"Latvijas Universitāte" ceturtdien "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla ceturtajā mačā mājās pieveica "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" vienību, sērijā līdz trim uzvarām panākot rezultātu 2-2.

Studenti uzvarēja ar 62:55 (18:16, 15:10, 16:7, 13:20), otro reizi izlīdzinot rezultātu sērijā. Sērijas svarīgākā spēle jeb piektais mačs sestdien, pulksten 19.00 norisināsies Valmieras olimpiskajā centrā.

LU svarīgāko izrāvienu veica trešās ceturtdaļas ievadā, kad pirmo piecu minūšu laikā nepieļāva nevienu pretinieku punktu, panākot rezultātu 40:26. Rīgas vienība pietiekami ilgi uzturēja pārliecinošu vadību, tomēr pēdējo trīs minūšu laikā vairākkārt kļūdījās, ļaujot valmieriešiem pietuvoties no rezultāta 61:44 līdz 62:55.

Dāvids Vīksne mājinieku rindās sakrāja 20 punktus, desmit atlēkušās bumbas un četras pārtvertas bumbas, bet Norberts Strautiņš guva 12 punktus. Valmieras komandas labā ar 12 punktiem atzīmējās ukrainis Andrejs Voinalovičs, bet desmit punkti Jāņa Kaufmaņa kontā.

Abas komandas pavadīja pamatīgas tālmetienu precizitātes likstas. Studenti realizēja trīs no 21 trīspunktnieka, bet valmierieši tikai divus no 26 tālmetieniem.

Otrā ceturtdaļfināla pārī "Ogre" ar 3-0 jau pārspēja basketbola klubu "Liepāja". Ogrēnieši nākamajā otrdienā uzsāks sēriju pret "Ventspils" vienību, bet "VEF Rīga" pusfinālā sagaida LU un "Valmiera Glass" pāra uzvarētāju.