:81 (17:16, 13:21, 15:19, 20:25) piekāpās Maskavas apgabala "Himki".

Leimanis laukumā pavadīja 22 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no četriem divpunktu un piecus no sešiem trīspunktu metieniem. Tāpat viņš reizi rezultatīvi piespēlēja, divreiz pārtvēra bumbu, divreiz kļūdījās, nopelnīja četras personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus pretiniekiem, sakrāja efektivitātes koeficientu 14 un spēli noslēdza ar sliktāko +/- rādītāju mačā -16.

Čavars nospēlēja 15 minūtes un 29 sekundes, kurās izcēlās ar sešiem punktiem, iemetot grozā visus trīs divpunktu metienus. Viņš arī izcīnīja divas bumbas zem groziem, reizi pārķēra bumbu un reizi izprovocēja pārkāpumu pretiniekam, kā arī maču noslēdza ar efektivitātes koeficientu deviņi.

Rezultatīvākais Minskas komandā ar 18 punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām bija Kriss Klaibērns, bet Piemaskavas klubā 24 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Eriks Makkolums.

Citā mačā "Kalev"/"Cramo" ar Akseli Vairogu treneru korpusā un Jāni Kaufmani pieteikumā ar 86:84 (25:22, 16:22, 18:20, 27:20) pārspēja "Ņižņij Novgorod".

Mājiniekiem, kuriem Kaufmanis laukumā nedevās, 31 punktu un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Markuss Kīns, bet viesiem rezultatīvākais ar 17 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Timofejs Gerasimovs.

Tallinas klubs ar astoņām uzvarām 23 spēlēs ieņem desmito vietu un jau zaudējis cerības iekļūt "play-off" turnīrā, bet "Cmoki" ar divām uzvarām 23 spēlēs ir pēdējā vietā līgā.