"Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" ("Valmiera Glass"/ViA) sestdien, 31. oktobrī, sīvā cīņā izcīnīja uzvaru "Pafbet" Latvijas - Igaunijas Basketbola līgā (LIBL).

Valmierieši savā laukumā ar 83:73 (16:16, 22:20, 26:15, 19:22) uzvarēja "Latvijas Universitāti" (LU), kas piedzīvoja jau sesto zaudējumu šosezon.

Uzvarētāju labā kapteinis Edmunds Elksnis guva 22 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlēja. Vēl 18 punktus iemeta Ervīns Jonāts. Otrā laukuma pusē Kārlis Zunda iekrāja 19 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, kā arī tikpat piespēles.

Spēles pirmais puslaiks tika aizvadīts sīvā cīņā, pēc 20 spēlētām minūtēm ar 38:36 uzvarot mājiniekiem. Uzvarētājs noskaidrojās trešajā ceturtdaļā, kurā "Valmiera Glass"/ViA pirmajās trīs minūtēs iemeta deviņus punktus, kamēr viesi atbildēja ar četriem. Valters Jānis Liepiņš pēc brīža pārsvaru palielināja ar precīzu tālmetienu, bet ceturtdaļas vidū viņam tas izdevās vēlreiz (58:43). Nākamos piecus punktus guva LU, taču ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 64:51 par labu valmieriešiem.

Arī pēdējo ceturtdaļu aktīvāk iesāka mājinieki, pēc trim nospēlētām minūtēm esot vadībā ar 69:53. Pārsvars uz brīdi pieauga līdz 18 punktiem, taču līdz spēles beigām LU nedaudz atguvās un piekāpās ar 73:83.

Valmierieši sezonu sāka ar uzvaru pār LU, turpmākajos četros mačos ciešot zaudējumus, tajā skaitā iepriekšējā duelī pret "Ventspili" viesos (90:113). Tikmēr LU līdz šim pie panākumiem vēl nav tikusi.

Citā spēlē Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā un Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā Tallinas "Kalev"/"Cramo" mājās ar 81:60 (20:12, 24:19, 24:17, 13:12) uzvarēja "Parnu Sadam".

Rezultatīvākais Tallinas komandā ar 20 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Markuss Kēne, bet Kaufmanis atzīmējās ar trim punktiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Jau ziņots, ka "VEF Rīga" mājās ar 83:76 (20:15, 29:23, 19:19, 15:19) pieveica "Ogri".

Turnīra līdere ar sešiem panākumiem ir "VEF Rīga", tālāk ar trim uzvarām tikpat spēlēs seko "Kalev"/"Cramo", "Valmiera Glass"/ViA ar diviem panākumiem sešās spēlēs ieņem astoto vietu, kamēr LU ar sešiem zaudējumiem ir pēdējā, 13. pozīcijā.

Līdz 5. decembrim paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā. Tikmēr savu miniturnīru izspēlēs arī septiņas Igaunijas komandas.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles - ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21. gada sezonā piedalīsies 13 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī septiņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU un "TalTech".

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019. gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils", bet 2019./2020. gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot "VEF Rīga", otro - "Ogrei", trešo - "Kalev"/"Cramo" un ceturto - "Ventspilij".