No prezidenta par prezidentu: Vējonim uztic vadīt Latvijas Basketbola savienību
Foto: DELFI

Par Latvijas Basketbola savienības (LBS) jauno prezidentu otrdien, 21. janvārī, ievēlēts bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš balsošanā negaidīti pārliecinoši apsteidza bijušo Latvijas izlases spēlētāju Aneti Jēkabsoni-Žogotu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Vējoņa kandidatūru nobalsoja 34 LBS biedri, 14 biedri atbalstīja Jēkabsoni-Žogotu, bet divi vēlēšanu biļeteni atzīti par nederīgiem.

Uz LBS prezidenta amatu kandidēja arī Kaspars Cipruss, tomēr viņš savā uzrunā pirms vēlēšanām atsauca kandidatūru, aicinot balsot par Vējoni.

LBS prezidenta amatā kopš 2011. gada 2. februāra bija Valdis Voins, kurš iepriekš paziņoja, ka nekandidēs uz vēl vienu termiņu. Savukārt dienu pirms LBS prezidenta vēlēšanām par aiziešanu no darba paziņoja ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

LBS kongresā vēl tika ievēlēta jaunā padome, bet tuvākajā laikā padomei savā pirmajā sēdē būs jāapstiprina LBS valde, kas turpmāk lems ar basketbola saistītos jautājumus.

LBS padomē ievēlēti:
*Kaspars Cipruss, Kārlis Strēlis, Arnis Ozols, Aldis Baumanis, Uģis Bisenieks, Sandis Petrovičs, Rūdolfs Andersons, Gints Pakārklis;
reģionu pārstāvji Dins Ušvils (Jelgava), Ģirts Vēveris (Valmiera), Jānis Drulle (Jūrmala), Jānis Vilnītis (Liepāja), Igors Aleksejevs (Daugavpils), Guntis Šēnhofs (Rīga)
* trīs bijušie LBS prezidenti (Valdis Voins, Uldis Grāvītis, Ojārs Kehris), četru Latvijas labāko vīriešu klubu pārstāvji (tiks precizēti), viena Latvijas labākā sieviešu kluba pārstāvis.

Vējonis padomē vēlas redzēt arī savu konkurenti Jēkabsoni-Žogotu, kura savu galīgo piekrišanu vēl nav devusi. Vēl viena vieta padomē rezervēta vārdā nenosauktam biznesa cilvēkam, kuram piekrišana jāsaskaņo ar savu tiešo darba devēju.

Portāls "Delfi" piedāvāja biedru sapulces teksta tiešraidi.

Latvijas Basketbola savienības biedru sapulce
Par Raimondu Vējoni bijušas 34 balsis, Jēkabsoni-Žogotu atbalstījuši 14 biedri, bet divi biļeteni bijuši nederīgi.
Vējonis atskaitās par padomē paredzētajiem cilvēkiem. LBS prezidents norāda, ka Ventspils pārstāvēta kā viena no labākajām vīru komandām. Tāpēc Kurzemes reģionu pārstāv liepājnieks. Sandis Petrovičs padomei nolūkots kā jurists, bet Rūdolfs Andersons kā "Inspired Latvia" pārstāvis, lai nodarbotos ar mārketingu. Padomi apstiprinājuši 37 biedri, seši balsojuši pret, trīs atturējušies. Padome apstiprināta!
Vējoņa padomes sastāvs: Kaspars Cipruss, Kārlis Strēlis, Arnis Ozols, Aldis Baumanis, Uģis Bisenieks, Sandis Petrovičs, Rūdolfs Andersons, Gints Pakārklis.Reģionu pārstāvji: Dins Ušvils (Jelgava), Ģirts Vēveris (Valmiera), Jānis Drulle (Jūrmala), Jānis Vilnītis (Liepāja), Igors Aleksejevs (Daugavpils), Guntis Šēnhofs (Rīga).Trīs bijušie LBS prezidenti (Valdis Voins, Uldis Grāvītis, Ojārs Kehris), četru Latvijas labāko vīriešu klubu pārstāvji, viena Latvijas labākā sieviešu kluba pārstāvis.
Raimonds Vējonis pirmajā uzrunā kā jaunais LBS prezidents pauž prieku par iespēju strādāt ar telpā sēdošajiem biedriem pie lēmumiem, kas veicinās basketbola sabiedrības attīstību. Vējonis atklāj, ka Jēkabsone-Žogota pirmdien piekritusi būt viņa padomē, bet šodien lūgusi laiku apdomāties. LBS prezidents no juristiem sapratis, ka var vēl nākamajā padomes sēdē papildināt sastāvu. Tas pats attiecas uz citu padomes sastāva kandidātu, kurš ir kāds biznesa cilvēks.
Tagad jaunajam LBS prezidentam Raimondam Vējonim jāierosina jaunais padomes sastāvs, kuru apstiprinās biedri. 
Vējonis jau ticis pie nepieciešamajām 50% + vienai balsij. 
Balsis iesniegtas. Zālē tiek gaidīti prezidenta amata kandidāti. Tad sāksies balsu skaitīšana.
https://twitter.com/Emils_Ozers/status/1219575116364943361
Debates noslēdzas. Visiem, izņemot biedrus, jāpamet telpas pirms balsošanas. Voins instruē biedrus, kā jāveic sava balss.
Ivars Bērziņš ("VEF Rīga" valdes pārstāvis). Bērziņš ir viens no retajiem, kurš pasakās Voinam par darbu un uzlabotajām lietām LBS. Viņš balsos par Jēkabsoni-Žogotu, jo viņai vienīgajai pietikusi drosme atklāt savu komandu, kā arī citus faktorus. Bērziņš atbild ar repliku Edijam Šleseram, atsaucoties uz viņa nedošanos līdzi kā trenerim savai komandai. Viņam nav paticis uzbrukums Jēkabsones-Žogotas komandai.
Artūrs Šēnhofs ("Eiropas Jaunatnes basketbola līga" (EYBL)). Šēnhofam liekas dīvaini, ka rīt turpināsies darbs, bet vēl šodien basketbola saime sadalījusies divās pusēs. Viņš atbalstīs Raimondu Vējoni, jo Anetes Jēkabsones-Žogotas komandā ir vienas izteiktas puses pārstāvji (noprotams, ka ar "VEF Rīga" saistīti cilvēki). Šēnhofs novēl visiem būt vienotiem.
Ģirts Vēveris (basketbola klubs "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola"). Aģitācijai nav jēga, lēmumu 99% jau pieņēmuši, uzsver Valmieras komandas valdes loceklis. Par popularitāti var runāt daudz, bet smagākais būs veicamais darbs. Vēveris uzsver, ka Valmierā darbs notiek citādi, jo tur tiek piesaistīti uzņēmēji bez nosacījumiem par kādiem nodokļiem. Vēveris cer uz taisnīgu izvēli.
Edijs Šlesers ("Latvijas strītbola akadēmija" pārstāvis). "Latvijas Universitāte" treneris uzsver, ka Jēkabsones-Žogotas komandā bijis cilvēks, kurš apzināti nav "vadījis jauniešu izlases rezultātus". Tas ietekmējis jauniešu un sieviešu izlases reitingu. Ja tā tas tiktu turpināts, tad abas nevarētu startēt starptautiskos turnīros, apgalvo Šlesers. Jābalso pēc veselā saprāta un viņa nostāja ir Vējoņa labā.
Gatis Jahovičs (basketbola kluba "VEF Rīga" direktors). Bijušais vīriešu izlases basketbolists atzīmē, ka domstarpības bremzē basketbola attīstību. Tā vidē nepieciešami jauni cilvēki, kā arī basketbola cilvēkam kā tās vadītājam. Jahovičs nosauc Jēkabsoni-Žogotu, Štālbergu un Janičenoku par labākajām opcijām attiecīgajiem amatiem, kuri ar savu racionālo domu gājienu atbilst darba prasībām.
Guntis Šēnhofs (LBS valde). Šēnhofs nosmej, ka nevarēs runas mākslā sacensties ar Edgaru Jaunupu. Valdes loceklis atzīst, ka personālijām jāmainās, tai skaitā arī pats Šēnhofs nekandidēs uz jebkādiem amatiem. Uz savu amatu viņš saskata četrus piecus spējīgus jaunatnes basketbola pārstāvjus. Taču par vadības maiņu jādomā nopietni. Viņš nestādās priekšā, kā basketbola saimi var vadīt bez līdzšinējas pieredzes. Šēnhofs atklāj, ka ticies ar Jēkabsones-Žogotas komandu, kurā saskata gaišus mērķus, bet neredz konkrētus risinājumus. "Pareizas teorijas var uzzīmēt jebkurš, bet jāprot viņas sabalansēt ar konkrētām realitātēm," aicina Šēnhofs piedomāt.
Edgars Jansons (Mārupes novada dome). Jansonam piedāvāts kandidēt, kā arī viņš atgādina par saviem sasniegumiem strītbolā deviņdesmitajos. Deputāts uzskata, ka neviens no kandidātiem neatbilst vajadzīgajām prasībām. Jansons uzskaita Latvijas basketbolistu sasniegumus NBA, kas norāda uz to, ka LBS nevar vadīt gluži kurš katrs. Atskatoties uz pēdējām uzrunām, kuras bijušas Jēkabsones-Žogotas atbalstā, Jansons izsaka nepatiku par šantāžu ar basketbolu un prezidenta kandidātes solījumiem par ģenerālsponsoru.
Edgars Jaunups ("VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs). Jaunups programmas sauc par fasādēm un apgalvo, ka viņa vārds izmantots negatīvi, tiekoties ar biedriem. VEF vadītājs saskata ironiju, ka Ciprusam nepatīkot politika, bet viņš pakāpies malā, lai bijušais valsts prezidents Vējonis vadītu LBS. Jaunups uzrunā Vējoni uz Tu un apgalvo, ka viņam pietrūkusi drosmes apturēt grozījumus likumā par ziedojumiem.
Kristaps Janičenoks (potenciālais vīriešu izlases ģenerālmenedžeris). Basketbols ciešot no tā, ka biedri kļuvuši svarīgi vien pēdējo dienu laikā. Viņš uzkata, ka Jēkabsones-Žogotas ievēlēšanas gadījumā tiks izveidots tilts starp nošķirtajiem basketbola cilvēkiem.
Artūrs Košeļevs. Liepājnieks jautā, vai esam gatavi nodot basketbola vadību nepieredzējušiem cilvēkiem. 
Mārtiņš Lauva (Profesionālā basketbola skola "VEF Rīga"). Lauva pasakās Voinam par ieguldīto darbu, kā arī trim kandidātiem, kuri sagādājuši līdz šim nepieredzētu konkurenci. Funkcionārs atbalsta Jēkabsoni-Žogotu, jo viņai "deg acis". Ar to jau ir pietiekami. Lauva netic, ka basketbola sabiedrība varētu iebalsot sliktu prezidentu. Viņš tic, ka biedri ievēlēs prezidenta kandidātu, kuru viņi patiesi vērtē visaugstāk. Lauva lūdz biedriem prasīt atbildību no jebkura ievēlētā kandidāta.
Raimonds Elbakjans (biedrība "Streetbasket"). Elbakjans atgādina, ka svarīgākie basketbola vidē ir treneri. Viņš atzīmē Jēkabsones-Žogotas izturību politisko interešu skartajās pēdējās dienās. 3x3 basketbola dzīves virzītājs pasmīķnā par Edgara Šnepa pirmdien veikto paziņojumu, kā arī uzteic Jēkabsones-Žogotas atklātos izteikumus par sagaidāmo prezidenta algu.
Gints Sīviņš (basketbola klubs "Ogre"). Ogres domes priekšsēdētāja vietnieks nevēlas aģitēt par kādu, jo visiem labi zināma viņa balss [Raimonds Vējonis]. Sīviņš uzskata, ka Vējoņa programmā simpātiskākā ir jauniešu un reģionu komisija, kura viņa vadībā tikšot izveidota. Ogrēnietis lūdz visus izdarīt izvēli basketbola interešu labā.
Leģendārais sporta skolas DSN treneris Imants Pļaviņš. Pļaviņš min, ka mēs esam izklīdinājuši labākos spēlētājus un treneris pa visu pasauli. Viņš atgādina, ka strādājis piecu prezidentu vadībā, kuriem ir pateicīgs par doto iespēju strādāt. Komisijās viņš strādājis ar aizmirstiem treneriem kā Oļģertu Altbergu. Pļaviņš atgādina par nepieciešamību gados jaunajiem uzsūkt informāciju no pieredzējušiem speciālistiem. 
Runā vīriešu izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs. Viņu iedvesmojis savs vasarā gūtais darbs. Liepājnieks atzīmē Jēkabsones-Žogotas apsolīto ģenerālsponsoru, kā arī pasakās klātesošajiem par sagatavotajiem basketbolistiem un basketbolistēm. Viņš atbalsta Jēkabsoni-Žogotu, jo viņai izveidota "sapņu komanda", bet neieredz nepatiesus apmelojumus. Par LBS prezidentu var kļūt tikai cilvēks no basketbola vides.
Jānis Rimbenieks (basketbola klubs "VEF"). Treneris atgādina par A. Kraukļa VEF sporta skolas lomu Latvijas basketbola vēsturē. Rimbeniekam šķiet, ka visi trīs kandidāti pelnījuši uzvarēt, taču uzvarēs tikai viens. Treneris cer, ka tāpat visi strādās basketbola labā.
Runā bijušais vīriešu un sieviešu izlašu treneris Armands Krauliņš. Par Jēkabsoni-Žogotu nav komentāru, turklāt viņai neesot konkurentu. Krauliņam patīk, ka viņai rūp treneri, kuru jautājumu viņas komanda būs spējīga atrisināt. Treneris uzsver, ka jautājumam par Latvijas treneriem ārzemēs bijusi liela nozīme. Viņš norāda, cik labus speciālistus sagatavojusi Latvija. Krauliņš pa vienam nosauc Jēkabsones-Žogotas komandu, kura viņam patīkot, un atgādina, ka Vējonis kā prezidents parakstījis Saeimas rosināto likumu par izmaiņām nodokļu politikā.
Runā Kārlis Strēlis ("Latvijas Basketbola Senioru Klubs"). Uzrunu viņš sāk, norādot, ka hokejs ir populārāks nekā basketbols, lai gan programmās norādīts pretēji. Tāpat viņš uzsver, ka rokasgrāmatas treneriem nav par jaunu jāgatavo. Tā vietā katrā zālē jārāda video, lai treneri var demonstrēt, kā basketbola elementus izpildījis Maikls Džordans. Viņaprāt, Vējonis būtu labs prezidents, bet valdē Jēkabsone-Žogota pārstāvētu sieviešu basketbolu, Cipruss jauniešu basketbolu, bet Štālbergs trenerus. Strēlis noslēgumā uzsver, ka divas minūtes runātājam ir par maz. Visi klātesošie smejas.
Pirmais uzstājas bijušais LBS prezidents Ojārs Kehris. Kehris ir sajūsmā par iepriekšējās dienās notikušajām debatēm, tostarp raidījumu "Delfi TV ar Jāni Domburu", kas tikai palīdz veidot basketbola popularitāti. Viņš uzskata, ka Jēkabsone-Žogota būs spējīgāka nekā Vējonis gan finanšu sarūpēšanā, gan starptautiskajā ietekmē, gan līderībā. Bijušais prezidents atgādina par padomes lomu, to viņš savulaik izveidojis. Tā palīdzot prezidentam darbā.
Pienācis laiks debatēm. Pēc tām būs balsošanas par kandidātiem.
Jēkabsone-Žogota apliecina, ka kā prezidente strādās visu dienu un no sevis sarūpētajām finansēm sev gūs algu.
Jēkabsonei-Žogotai tiek vaicāts par to, kā Štālbergs ar darbu klubā "Liepāja" pierādījis sevi. Prezidenta amata kandidāte nevēlas runāt par "Liepājas" komandu, taču saskata viņu šim pozīcijai, jo abi labi sapratušies no pirmās sarunas.Treneru jautājums tiks sakārtots ar mūsdienīgām metodēm un LBS sponsorētiem semināriem, kā arī treneru motivēšanu.Prezidenta amata kandidāte nevēlas atbildēt uz jautājumu, kāpēc viņas atbalstītājam "VEF Rīga" nav izdevies veiksmīgi strādāt mārketingā.
Arī Jēkabsone-Žogotai tiek uzdots jautājums par Eirolīgu. Viņa uzskata, ka noteikti izveidojama vīriešu klubs, kurš spēlētu Eirolīgā.Attiecībā uz saviem plusiem prezidenta amata kandidāte par savu priekšrocību uzskata piedzīvoto ceļu cauri basketbola sistēmai, visos tās līmeņos, kā arī savu spēcīgo komandu.Jēkabsonei-Žogotai tiek lūgts vēlreiz nosaukt savu komandu, kura gan iepriekš jau bijusi pieejama publiski. Viņa atgādina par Artūru Štālbergu kā ģenerālsekretāru, Kristapu Janičenoku kā vīriešu izlases ģenerālmenedžeri, kā arī valdi, kurā būtu Raimonds Elbakjans, Jānis Šipkēvics un Mārtiņš Dambergs.
Anete Jēkabsone-Žogota uzsāk, nevēloties būt formāla, bilstot, ka tas nogalina idejas. Bijusī izlases līdere uzsver, ka visi "basketbola draugi" būs vienlīdz pieejami, viņas telefons būs sasniedzams un nebūšot jebkāds formālisms.Jēkabsone-Žogota atgādina, ka Eirolīgas un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājus rada kopējā LBS sistēma. Panākumi neturpināsies, ja netiks sakārtota sacensību sistēma, kā arī piesaistīts finansējums. Prezidenta amata kandidāte cer, ka par viņu tiks atdota balss, jo viņa runās tiešu valodu, nevis lietos laiku liekai diplomātijai.Savā uzrunā viņa uzsver, ka viņas sistēma aptvers visas Latvijas puses, kā arī visus no jauniešiem līdz senioriem. Jēkabsone-Žogota atgādina, ka 3x3 basketbols ir olimpiskais sporta veids, kas līdzīgi kā 1935. gadā Latvijai ir viena no labākajām komandām. Viņa cer, ka Tokijas olimpiskās spēles Latvijas izlasei izvērsīsies sekmīgi.Jēkabsone-Žogota pasakās visiem biedriem, kuri veltījuši viņai laiku. Tas kalpojis par iedvesmu viņas programmas izveidošanā.
Jautājums, vai Vējoņa vadībā tiks izveidota vīriešu Eirolīgas komanda. Bijušais prezidents nevēlas uz to atbildēt konkrēti, uzsverot, ka jāsāk ar jauniešu basketbola attīstību.Visbeidzot, Vējonis atbild uz jautājumu par savām priekšrocībām pret konkurentiem. Eksprezidents atgādina par savu administratīvo pieredzi. 
Uz padomes pirmo sēdi tikšot piedāvāts valdes sastāvs. Tam jānotiek tuvāko nedēļu laikā.Masu mediju vietējo līgu atspoguļojums tiks risināts, vairāk tiešsaistē rādot spēles, tai skaitā 2. divīzijas un Jaunatnes līgas mačus. Tam būtisks būšot finansējums, tā uz šādu jautājumu atbild Vējonis.3x3 basketbola panākumi gūti uz entuziasma pamata. Vējonis atgādina jau programmā minēto, ka sadarbībā ar IZM sporta skolās jāveido 3x3 basketbola programma. Valdē viens ievēlēts cilvēks pārstāvētu šī sporta veida intereses, kā arī tiktu izveidota komisija.
Vējonim tiek uzdots jautājums par basketbola halles celtniecību. Prezidenta kandidātu iepriecina tas, ka sasniegta jau tās projektēšana, bet pirmais svarīgais uzdevums būs valsts līdzdalības panākšana. Vējonis pieļauj, ka varētu tikt ņemts kredīts.Vējonis izvairās atbildēt uz jautājumu "cik labākie Latvijas treneri strādā ārzemēs?". Ar zāles palīdzību viņš noskaidro, ka tādi esot 12.Vējonis apliecina, ka strādās bez atalgojuma un uzskata to par sabiedrības labā pildāmu amatu.
Vējonis pirms atbilžu sniegšanas uz jautājumiem izsaka vēlu padzerties, kas sagādā smieklu vilni zālē.
https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/vejonis-lbs-padome-nesaskata-vietu-politikiem.d?id=51812787
https://twitter.com/Emils_Ozers/status/1219553818221928448
Raimonds Vējonis pasakās Kasparam Ciprusam par sastādīto konkurenci un izteikto publisko atbalstu. Bijušais valsts prezidents izsaka cerību, ka atšķirībā no politiskās vides cer, ka biedri programmas rūpīgi pārlūkojuši. Vējonis uzsver, ka līdz šim nav bijis pietiekams atbalsts sporta skolām gan saistībā ar treneru atalgojumu, gan ar kompensācijām par sagatavotajiem spēlētājiem, gan nodokļu politikas radītajām izmaiņām. Tāpat nav bijusi pietiekami laba komunikācija no LBS puses. Vējonis uzsver, ka tieši šie četri argumenti viņam šķiet svarīgi.Vējonis apzinās, ka nenāk no basketbola vides, kā arī nezina šo jomu līdz pašiem tā sīkumiem. Taču viņa pavadītais laiks valsts ministrijās devis viņam pieredzi darbu deleģēšanā. Bijušais valsts prezidents uzsver valdes nozīmi. Viņš tās sastāvā saredz vietu treneru, reģionu un jaunatnes komisiju vadītājiem. Tajā būtu arī vieta sieviešu basketbola klubu pārstāvis, LBL 1. divīzijas klubu pārstāvis, kā arī "biznesa cilvēks". Šos cilvēkus nolūkotu paši biedri, taču Vējonis tos ieteiktu padomei. Septītā vieta valdei būtu LBS prezidentam.Arī Vējonis atgādina, ka jāstrādā Latvijas basketbola labā, nevis šauras cilvēku grupu interesēs. Prezidenta amata kandidāts atkārto pirmdien portālam "Delfi" teikto, ka savā padomē neredz vietu politiķiem. Tā vietā padomē būtu biedri, kuri šobrīd sēž zālē, jeb pa vienam pārstāvim no katra reģiona (Kurzeme, Latgale, Vidzeme, Zemgale, Pierīga un Rīga), četriem biznesa pārstāvjiem, senioru pārstāvim, bijušajiem LBS prezidentiem, diviem studentu basketbola pārstāvjiem, kā arī Jēkabsone-Žogota un Cipruss.Vējonis apzinās, ka ar valdi būtu jāmeklē jauns ģenerālsekretārs, jo Edgars Šneps pirmdien paziņoja vēlmi neturpināt darbu šajā amatā.
Biedra jautājums, vai Cipruss būtu ar mieru strādāt valdē, ja netiks ievēlēts.Cipruss norāda, ka viņam ar kādu pusi nesakrīt domas ideoloģiski. Kāds no publikas kliedz "Vējoņa valdē!" Cipruss nevar atbildēt ar konkrētu atbildi.Voins norāda, ka pārējie jautājumi saistīti ar iespējamu Ciprusa ievēlēšanu, tāpēc tie vairs nav aktīvi.
https://twitter.com/KCipruss/status/1218178593689407489
Kaspars Cipruss savā uzrunas ievadā lūdz neatkārtot Latvijas Futbola federācijas vēsturi un ļaut uzvarējušajam prezidentam strādāt. Cipruss klāsta, kā pēc garas basketbola karjeras atradis laiku iegūt maģistra grādu, kā arī izmācījās līdz trenera kvalifikācijai. Pēdējie pavadītie gadi IZM viņu mudinājuši kandidēt.Pēdējo mēnešu laikā notikušais viņu ļoti aizskāris. Cilvēki, kuri iepriekš viņu atbalstījuši, bijuši spiesti pastāvēt malā, jo bijis norādījums no pašvaldību vadītājiem. Viņiem bijis uzspiests cits viedoklis. Visvairāk viņu sāpinājušas "politiskās spēles", kuras notikušas viņa pusē (noprotams, ka Rēzeknē, par ko bijušais basketbolists iepriekš "tvītojis").Kaspars Cipruss atsauc savu kandidatūru! Cipruss aģitē sevi atbalstošus biedrus balsot par Raimondu Vējoni. Viņa vadībā nebūšot nelabvēlīga politiska ietekme. Biedriem, ja tiks ievēlēts Vējonis, vajadzēs palīdzēt jaunajam prezidentam ar savu kompetenci basketbola jomā. Rēzeknietis uzsver, ka Vējonim nav savas intereses, kā arī viņš ir finansiāli neatkarīgs.
Tagad uzstāsies katrs LBS prezidenta amata kandidāts. Pirmais sāks Kaspars Cipruss, viņam sekos Raimonds Vējonis, bet pēdējā uzstāsies Anete Jēkabsone-Žogota. Katram LBS biedram būs iespēja uzdot vienu jautājumu,
Ļoti ātri sasniegts astotais punkts – LBS prezidenta vēlēšanas. Ieradies arī 50. LBS biedrs.
LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps pasakās Valdim Voinim par ieguldīto darbu deviņu gadu laikā un mudina biedrus sagādāt aplausu vētru. Biedru atsaucība neizpaliek.
Voins rosina pagarināt Bierņa darbības termiņu uz vēl vienu gadu, lai pēc tam jaunā vadība varētu izvēlēties savu revidentu, ja tā vēlētos rīkoties citādi. Biedri apstiprina šādu ideju ar balsojumu.
LBS revidenta ziņojumu prezentē Māris Biernis. Uzsākta arī 2019. gada pārskatīšana, kas tiks noslēgta 2020. gada martā. Biernis uzsver, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) pozitīvi uzteicis LBS darbību, un arī ļoti ātri noslēdz savu uzrunu.
Voins rosina, ka debatēs jādod atļauja izteikties katram LBS biedram, Goda biedram, valdes un padomes loceklim, kā arī LBS administratīvajiem pārstāvjiem. Runa nevarēs būt garāka par divām minūtēm. Reglaments apstiprināts.
Artūrs Voskis ("Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skola"), Gints Sīviņš (basketbola klubs "Ogre") un Gatis Jahovičs (basketbola klubs "VEF Rīga") apstiprināti kā skaitīšanas komisijas pārstāvji. Arta Vecvagare apstiprināta kā sapulces protokoliste. 
Ieradušies 49 no 50 biedriem. LBS prezidents Valdis Voins pieļauj iespēju, ka atlikušais biedrs vēl ieradīsies.
Sapulces darba kārtība (sākums pulksten 11.00):1. Informācija par izsniegtajiem mandātiem.2. Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana.3. Biedru sapulces vadītāja ievēlēšana.4. Biedru sapulces protokolista ievēlēšana.5. Darba kārtības un reglamenta apstiprināšana.6. LBS revidenta ziņojums.7. LBS revidenta apstiprināšana.8. LBS prezidenta vēlēšanas.9. LBS padomes vēlēšanas.10. Noslēgums.
Visi trīs kandidāti pirmdien ieradās vienuviet uz portāla "Delfi" rīkotajām debatēm raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu". https://www.delfi.lv/delfi-tv-ar-jani-domburu/pilnie-raidijumi/delfi-tv-ar-jani-domburu-jekabsone-zogota-vejonis-cipruss-kuram-javada-lbs-pilns-ieraksts?id=51805739
Savukārt pēc tam jaunajam prezidentam jāizvirza sava padome, kuru apstiprinās biedri. Padome attiecīgi izvirzīs jauno valdi, kurā nevar būt vairāk par septiņiem pārstāvjiem. Līdzšinējā padome un valde savu darbību noslēgs 27. janvārī.
Izvēli par LBS prezidentu jāveic 50 savienības biedriem. Uzvara gūstama, savācot 50% + vienu biedru balsi, tātad, ja būs ieradušies visi biedri, uzvarētājam būs nepieciešamas 26 balsis. 
Savukārt Anete Jēkabsone-Žogota par savu ģenerālsekretāru nosaukusi vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžeri Artūru Štālbergu, kuru viņa līdzšinējā amatā aizstātu Kristaps Janičenoks.
Tāpat pirmdien līdzīgu paziņojumu medijiem veica LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš varētu būt bijis gan Kaspara Ciprusa, gan Raimonda Vējoņa vadītās savienības ģenerālsekretārs. Ja uzvarēs viens no šiem diviem kandidātiem, Šneps solīja strādāt tik ilgi līdz tiek atrasts viņa aizstājējs.
Valdis Voins jau 2019. gada 14. novembra biedru sapulcē paziņoja, ka vairs uz LBS prezidenta amatu nekandidēs. Bijušais Valsts policijas priekšnieks amatu pildīja kopš 2011. gada.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Anete Jēkabsone-Žogota Basketbols Kaspars Cipruss Latvijas Basketbola savienība Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form