VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) fināla pirmajā spēlē pirmdien pašreizējie čempioni Maskavas CSKA no Krievijas izbraukumā ar rezultātu 65:54 (18:10, 10:11, 19:9, 18:24) uzvarēja citu Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod".

Spēles pašā ievadā CSKA komanda panāca sešu punktu pārsvaru, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar astoņu punktu atrāvienu. Otrajā ceturtdaļā komandas pa abām guva tikai 21 punktu, viesiem nespējot savas pozīcijas nostiprināt, bet trešajā ceturtdaļā mājinieki guva vien deviņus punktus, kas lika nokļūt iedzinējos ar 17 punktu starpību. Noslēdzošajās desmit minūtēs CSKA komanda notikumus laukumā pārliecinoši kontrolēja, ļaujot "Ņižņij Novgorod" basketbolistiem rezultāta starpību nedaudz samazināt.

Serbs Milošs Teodosičs uzvarētāju labā guva 13 punktus, bet Aleksandrs Kauns iekrāja 11 punktus. "Ņižņij Novgorod" komandas rindās rezultatīvākā spēlētāja godu ar 11 punktiem dalīja Semjons Antonovs un Pāvels Korobkovs.

Viens no šīs spēles tiesnešiem bija latvietis Oļegs Latiševs.

Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 CSKA komandas labā. Otro maču vienības otrdien vēlreiz aizvadīs Ņižņijnovgorodā.

CSKA komanda šajā turnīrā uzvarējusi četras reizes, titulu neiegūstot vien 2011.gadā. Savukārt "Ņižņij Novgorod" basketbolistiem jau iekļūšana pusfinālā bija visu laiku labākais kluba sasniegums.